Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 22 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  
rysie polskie łuskowane
Tytuł zdjęcia: rysie polskie łuskowane
Opis zdjęcia: ,,Świat Drobiu,, - ,,Geflügel-Welt,, 1932 rok
Wysłał: Bawka
Wysłany: 2019-09-11, 12:38
Odsłon: 44
Komentarze: 10
Wysłał: Bawka @ 2019-09-11, 12:42
przedwojenne rysie polskie - zdjęcie z niemieckiej gazety.
Czy mi się wydaje, ale mają raczej normalne proporcje, nie ,,kurze,,?

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-11, 14:26
Fotki a wzorzec rasy, to nieraz dwa odmienne światy, o czym naprawdę warto wiedzieć.:) Tak zniszczono niejedną rasę! Podam jako przykład następujące rasy: king, giant homer, olbrzym rzymski, koszua i wiele innych. O dziwo chodzi tutaj o rasy, nazwijmy je użytkowymi. Następne fotki które zamieszczę w galerii potwierdzą moją argumentację, że fotka prowadzi na hodowlane manowce. Tylko i wyłącznie precyzyjna znajomość wzorca rasy jest ratunkiem....o tym nigdy nie należy zapominać!

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-12, 05:43
Znajomość suchego zapisu, a właściwa jego interpretacja, to dwie różne sprawy.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-12, 10:50
Jak się nauczysz i będziesz prawidłowo interpretował opis(nawet suchy) wzorca rasy, to możemy fachowo podyskutować. Dam Tobie taki przykład. Skoro obmiar kinga, GH i innych ras z przedziału 1000 g. wagi, jest mniejszy jak obmiar wynikający z opisu, naszego rysia polskiego, to zastanów się ile powinien ważyć ryś polski o szerokości piersi 13,5 cm. i długości tułowia ok 26 cm????(12 cm. to ogon) Pomyśl, zanim znowu coś palniesz.:)

Wysłał: merx @ 2019-09-12, 11:16
No tak zimka idzie to trzeba sobie jakieś zajęcie znaleźć na długie zimowe wieczory....nie długość tułowia a długość od końca dzioba do końca ogona 38 cm. Obwód piersi 33 cm mierzona.... i tutaj pan się opiera na jednym jedynym opisie mówiącym ze mierzona bez skrzydeł to z całą pewnością jest opisem z księżyca.Trzeba też wyraźnie zaznaczyć ze był to co dziś wiemy opis marketingowy na rynek niemiecki. Mogę wskazać szereg opisów rysia gdzie wyraźnie jest zaznaczone ...mierzona przez skrzydła i są to autorzy którzy te gołębie hodowli i mieli w ręce. Jeśli iść tokiem pana rozumowania totoolbrzym olbrzym polski był najcięższe rasą świata przy obwodzie 36 cm mierzonym pod skrzydła.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-12, 11:55
Postaram się i Tobie to w sposób logiczny wyjaśnić. Jeżeli kwestionujesz stare polskie opisy wzorca rasy, to nie mam słów aby określić Twoją ignorancję. Podpowiem, że tylko i wyłącznie szczegółowe opisy wzorca rasy przyczyniają się do zachowania rasowości. Wolna interpretacja co poniektórych pseudo hodowców, mnie nie interesuje. Widać, że nigdy nie byłeś u krawca. Otóż od dawien dawna obwód piersi mierzymy pod pachami na nie w ramionach. Obwód ramion krawiec mierzy dodatkowo. Jest niemożliwym prawidłowo zmierzyć obwód ptaka łącznie ze skrzydłami, gdyż każdy gołąb stara się je rozszerzać. Pokaż te opisy!! Skrzydła to nie pierś!!! No i proszę, bez osobistych "wycieczek".:)

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-09-12, 12:02, w całości zmieniany 4 razy

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-12, 21:00
Już rok temu udowodniłem, że domyślanie się wagi ptaka na podstawie jego obmiaru jest działaniem z księżyca wziętym i mającym tyle wspólnego z rzeczywistością, co wróżenie z fusów i podobne "naukowe" działania. Podałem też kilka dokładnych przykładów, wyliczonych w centymetrach i gramach, udowadniających, że miedzy dwoma rasami o niemal identycznych obmiarach, różnice w wadze mogą być ogromne. nie chce mi się teraz do tego wracać, mam akurat wiele innych, pilnych zajęć, ale są one do dziś w temacie o rysiach, więc każdy, kto chce i ma czas poszukać, bez większych problemów je znajdzie.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-13, 11:25
Jak zwykle w temacie ryś polski nie masz nic do powiedzenia i dlatego posługujesz się ogólnikami. Naprowadzę Ciebie na dobrą drogę, opartą na logice. Otóż z reguły opis wszystkich opasów zaczyna się od tego, że są to gołębie dobrze umięśnione, o masywnym tułowiu....dla znawcy tematu właśnie już takie określenie powinno wystarczyć aby pokapować w czym rzecz. Zadziwiaj mnie i ośmieszaj się dalej....:) Aha,niczego rok temu nie udowodniłeś, tylko napisałeś parę nielogiczny zdań w temacie ryś polski.:)

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-09-13, 12:03
Podałem dokładne wymiary w centymetrach i gramach, wzięte z książki Peterfiego, a tam z kolei znalazły się przepisane dosłownie i co do przecinka z obowiązujących wówczas w Polsce wzorców. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-09-13, 14:41
A ja co podaję? Nigdy nie zacytowałeś żadnego wzorca ani opisu.:)

Sortuj: