Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 05 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  
Wystawa KHGRM w Krakowie 30.11/1.12.19 r.
Tytuł zdjęcia: Wystawa KHGRM w Krakowie 30.11/1.12.19 r.
Opis zdjęcia:
Wysłał: merx
Wysłany: 2019-12-01, 17:55
Odsłon: 116
Komentarze: 76
Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 11:08
Znowu bzdury. To nie Trybulski a Rozwadowski jest wymieniany na świecie, jako ten który przyczynił się do rozpowszechnienia rysia polskiego. Doucz się. Rozwadowski opisał Niemcom rysia polskiego, stąd w niemieckich czasopismach, starszych od tekstów Trybulskiego, wzmianki o tym, że ryś polski w tamtych czasach był największym gołębiem. To co się stało z rysiem polskim potem, tom zasługa frywolnej wiejskiej hodowli, gdzie gołąb ten z chowu klatkowego został zmuszony głodem do latania w pola, przez co stracił na wadze a zyskał na lotności i stał się wróbelkiem, w stosunku do wielkiego rysia hodowanego przez elity tamtego społeczeństwa .

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 11:14
Czyli wiesz, że Trybulski coś pisał, lecz nie potrafisz tego zacytować i myślisz, że ja to kupię.....cudaczny jesteś. Zacytuję Tobie również i Trybulskiego. :) W dalszym ciągu nic nie rozumiesz w rasie ryś polski, więc Cię poduczę. Ryś polski powinien ważyć 800 g. i więcej. Powinien mieć bardzo dużą baranią głowę. Powinien mieć 12,5 - 14 cm szeroką pierś. Powinien być niezbyt wysoki - obrączka musi być widoczna. Powinien mieć gładkie, przylegające upierzenie. Powinien być nie przedłużony w stosunku do ogólnego pokroju. To są podstawowe cechy, których brakuje rysiowi z Niemiec. Tak opisane rysie polskie były sprowadzane z Czech....niestety, Czesi poszli za Niemcami i coraz trudniej spotkać u nich dobre rysie polskie.

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-12-04, 11:18, w całości zmieniany 2 razy

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 11:34
Mój dalszy wykład w celu poduczenia fantasty Grzelińskiego. O rysiu polskim pisało wielu. Zawsze był nazywany "królem pożytecznych gołębi ", pod warunkiem, że miał odpowiednią wielkość i wagę( A. Krzyżanowski 1900r - hodowca Drobiu).
Rozwadowski i Gruenhaldt krytykują hodowców niemieckich, że poprzez pęd do ciągłego wystawiania rysi polskich, doprowadzili do tego, że ptaki te były zbyt mocno eksploatowane poprzez co straciły na wadze i wielkości.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 11:40
Trybulski pisał w 1948 r., czyli po niechlubnym okresie miniaturyzacji rysia polskiego na tzw polskiej wsi, że ten gołąb powinien mieć szeroką pierś, stać nisko na nogach, gdzie wadą były zbyt wysokie nogi, zbyt długi ogon, długie plecy, drobna sylwetka. Samo wyszczególnienie wad i logiczne potraktowanie obmiarów rysia polskiego nakazuje normalnie myślącemu skłaniać się ku temu, że dawny ryś polski był pokrojem zbliżony do strasera morawskiego, co udowodniłem porównując ich obmiary.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 11:52
Najbardziej do zminiaturyzowania rysia polskiego przyczynił się Stoch, poprzez zaakceptowanie jego aktualnej w tamtych czasach wielkości i ciężaru. Było to w 1971 r. To od tego czasu zaczynają się kłótnie o wygląd rysia polskiego. Na wystawach pokazywano dwa razy większe rysie polskie z Czechosłowacji i rysie polskie jako wykwit wiejskiej hodowli miniaturyzacyjnej. Podkreślam raz jeszcze, że dopiero ostatnio Czesi zrezygnowali ze swych naprawdę pięknych i potężnych rysi polskich na rzecz rysia z Niemiec. Szkoda...Niemniej jednak również w Polsce były ostoje potężnych rysi polskich. Mam na myśli pewną hodowlę w Łańcucie, z której to hodowli mój kolega Francuz, eksportował rysie polskie do Francji i Niemiec, do 1998 r.

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-12-04, 11:54, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-04, 13:16
Kolejnym przykładem "radosnej twórczości" i serialu konfabulacji Zbigniewa-ha jest "cudowne zdarzenie", czyli przeniesienie w czasie twórczości profesora Trybulskiego. Otóż Zbigniewha "dowodzi", że profesor Maurycy Trybulski, zamordowany przez niemieckiego snajpera na początku Powstania Warszawskiego, czyli w sierpniu 1944, cudownym wypadkiem napisał w roku 1948, czyli 4 lata po swojej tragicznej śmierci, książkę, którą pierwotnie wydał w roku 1931, a materiały do nie zebrał i napisał pod koniec lat 20-tych. Doprawdy zdumiewające, ale w przypadku Zbigniewa-ha dziwić nie powinno, ponieważ dla niego całym światem są Niemcy, a wyrocznią niepodważalną to, co oni napiszą

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-04, 13:19
Skoro więc będący dla Zbigniewa-ha niekwestionowaną i ostateczną wyrocznią Niemcy znają HANDLARZA Rozwadowskiego, który im rysie sprzedawał, a jako dobry marketingowiec potrafił je przy tym świetnie zareklamować, a nie znają czołowego hodowcy i twórcy wzorca rasy, prof. Trybulskiego, to ten istnieć nie ma prawa. Podobnie jak bakterie, których przecież także 99,99% Niemców nie widziało, więc istnieć nie mogą.

Wysłał: merx @ 2019-12-04, 13:36
Cytat .....Trybulski pisał w 1948 r., czyli po niechlubnym okresie miniaturyzacji rysia polskiego na tzw polskiej wsi, że ten gołąb powinien mieć szeroką pierś, stać nisko na nogach, gdzie wadą były zbyt wysokie nogi, zbyt długi ogon, długie plecy, drobna sylwetka. Samo wyszczególnienie wad i logiczne potraktowanie obmiarów rysia polskiego nakazuje normalnie myślącemu skłaniać się ku temu, że dawny ryś polski był pokrojem zbliżony do strasera morawskiego, co udowodniłem porównując ich obmiary...... koniec cytatu

Wysłał: merx @ 2019-12-04, 13:37
I ja się z tym zgadzam . Zgadzam się z tym że zbliżone obmiary ma straser morawski! Pan jak się czasem pomyli to prawdę napisze najwyraźniej. No chyba że zaraz dojdziemy do ciekawej konkluzji ze dawny straser morawski też był mityczne wielkim gołębiem A potem skarlał:D. A te pomiary nie wzięły się z znikąd a pojawiły się we wzorcu który został stworzony gdzieś około roku 1930. A skąd się wzieły? Ktoś je sobie wymyślił i napisał że długość golebia powinna być taka, długość dzioba powinna być taka i taka, szerokość nad oczami powinna być taka i taka obwód piersi tyle i tyle. Czy może zwyczajnie wzięto i pomierzono najlepsze pokrojowo w owym czasie gołębie? Tak na logikę?

» Ostatnio zmieniony przez merx 2019-12-04, 13:39, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-04, 16:27
Strasery morawskie hodowałem kilka lat. Rzeczywiście ich sylwetka ze wszystkich ras z grupy uformowanych jest najbardziej zbliżona do sylwetki rysia. Ich średnia masa to ok. 550 g. Osobników mających przeszło 650 g. praktycznie nie ma. Prof. dr. Oskar Ferianc pisał, że ich wielkość wzrosła w pierwszej połowie XX w. w wyniku krzyżówek z kurakami florenckimi. Wcześniej były wielkości porównywalnej z czeskim kanikiem, który także należy do ras uformowanych, a którego masa nie przekracza 400 g.

» Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2019-12-04, 16:30, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 19:53
Nobody is perfect. Oczywiście, że się pomyliłem, gdyż chodziło o wydanie w 1948 jego opisów rysia polskiego....to tyle o Trybulskim.Reszta co pisał o rysiu polskim jest jednak prawdziwa.:) Jeszcze do niedawna Grzeliński mnie wyśmiał, jak napisałem, że ryś polski i straser morawski są pokrojowo podobne. Dziwna zmiana. No a teraz wykażę, że takim prawdziwym fantastą i indolentem jest Grzeliński, który owszem hodował wróbelkowate strasery morawskie o wadze 550 g gdyż nie umiał praktycznie nabyć osobników o wadze 650 g., Czytać następny post jako cytat z Peterfiego.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 19:58
Nareszcie Grzeliński uznał podobieństwo między rysiem polskim a straserem morawskim. Ciekawe co powie gdy zacytuję Peterfiego.
Cytuję:
"Wymiary sztrasera morawskiego: Długość całkowita 36 - 39 cm(podobna do rysia polskiego- mój dopisek), długość dzioba 19 - 23 mm(podobna do rysia polskiego- mój dopisek), rozpiętość skrzydeł 70 75 cm(podobna do rysia polskiego- mój dopisek), obwód tułowia 30 - 35 cm(podobna do rysia polskiego- mój dopisek), waga ciała 900 - 1000 g.(podobna do rysia polskiego- mój dopisek)

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 20:01
Zapytam wprost! Dlaczego tak bardzo podobne gołębie mają się różnić ciężarem ciała????
Nie wiem jakie sztrasery morawskie hodował Grzeliński. Jakieś jarmarczne i po 5 zł, gdyż sztrasery opisywane przez Peterfiego to olbrzymy wśród gołębi, podobnie jak ryś polski.:) Ucieszyło mnie również, że także merx się ze mną zgadza jeżeli chodzi o podobieństwo między tymi gołębiami. Być może zacznie wreszcie hodować duże rysie polskie.:).

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-12-04, 20:03, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-04, 20:25
Po pierwsze, Peterfi nie opisywał strasera morawskiego, lecz niemieckiego ( ciężkiego) , zamieścił także przy opisie fotografię tegoż ostatniego. Wystarczy pobieżny rzut oka, by to dostrzec, ponieważ są to absolutnie różne rasy, a różnice między nimi są tak samo ogromne, jak między prawdziwym rysiem polskim ( czyli dziś staropolskim), a wyhodowanym przez Niemców rysiem, którego na naszych wystawach niestety wciąż widujemy pod absolutnie nieprawdziwą nazwą "ryś polski". Grzeliński hodował strasery morawskie sprowadzone z Czech i Słowacji, wystawiane i wysoko oceniane na tamtejszych wystawach.

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-04, 20:30
Hodowałem także strasery niemieckie, naprawdę ogromne ptaki, których waga dochodziła do kilograma. a także skowronki koburskie, olbrzymy rzymskie, kingi, kuraki maltańskie i giant homery. Nieco pojęcia o rasach dużych gołębi mam.

Sortuj:  
Strona 3 z 6