Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  
ryś
Tytuł zdjęcia: ryś
Opis zdjęcia: Mam takich trzy pary ,wszystkie młode po nich wybijam użytkowane kulinarnie wraz z beneszowskimi ,gdyż zachodzi taka potrzeba. Zaznaczam to są duże rysie pow .80 dkg dobrze latające. Ten na zdjęciu trochę się podkulił ,gdyż nigdy nie łapane. Panie Zbigniewie proszę wyciągnąć wnioski ,między pańskim wstawionym a moim,który bardziej polski
Wysłał: Edek
Wysłany: 2019-09-10, 16:16
Odsłon: 67
Komentarze: 7
Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-10, 16:56
No cóż, wywołałeś mnie do tablicy. Skoro ja o moim rysiu polskim piszę, że ma 800g, to ręczę Tobie, że Twój, nawet nażarty, nie ma 700g. :) Na szczęście nazwałeś Twojego ptaka ryś, i niech tak zostanie.;) Twój gołąb tenduje w kierunku lotnych rysi staropolskich. "Lot rysi polskich jest ociężały"(znowu Stoch). Twój może latać w pola. Dawne wielkie rysie polskie nie latały w pola. Takie rysie polskie "eksportował" prof. Rozwadowski do Niemiec. Mój ryś polski jest większy(masowo) od olbrzyma rzymskiego i to by się zgadzało z dawnym opisem rysi polski, " które nie miały sobie równych"(cytat z tłumaczenia, z j. niemieckiego).:)

Wysłał: Edek @ 2019-09-10, 19:14
J. Stoch (Hodowca drobnego Inwentarza ) nr 2
zdj, rysia polskiego.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/BSEdq7Dtj_Z5lZJKTbgTz5y6JFuAMM

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-10, 22:15
Zdjęcie rzeczywiście nie udane, ale to jest prawdziwy ryś polski.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-10, 22:58
Każdego rysia można nazwać rysiem polskim...jednak obecnie obowiązują dwie rasy: ryś i ryś staropolski. Ryś polski nie ma wzorca rasy!!!

Wysłał: merx @ 2019-09-11, 18:36
Edek to zdjęcie nie jest z hodowcy drobnego inwentarza a z książki Pterfiego. Druga sprawa to faktycznie Twój ryś nie ma absolutnie 800 gram....nie ma fantazjować.

Wysłał: Edek @ 2019-09-11, 19:46
Zgadza się , ale w ksiązce Peterfiego jest oparte na opisie.J Stocha. To jest wielki ryś samiec ,samice są mniejsze Dwa razy większy jak pocztowy. akurat ściągnąłem go z jajek.Ważyłem na małej wadze co rozważam środki ochrony roślin, raczej nie mogłem żle zważyć.

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-11, 21:27
Opis rysia z książki Peterfiego jest autorstwa mgr Józefa Stocha, faktycznie jest to przedruk jego artykułu z HDI.

Sortuj: