Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 05 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  
Wystawa KHGRM w Krakowie 30.11/1.12.19 r.
Tytuł zdjęcia: Wystawa KHGRM w Krakowie 30.11/1.12.19 r.
Opis zdjęcia:
Wysłał: merx
Wysłany: 2019-12-01, 17:55
Odsłon: 116
Komentarze: 76
Wysłał: merx @ 2019-12-04, 20:57
Kolejna manipulacja i opieranie się na tekście który jest niespójny ze stanem faktycznym . W tym tekście Peterfi opisuje gołębia strasera i wspomina o dawnym typie strasera o czerwonych obwodkach ocznych obecnie zwanego morawskim ( w Czechach moravsky pstros). Te same obmiary można znaleźć w Czeskich czy Słowackich książkach z jedną różnicą waga 600 gram. Kto jest w temacie a nie jest owładnięty ,,dewiacją gigantyzmu" ten nie przejdzie obok rewelacji w książce Peterfiego bezkrytycznie.

» Ostatnio zmieniony przez merx 2019-12-04, 20:58, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 21:14
Dalej postaram się prostować Twoje mylne wyobrażenia o sztraserze morawski.Zacytuję Peterfiego. Tylko czytaj ze zrozumieniem. :) Cytuję:
"Sztraser, (Strasser)
Czescy autorzy wyrażają pogląd, że sztraser(rys 62)- czyli fotka z książki Peterfiego(dopisek mój) jest ptakiem pochodzącym z okolic Ołomuńca(Morawy), gdzie nosi nazwę Strozry lub Morawski pstros" Następnie następuje opis jak powstał i nigdzie nie ma wzmianki, że to Niemcy uczynili go ważącym ok 1 kg. ptakiem. Owszem Niemcy przyczynili się i to bardzo wydatnie do stworzenia ponad 20 kolorowych odmian. Sztraser od początku był ptakiem ciężkim a nie wróbelkiem.:) Poniżej

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 21:15
Czeski tekst mówiący o tym, jak bardzo się mylisz, zważając, że także sztraser przeszedł tzw. odchudzanie i aktualnie może ważyć do 800 g. a młody wychodzący z gniazda musi mieć wagę min. 550 g.
Cytuję:
" Postava: statnější klínovité tělo s kratší zadní partií, hruď široká a hluboká, přesahující ohbí křídel, záda široká a kratší. Ideální hmotnost dospělých holubů je 700 - 750 g, minimální hmotnost 550 g u výletků, maximální hmotnost 800 g." Grzeliński, nie grzesz już więcej. ;) Aha, tenże sztraser ma symbol EE 22.

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-12-04, 21:24, w całości zmieniany 2 razy

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-04, 21:42
Peterfi pisał to, co wiedział, a akurat w temacie strasera wiedział niewiele, bo opisał , a także pokazał na zdjęciu strasera niemieckiego , wcale nie morawskiego. Każdy, kto kiedykolwiek widział obydwie rasy straserów, pomylić się nie może w tej kwestii, oczywiście poza Zbigniewem- ha, którego - jak powiedział klasyk : "nikt nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne". Symbol EE 22 ma straser morawski, natomiast tekst, który Zbigniewha użył do swojej manipulacji, dotyczy strasera niemieckiego, w EE straser -EE23, bez dopisku, że to rasa niemiecka, bo to , przynajmniej dla Niemców - "oczywista oczywistość". Podobnie jak ryś - Luchstaube, który , także stworzony przez Niemców, ich zdaniem dopisku "niemiecki" mieć nie musi.

» Ostatnio zmieniony przez kgrzelinski 2019-12-04, 21:43, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: merx @ 2019-12-04, 21:59
https://zapodaj.net/e5b8161985bac.jpg.html
https://zapodaj.net/ce65fe2ba412a.jpg.html
Najlepiej sprawdzić u źródła. Książka wydana w tym samym okresie co Peterfiego.

Gruby,umiarkowanie krótki,szerokość piersi 12-13 cm, u gołębicy 11-12 cm ,masa od 500 -700 gr zapewnia ładnie dopasowane kształty.

Wysłał: merx @ 2019-12-04, 22:10
" Postava: statnější klínovité tělo s kratší zadní partií, hruď široká a hluboká, přesahující ohbí křídel, záda široká a kratší. Ideální hmotnost dospělých holubů je 700 - 750 g, minimální hmotnost 550 g u výletků, maximální hmotnost 800 g

Kolejny zonk.Straser morawski nie przeszedł żadnego odchudzania wręcz przeciwnie stał się nawet cięższy! Jest to dzisiejszy opis strasera morawskiego właśnie tego ktorego Peterfi opisuje w tym samym tekście jako gołębia pierwotnego o czerwonych obwódkach ocznych.Pierwotny straser morawski po wszystkich przerobkach,obrobkach przemianach uszlachetnianiach itp. dzisiaj.

