Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  
ryś polski
Tytuł zdjęcia: ryś polski
Opis zdjęcia: J. Stoch (Hodowca drobnego Inwentarza ) nr 2
zdj, rysia polskiego.
Wysłał: Edek
Wysłany: 2019-09-10, 19:34
Odsłon: 55
Komentarze: 13
Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-10, 22:11
Edziu, zdjęcie starcza za wszelkie komentarze. Takie hodowano rysie w czasach śp. pana Stocha. Gołąb z Twojego zdjęcia bez wątpienia uznany by został przez niego za okaz wzorcowy.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-10, 22:56
Niestety, tylko takie, bo gdzie indziej(Niemcy, Czechy) trzymano się wzorca rasy i hodowano dalej ogromne rysie polskie czego echo widać na mojej fotce. Dlatego osobiście cieszę się, że utworzono nowa rasę, tj. ryś staropolski....Stoch nie opisywał takich gołębi.:)

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-11, 12:30
Niestety - Stoch opisywał własnie takie gołębie, ponieważ innych nie było. Nigdy nie istniały.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-11, 15:23
Niestety, Stoch nie opisywał nieudanych fotografii, lub do jego rzeczowego opisu dodawano nieudaczne fotografie. Stoch oparł się na wcześniejszych opisach tej rasy, gdzie było również napisane, że rysie polskie nie miały sobie równych pod względem wielkości...a tym samym ciężaru.

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-09-11, 15:24, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-13, 12:05
Stoch napisał - co napisał , a zdjęcia do jego artykułu, mniejsza o to, czy udane bardziej czy mniej, przedstawiały najdoskonalsze znane w jego czasach okazy, jakie udało się na zdjęciach pokazać. Inne nie istniały.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-13, 14:44
Tę tzw doskonałość pokazałem na przykładzie wzorcowej fotki GH i hodowlanej pomyłki jakiegoś hodowcy, który tak przedstawianą tam doskonałość wprowadził w czyn.:)

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-13, 15:31
Nic nie pokazałeś, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ryś , a giant homer, to zupełnie różne rasy, nie mające z sobą nic absolutnie wspólnego. Nie rozumiejąc tej jakże prostej prawidłowości, nic dziwnego, że nie potrafisz dostrzec dzielących je ogromnych różnic i na siłę próbujesz kinga czy giant homera z rysia zrobić, a to nie tędy droga.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-13, 16:14
Czy Ty naprawdę rozumiesz czytany tekst?
W jednych z moich komentarzy dla Bawka, napisałem jak niezgodna ze wzorcem rasy fotka prowadzi na hodowlane manowce. To jaka jest różnica między GH a rysiem jest mi wiadome od 1993 r. i nie Ty mnie tego nauczyłeś.:)
Ja się trzymam opisu wzorca rasy ryś polski, którego to opisu Ty na 100% nie znasz.:). Zaczynasz być bardzo dziecinny, a Twój "fachowy" podział dużych gołębi na mięsne i wystawowe, powinien przejść do historii osobliwości.:)

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-13, 21:01
Nie żaden "fachowy", lecz logiczny, oparty na dziesięcioleciach doświadczeń ludzi o wiele lepiej się na tym znających, niż ja czy Pan. Nie bez powodu już dawno temu zmieniono nazwę grupy na Uformowane, bo logicznym jest, że gołębie olbrzymie wcale nie są mięsnymi, a wręcz przeciwnie, natomiast zdecydowana większość typowo mięsnych, wcale do olbrzymów się nie zalicza. Każdy, kto ma w tym temacie jakiekolwiek pojęcie, doskonale to wie.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-13, 23:26
Już dawno temu....brzmi także zabawnie, nie mniej nie tak dawno, aby Peterfi, na którego się powołałeś, mógł o tym wiedzieć, że tak się stanie. Skoro powołałeś się na Peterfiego, to musisz również zaakceptować jego podział gołębi a nie wymyślać swój własny podział, bezczelnie przy tym opierając się na rzekomym podziale znajdującym się ponoć w konkretnej książce.:) Nie potrafię się przestać śmiać, gdy przypomnę sobie ten Twój kuriozalny podział - w oparciu o Paterfiego na: mięsne do 600 g. a od 600 g. wystawowe.

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-09-13, 23:26, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-14, 09:04
Znów pusty śmiech z własnych, marnych dowcipów przesłonił zdolność czytania ze zrozumieniem. Mniejsza o to. Peterfi wcale takiego podziału nie zrobił, opisał on grupę III taką, jak wyglądała w jego czasach, tak samo zresztą, jak wygląda do dzisiaj. Wynika on po prostu z realiów i logiki, a te mówią wyraźnie, że gołąb mający mniej niż 600 g wcale olbrzymem nie hest, natomiast gołąb mający o wiele więcej, na pewno jest ptakiem ozdobnym, natomiast nie jest i nigdy nie będzie użytkowym.To dlatego zmieniono nazwę tak niespójnej grupy na Uformowane i żadne kiepskie dowcipy tego nie zmienią, wprowadzą co najwyżej Pana znów w nieuzasadniony samozachwyt. .

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-15, 22:57
Powoływałeś się przecież na Peterfiego, że to on podzielił duże gołębie na opasowe do 600 g. i wystawowe powyżej i nawet napisałeś, że Peterfi to uzasadnił. Zacytuj proszę, że tak było naprawdę. Twoja dyletancka znajomość tematu i dziecinna upartość i lawirowanie, niezbyt dobrze świadczą o Twojej percepcji odnośnie tematu którym niesfornie się zajmujesz.:)

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-16, 12:30
Jak już wspomniałem, nie zniżam się do komentowania wykwitów megalomańskiego samozachwytu. Na merytoryczne i logiczne posty odpowiem, podobnie jak skomentuję i sprostuję bzdury odnośnie hodowli czy rasy.

Sortuj: