Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 11 Lipca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  
Wystawa KHGRM w Krakowie 30.11/1.12.19 r.
Tytuł zdjęcia: Wystawa KHGRM w Krakowie 30.11/1.12.19 r.
Opis zdjęcia:
Wysłał: merx
Wysłany: 2019-12-01, 17:55
Odsłon: 116
Komentarze: 76
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-01, 23:57
Niby ryś staropolski a jednak zbyt niski na nogach i sylwetka zbyt dołująca. :)


» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-12-01, 23:58, w całości zmieniany 1 raz


 
Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-02, 17:53
Nie ma nic na niby. To tylko kolejny dowód, że ryś staropolski i ryś polski to dokładnie ta sama rasa, a wystawianie niemieckiego rysia pod nazwą rysia polskiego, to pomyłka lub nawet celowe działanie w złej wierze.


 
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-02, 18:26
Gdzie tak pisze? Jeżeli to Twój wymysł, że tak jest, to można sobie tym coś podetrzeć. ;) Ryś polski to ryś polski. Nie ma obowiązującego wzorca ale jest mnóstwo materiałów na jego temat, min. są o nim takie wzmianki, że to gołąb ciężki o wadze 800 g i więcej a także, że jego lot jest ociężały....przypominam, że Niemcy jeszcze nie mieli tak dużych rysi polskich, jak o nich tak w polskiej literaturze pisano. Jeżeli by tak było, jak piszesz, to nie ma żadnych regulaminowych przeciwwskazań aby rysia staropolskiego nazwać rysiem polskim. Widzę, że nie potrafisz myśleć i nie rozróżniasz wzorca nowej rasy ryś staropolski i wzorca rasy ryś polski. :)


 
Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-02, 20:18
Wzorzec, pomijając kilka znaków interpunkcyjnych, postawionych w innych miejscach, jest ten sam, a to - dlaczego ryś polski musi być na razie nazywany rysiem staropolskim, tłumaczono już nieraz. Ryś staropolski nie jest wcale nową rasą, bo jest to nic innego, jak istniejący od nie wiadomo jak dawna prawdziwy rys polski. To jego wzorzec z nową, zastrzeżoną przez EE nazwą , jest nowy, ale poza nazwą jest to nadal ten sam wzorze rysia polskiego.


 
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-02, 22:59
Jednym słowem nie rozumiesz wzorca nowej rasy jaką jest ryś staropolski.
Jeżeli rozumiesz, to napisz mi proszę jaka jest minimalna waga rysia staropolskiego, no i jaka może być maksymalna, w oparciu o dawne opisy. Czy ryś staropolski ma górną granicę wagową??? To, że ma minimalną, to wszem i wobec wiadomo. Czekam na logicznie brzmiącą odpowiedź. Bo nie wiem czy wiesz, ale w opisie rasy ryś staropolski, jest wyraźnie napisane, że jego poważną wadą jest mała waga....nigdzie jednak nie pisze, że wadą jest jego duży ciężar....hmmm, ciekawe, no nie"? No i skoro tak, to zakładając, że dwa gołębie są tego samego pokroju, to który z nich powinien wygrać? "Wróbelek" ważący ok. 510 g., czy duży ryś o wadze np. 899,99 g.??? 
Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-03, 07:49
Zadałeś pytania bezsensowne, formułując je w ten sposób, że jednocześnie sam udzieliłeś odpowiedzi. Jasne, że ryś staropolski, czy li de facto PRAWDZIWY RYS POLSKI, górnej granicy wagowej nie ma i że jeśli dwa osobniki są dokładnie tego samego pokroju, to rywalizację wygra większy z nich. Powtarzam aż do znudzenia, a Ty wciąż nie potrafisz tego pojąć - niech ten gołąb ma nie tylko mityczne 800, ale nawet i 1800 g, byle to był nadal ryś polski, wyglądający tak, jak ryś polski wyglądać powinien. Ty natomiast z zachwytem pokazujesz zdjęcia koszmarnych wykwitów niemieckiej "radosnej twórczości", ekscytując się ich masą i zachwalasz, jakie to piękne "rysie polskie".


 
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-03, 10:31
Chyba zdajesz sobie z tego sprawę, że bredzisz, albo? Otóż jestem jedynym hodowcą "krzyczącym" wprost o przywrócenie nazwy ryś polski i z tego powodu mam sporo problemów. Skoro pokapowałeś czym jest progresja w rasie, to zapytam Ciebie, dlaczego na wystawach pokazywane są bardzo małe rysie staropolskie? Wiem, że sobie nie poradzisz, więc Tobie podpowiem. Otóż wyobraź sobie, że w Polsce istnieją hodowcy preferujący małego "polnego" rysia, jak również tacy, którzy chcą aby nasz ryś był potworem, czyli dużym gołębiem. Najważniejszą sprawą jest pokrój, czyli parę -min.2 cechy, widoczne gołym okiem , które wyróżniałyby polskiego rysia od rysia niemieckiego i ja się tym zajmuję.


 
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-03, 10:31
Nie zapominaj również, że w tzw progresji hodowlanej, dochodzi do poważnych zmian pokrojowych, czego przykładów mamy naprawdę mnóstwo. Wystarczy popatrzeć na stare obrazki innych ras, takich jak king, czy giant homer.Dzisiejsze ptaki różnią się od ptaków z początków hodowli. Jednym słowem, to hodowcy nadają ton kierunkom i rozwojowi danej rasy....to najbardziej istotna sprawa a Ty z tym walczysz jak z wiatrakami. :)


 
Wysłał: merx @ 2019-12-03, 11:18
Okey tylko że king nadal pozostał kurakiem. A taki np. garłacz pomorski nadal jest garłaczem,mimo pełniejszego garła i obfitszych łapci mewka polska ma krótszy dziób i bardziej kostkową głowę nadal jest mewką i tak można wymieniać i wymieniać. A co z rysiem? Gołąb w typie gołębia polnego raz jest kurakiem,raz mondainem innym razem texanerem lub jeszcze czymś .....jak się komu zamarzy. Mało tego gołąb o wadze 899.99 gram przy długości ok 40 cm stanie się nadmuchanym balonikiem A nie gołębie w typie gołębia polnego. O tym pisali już przedwojenni hodowcy rysia.


» Ostatnio zmieniony przez merx 2019-12-03, 11:20, w całości zmieniany 1 raz


 
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-03, 13:06
Widzę, że Ty też masz problemy ze szczegółowym wzorcem rasy. Wszyscy zajmujący się rysiem doskonale wiedzą jakie powinien mieć obmiary. Ja je znam, stąd moja pewność, że ryś polski jest w przybliżeniu podobny do strasera morawskiego, czyli jest to krępy gołąb o silnej "baraniej głowie), szeroki w piersi...zresztą zajrzyj sam do obmiarów, to się przekonasz. Nigdzie nie pisano, że ryś polski to typowy gołąb polny. Pisano, że to gołąb mięsny a skoro tak, to nie mógł latać w pole. Owszem stało się to w okresie powojennym, gdzie był hodowany na samopas, stąd jego pseudozdolności do latania, gdyż dawniej pisano, że lot rysi jest ociężały.


 
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-03, 13:07
Gołąb o maksymalnie dopuszczonych wzorcowych obmiarach musi ważyć 800 g. i więcej....


 
Wysłał: merx @ 2019-12-03, 14:11
Pewnie bym się dał mamić tymi wytworami pańskiej wyobraźni dbybym sam takowych pomiarów nie przeprowadzał.....z czystej ciekawości.... co pozwoliło mi się przekonać na własnej skórze o co tu ,,kaman". To prawda nie określano rysia jako typowy gołąb polny ale ....gołąb opasowy w typie gołębia polnego... słowo klucz ! I jeszcze chciałbym zwrócić na ten lot ocieżały. Ten gołąb którego widzi pan w klatce tak wlaśnie lata. Nie lata z gracją ,lekko i wytrwale jak gołębie z grupy 9. No i zależy co kto rozumie pod pojęciem ,,lot ociężały'' dla jednych może być to gołąb niemal nielot dla innych gołąb który lata mimo to nie jest wprawnym lotnikiem.


 
Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-03, 14:13
Po pierwsze - nie ma żadnego "musi", bo to nie koncert życzeń, a waży tyle - ile waży, a nie ile mu Zbigniewha nakazuje. To też już zostało kilkakrotnie udowodnione, że rysie polskie o podanych wymiarach wcale tyle nie ważyły, ile Ci się zamarzyło, a te, które miały taką wagę , wcale rysiami polskimi nie były. Piszesz NIBY sensowie, nawet NIBY logicznie, ale wywody swoje opierasz na zdjęciach, które temu co piszesz absolutnie zaprzeczają. Piszesz, że jesteś jedynym, który walczy o prawdziwego rysia polskiego, co jest nieprawdą, ponieważ ja robiłem to o wiele wcześniej , niż o tym pomyślałeś, tak samo o wiele wcześniej zajął się tematem pan Gilarski. Co gorsza, NIBY o rysia walczysz, jednocześnie za wszelką cenę starając się mu zaszkodzić i hodowlę jego za wszelką cenę zdyskredytować.


 
Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-03, 14:18
Zbigniewie-ha, dodam tylko że kłamiesz, pisząc , że jako jedyny starasz się przywrócić nazwę ryś polski, co jest nieprawdą, ponieważ za wszelką cenę starasz się utrwalić tragiczny dla rasy fakt, że rysie niemieckie nazywane są rysiami polskimi. Z maniackim uporem promujesz pod nazwą ryś polski gołębie, które poza rysunkiem absolutnie z rysiem polskim nic nie mają wspólnego. Poza rysunkiem nie mają ani jednej cechy, którą można by do rysia polskiego dopasować, czyli są osobnikami absolutnie innej rasy i rysiami polskimi pod żadnym pozorem, nigdy nazywane być nie powinny.


 
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-03, 15:55
W takim reazie merx, naucz się mierzyć. ) Rysia polskiego określono jako gołebia "olbrzyma czyli giganta" i zrobił to nie kto inny jak sam Peterfi, z zaznaczeniem, że wtedy Niemcy jeszcze nie wpadli na pomysł skrzyżowania rysia polskiego z mondainem.) Widzę, że masz potężne braki w temacie ryś polski.


 
Sortuj:  
Strona 1 z 6

Powered by Photo Album Addon 2.0.51 © 2002-2003 Smartor

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,77 sekundy. Zapytań do SQL: 13