» Ostatnio zmieniony przez merx 2019-12-04, 22:17, w całości zmieniany 3 razy

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 22:16
No niech i tak będzie. zwróciłeś jednak uwagę na to, że minimalny ciężar młodzika, to 550 g. a dużego maksymalny 800 g. Chyba przyznaliście mi rację, że ryś polski jest pokrojem zbliżony do sztrasera morawskiego, albo? A skoro tak, to młodzik rysia staropolskiego powinien ważyć min. 550 g. a stary ryś staropolski powinien ważyć maks. 800 g., więc dlaczego na dotychczasowych wystawach pokazywane są rysie staropolskie o przeciętnej wadze 500 g?? Jestem pewien, że młodziki takich rysi maja wagę dorosłych pocztowych. :))))

» Ostatnio zmieniony przez zbigniewha 2019-12-04, 22:22, w całości zmieniany 3 razy

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 22:20
Grzeliński, z cytowanego przeze mnie tekstu wynika jednak coś innego niż próbujesz tutaj na czarno zabielić.:) Ja na szczęście cytuję, Ty powołujesz się na coś, nie umiejąc poprzeć tego odpowiednim cytatem. :)

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-04, 22:24
Rzeczywiście, pokazano na wystawach KILKA, najwyżej KILKANAŚCIE rysi staropolskich, zbliżonych do tej dolnej granicy, a także zdecydowana większość ptaków większych, nawet o wiele większych. Na to że Zbigniewha widzi to, co widzieć chce, nikt z wystawców ani organizatorów wpływu nie miał.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 22:34
Grzeliński, jesteś podrzędnym bajkopisarzem. No bo widzisz, jestem bardzo zainteresowany ciężarem rysi pokazywanych na polskich wystawach. Powiem Tobie w wielkiej tajemnicy :))), że najcięższy ryś na wystawie w Kielcach ważył ok 650 g a najcięższy ryś staropolski ważył 510 g. Jak do tego doszedłem i skąd to wiem pozostawiam bez komentarza. :) Proszę, nie pisz tutaj więcej....Ty naprawdę nigdy nie trzymałeś w rękach gołębia o wadze 800 g. i więcej....

Wysłał: merx @ 2019-12-04, 22:54
Bo jest poplątanie z pomieszaniem. Ludzie nie mają pojęcia co wystawiać. Albo zwyczajnie nie mają pojęcia o rasie.A wysoko oceniane rysie które wystawiają tylko napędzają to błędne koło utwierdzając tych że hodowców o słuszności swoich działań.Organizowane są jakieś szkolenia ale nic z nich nie wynika.Zmienia się wzorzec naprędce bez konsultacji żeby tylko nanieść w nim te kilka punktów które mają odróżnić go od rysia EE 24 bez wyobraźni jak to będzie wyglądać.Okey jeśli jest już ten wzorzec to się go nie respektuje.

» Ostatnio zmieniony przez merx 2019-12-04, 22:57, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: merx @ 2019-12-04, 22:55
Cd.W dawnych czasach dużo uwagi przykładano do piersi rysi za tą cechę przyznawano 20 pkt. najwiecej ze wszystkich ....pierś pełna,okrągła brzuch pełny.... a tymczasem co?Czy któryś z sedziów zwraca na to uwagę ....?Taki gołąb z Kielc np.96 pkt? Z całym szacunkiem dla hodowcy bo to zasłużony hodowca rysi .Ale gołąb z tak słabą budową przypominającą powiększonego szpaka powinien być czempionem? O słabym rysunku i białych piórkach na skokach nie wspomnę. Było kilka lepszych kandydatów i wcale nie mam tu na myśli swoich rysi.Wygrywają gołębie wysokie na nogach wąskie i długie to nie idziecie w tym kierunku w ktorym powinno isc.Jest tak jak Stoch pisał jest to przekształcanie rysi w gołębie polne.

» Ostatnio zmieniony przez merx 2019-12-04, 22:56, w całości zmieniany 1 raz

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 23:27
merx, ja zawsze szanuję czyjeś spostrzeżenia lub uwagi odnośnie aktualnej sytuacji dotyczącej jakiejś interesującej mnie rasy. Zwracam Tobie uwagę, że prowadzimy tutaj dyskusję, jak duży powinien być ryś z Polski. Celowo pomijam nową rasę i rysia polskiego. Z dawnych opisów jasno wynika, że ze względu na mięsną użytkowość tych gołębi, nie zwracano uwagi na wykolorowanie czy rysunek. Najlepsze były te największe, bo miały dużo mięcha. Nasz ryś polski przeszedł również taką drogę. Jego pomniejszanie zaczęło się gdy zaczęto dbać o odpowiednią łuskę, rysunek i barwę, gdyż aby to uzyskać wpuszczano w wielkie mięsne rysie, inne polne gołębie o odpowiednim umaszczeniu. Dzisiaj nie musimy już tego robić aby powrócić do wielkich rysi. Wystarczy odpowiednia selekcja na pokrój i będzie ok.

Wysłał: zbigniewha @ 2019-12-04, 23:30
Takie jest moje zdanie. Nigdy nie zrezygnuję z wzorcowych rysi polskich o wadze 800 g. i więcej. Takiego rysia polskiego chcę poddać procesowi uznania jako rasy, gdyż ryś staropolski to ślepy zaułek, lecz gdyby zmieniono jego nazwę na ryś polski, to ułatwiłoby to dochodzenie do jego prawidłowej wielkości i ciężaru 800 g. i więcej. Ja w tym nie widzę żadnych przeszkód.:)

Wysłał: kgrzelinski @ 2019-12-05, 06:17
Prawdziwy ryś polski, w oryginalnym polskim typie to obecnie ryś staropolski, a nazwa ta to tragedia, wymuszona nie tylko przez decydentów z EE, ale najbardziej przez lobby polskich hodowców rysia NIEMIECKIEGO, upierających się, by nazywać go rysiem polskim. Hodowcy oraz sędziowie, bo często są to te same osoby. To oni wprowadzają trend , by prawdziwego rysia polskiego ( dzisiaj staropolskiego) zmienić w gołębia polnego, oni uparcie rysiem polskim nazywają rysia niemieckiego. Ryś polski powinien być gołębiem dużym, jak największym, ale musi być nadal rysiem polskim. Nazywanie niemieckiej rasy rysiem polskim tylko mu szkodzi.

Sortuj:  
Strona 4 z 6