Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
mama i córka skazane na rzeż
Tytuł zdjęcia: mama i córka skazane na rzeż
Opis zdjęcia: http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?p=74854#74854
Wysłał: BIANKA1
Wysłany: 2010-08-28, 20:24
Odsłon: 560
Komentarze: 23
Wysłał: kamillo1395 @ 2010-08-28, 23:30
BIANKA1 czemu skazane na rzeź???


 
Wysłał: Mikołaj Piechocki @ 2010-08-29, 07:01
takie piękne konie na rzeż


 
Wysłał: BIANKA1 @ 2010-08-29, 07:37
Dlatego na rzeż , że klacz po przebytej grypie rodzi chore żrebięta . Ta malutka urodziła się ślepa . Czekają u handlarza końmi na kurs do rzeżni , Handlarz poczeka 2 tygodnie na zebranie kasy na wykup . Ich cena to cena mięsa , razem około 5 tys .W temacie który założyłam jest odnośnik do wątku na dogomanii i do allegro cegiełkowego na którym można za 10 zł kupić cegiełkę i przyczynić się do uratowania klaczki i jej córki .


 
Wysłał: tomek18 @ 2010-08-29, 11:08
Jezu ale ludzie się litują nad końmi a w porównaniu do psa to takie tępe zwierze wiem coś otym bo hoduję konie skokowe jezdzę konno i kocham konie szanuję ale prawda jest taka że do tego interesu się tylko dokłada a jest to choroba z której już się nigdy nie wyleczę .Takie cegiełki i tego typu sprawy co do konie to żerowanie na ludzkiej naiwności to jest moje zdanie i większośći hodowców koni .


 
Wysłał: petrus12 @ 2010-08-29, 11:58
Ja bardzo lubię konie, sam nie mógłbym, go zabić czy zjeść, ale rozumiem to że ludzie konie sprzedają, na rzeź, bo to źródło dochodu, tak samo jak sprzedają krowy czy świnie, czym różni się koń od tych zwierząt, poza tym że ma znikomą użytkowość, a utrzymanie jest bardzo drogie. konie są piękne i majestatyczne ale ludzie np we Włoszech lubią koninę, a że ich produkcja nie wystarcza na ich potrzeby, przez to polscy rolnicy mogą zarobić.


 
Wysłał: Grzegorz Hulanicki @ 2010-08-29, 14:18
Mój komentarz okazał się za długi więc wklejam go do tematu poświęconego siwej i jej córce


 
Wysłał: przemek511 @ 2010-08-29, 19:32
Wysłał: tomek18 @ Dzisiaj 11:08
Jezu ale ludzie się litują nad końmi a w porównaniu do psa to takie tępe zwierze wiem coś otym bo hoduję konie skokowe jezdzę konno i kocham konie szanuję ale prawda jest taka że do tego interesu się tylko dokłada a jest to choroba z której już się nigdy nie wyleczę .Takie cegiełki i tego typu sprawy co do konie to żerowanie na ludzkiej naiwności to jest moje zdanie i większośći hodowców koni .

Pieprzenie !!!!!!!!!!! nazywasz to chorobą ?? to idz do specjalisty, jakiegoś psychiatry czy co s > . . .



 
Wysłał: tomek18 @ 2010-08-29, 19:46
przemek511 ktoś kto nie miał z tym styczności to nie wie konie to coś wspaniałego i nie da się tego niczym zastąpić ale napewno nie fundacje które żerują na ludziach lepiej wysłać kilka sms na ludzi któży są skrzywdzeni prze powódz .Jak dla mnie nie normalne jest żeby coś trzymać np. kaczkę i jej potem nie zjeść i czymać to poto by tylko się w to gapić .


 
Wysłał: Tomek83 @ 2010-08-29, 20:07
Hobby polega na tym, że trzyma się zwierzę, czy cokolwiek innego nie w celach zysku, czy konsumpcji. Jak widać na załączonym obrazku niektórzy nie wiedzą co to prawdziwe hobby, bo wszystko musi się im do czegoś przydać, a jak nie to w łeb i do garnka. Typowo wiejskie myślenie, nie obrażając ludzi mieszkających na wsi i szanujących życie zwierząt.


 
Wysłał: tomek18 @ 2010-08-29, 21:07
Jak byś wiedział ile koń je (i nie tylko jedzenie) to też byś go nie trzymał dla tylko hobby bo ja to robię dla hobby i dla zdrowia bo lubię jezdzić konno .


 
Wysłał: Tomek83 @ 2010-08-29, 21:09
Sam sobie zaprzeczasz. Ja trzymam papugi. Nie mam z nich żadnych wymiernych korzyści, a jedzą też dużo i ich utrzymanie obciążą mój budżet. Trzymam, bo lubię. To jest hobby. Ty tego pojęcie jak widzę nie rozróżniasz z hodowlą użytkową. A to dwie różne rzeczy.


 
Wysłał: tomek18 @ 2010-08-29, 21:20
Nie porównuj jedzenia papugi do konia :) hobby i hodowla użytkowa często się łączą jak da się z tego wyżyć a zarazem jest to dla ciebie przyjemność .


 
Wysłał: Tomek83 @ 2010-08-29, 21:39
Nie porównuje jedzenia, tylko utrzymanie tych zwierząt. Masz rację co do tego, że hobby i hodowla użytkowa mogą się łączyć ale nie są tożsame i nie można ich w ten sposób traktować, bo to dwie różne rzeczy.


 
Wysłał: albertoo @ 2010-08-30, 12:24
"... bo wszystko musi się im do czegoś przydać, a jak nie to w łeb i do garnka. Typowo wiejskie myślenie, nie obrażając ludzi mieszkających na wsi i szanujących życie zwierząt." ludzie na wsi mają też koty, psy i inne domowe pupilki, hodują dla hobby gołębie ale mają też świnie, kaczki, kury i na wsi się odróżnia te zwierzęta i każdy jest pogodzony z ich przeznaczeniem... a mieszczuchy myślą oj jaka ta świnka biedna a mięsem się zajadają. a jak ktoś chce sobie wykupywać zwierzęta z rzeźni dla hobby to niech to robi za własne pieniądze.. ty też robisz zrzutkę aby utrzymać hobbystyczną hodowlę papug?


» Ostatnio zmieniony przez albertoo 2010-08-30, 12:24, w całości zmieniany 1 raz


 
Wysłał: przemek511 @ 2010-08-30, 13:26
Wysłał: tomek18 @ Wczoraj 19:46
przemek511 ktoś kto nie miał z tym styczności to nie wie konie to coś wspaniałego i nie da się tego niczym zastąpić ale napewno nie fundacje które żerują na ludziach lepiej wysłać kilka sms na ludzi któży są skrzywdzeni prze powódz .Jak dla mnie nie normalne jest żeby coś trzymać np. kaczkę i jej potem nie zjeść i czymać to poto by tylko się w to gapić .
PRZEZ TO OSTATNIE ZDANIE TO ZASTANAWIAM SIE CO TY ROBISZ NA TEGO TYPU FORUM ??? PO CO SĄ ZWIERZETA OZDOBNE ?? PO TO GŁÓWNIE ŻEBY SIE, JAK TO OKREŚLIŁEŚ W NIE GAPIĆ !! ALBO IE WIESZ CO PISZESZ, ALBO NAPRAWDE JESTEŚ AŻ TAK OGRANICZONY. NIE Z WSZYSTKIEGO CO SIE ROBI MOŻNA UZYSKAĆ KORZYŚCI MATERIALNE !!!
PS. MIAŁEM STYCZNOŚĆ Z KOŃMI OD DZIECIŃSTWA AZ DO TEGO ROKU ;/



» Ostatnio zmieniony przez przemek511 2010-08-30, 13:27, w całości zmieniany 1 raz


 
Sortuj:  
Strona 1 z 2

Powered by Photo Album Addon 2.0.51 © 2002-2003 Smartor

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14