Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Komentarz do zawartej transakcji -TYCH CO NIE POLECAMY!

jaras - 2007-03-05, 20:50
Temat postu: Komentarz do zawartej transakcji -TYCH CO NIE POLECAMY!
Ostrzegam Koleżanki i Kolegów przed handlarzem drobiem z Warszewic.Na razie nie znam nazwiska,ale mam jego nr telefonu,więc wkrótce się dowiem reszty.Kupił u mnie kurczaki zielononóżek(prawie dwutygodniowe-za cene jednodniówek) i teraz ma pretensje,że połowę stadka stanowią koguty.Dzwonił do mnie i szantażem ("wiem,co mam zrobić... załatwię cie w internecie... "itd) próbował wymusić wymianę kogutów na kurki. Muszę przyznać,że jestem wzburzony,bo jeszcze nie spotkałem się z takim kontrahentem. Rozumiem zarzuty o chorobie lub innych wadach ptaków,ale taki, że połowa stada kurcząt to koguty?
karpik - 2007-03-06, 18:38

Ma gostek tupet!! Kupił taniej i jeszcze ma wonty?? Ja pocieszyłbym go tym że na jesień będzie miał sporo rosołów :D .
Kamil Kowalski - 2007-04-18, 20:29

Ostatnio kupiłem przepiórki Chińskie ( widziałem gościa na allegro że sprzedaje) napisałem maila , rozmawialiśmy telefonicznie - sympatyczny gość...
Zamówiłem:
- Parkę Białych
-Parkę Srebrnych
- dwie samice Standard

A Otrzymałem Parkę Białych, Parkę Srebrnych i PARKE STANDARD


TA OSOBA Z ALLEGRO NAZYWA SIĘ (MA nick na allegro) Beata_Nowak-B1
a to jest jego dział na allegro - http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4722040


NIE POLECAM!


ale to nie jest najgorsze:


:!: Co otrzymałem :!: :


DWA BIEDAKI:





Ptaki zapakowanie były (6 przepiórek w paczce 10 cm x 20cm Weźcie linijkę jaki to Małe pudełko!!

Ptaków nie odesłałem - bo o dwie przepiórki afery nie będę robił - a poza tym żal męczyć bardziej te ptaki - Gościowi napisałem tylko ze paczka doszła i nic więcej nawet nie mam zamiaru mu nic więcej pisać.... bo Szkoda na takich nerwów!



TA OSOBA Z ALLEGRO NAZYWA SIĘ (MA nick na allegro) Beata_Nowak-B1
a to jest jego dział na allegro - http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4722040


NIE POLECAM!

Rocki - 2007-04-18, 20:44

Z tego co sie zorientowałem Kamil to ta osoba od której kopiłeś przepiórki to chyba handlarz ptaków, który skupuje ptaki nie wiadomo skąd za niska cenę, a później sprzedaje na allegro.
O swoich ptakach wie niewiele, ponieważ nigdy nie pisze inf. o nich i kiedyś próbował sprzedać modrolotkę żółtoczapeczkową jako modrolotkę czerwonoczelną...

Krzysiek Prokop - 2007-04-18, 21:43

No to niezły z niego przekręt 8) Wiecie co, ale nie wyobrażam sobie jak tak można bezmyślnie się zachować, co prawda tego chyba bezmyślnością nazwać nie można tylko głupotą !!! :x
jakub - 2007-04-20, 17:13

ja tesz znam taka cwaniaczke zamówiłem u niej kurke biuałoczuba czarnego a otrzymałem jakiegoś popapranca.Wysłała mi ja za pobraniem i mowiła ze za kurke z wysyłka zapłace razem 42 złote.(w tym 25 zł za ptaka) a zapłaciłem 55zł.
jakub - 2007-06-21, 16:24

isc na policje jesli wartosc przekracza 50zł
Magda Żółć - 2011-08-26, 16:39

Zaczynając hodowlę zielononóżek skusiła mnie oferta pewnego człowieka, który sprzedawał roczne już kury. Nie znając jeszcze WOLIERY zakupiłam kurki, czego teraz żałuję. Fakt, że człowiek ten najprawdopodobniej do naszego grona nie należy, daje Wam szansę, że nie trafi się wam bieda z nędzą.
Pan Krzysztof W. jest z pomorskiego, handluje zielononóżką na bardzo szeroką skalę, hoduje w zamknięciu! w związku z czym kury dotarły z gołymi pleckami i kuperkami, z tym okropnym przyzwyczajeniem dziobania i wyskubywania piór. Aby tego nie robiły lub aby to było mniej skuteczne poobcinano im dzióbki, u kilku sztuk zauważyłam krwawe pajączki. To wszystko zobaczyłam dopiero jak mi je dostarczył. Być może i są szczepione i na" odpowiedniej " paszy chowały się zdrowo, ale u mnie zaczęły się kłopoty. Dodam, że jak każdy z was dbam o moje ptactwo, i niczego im nie brakuje. Niestety kilka sztuk już mi padło. Weterynarz nic nie pomoże, bo po sekcjach ani razu nie stwierdził żadnej popularnej choroby.
Jedna kurka ma tak straszna wadę postawy, że jak stoi to wygląda jak pingwin i podpiera się skrzydełkami.
Uczulam wszystkich na tego pana.

hodowca - 2011-08-26, 20:42

Lepiej usuń jego nazwisko bo czasami możesz mieć porzez to kłopoty. Myśle że wystarczy napisać pan Krzysztof W. z woj. pomorskiego oraz jeżeli znasz to dokładną nazwe miejscowości.
Anku - 2011-08-27, 22:47

Cytat:
Ptaki zapakowanie były (6 przepiórek w paczce 10 cm x 20cm Weźcie linijkę jaki to Małe pudełko!!



to już jest skandal. Ja bym mu strzeliła taki komentarz na allegro że ....
echhh.. serce boli.

Magda Żółć - 2011-08-28, 00:08

Tak ,wiem ,to bardzo ryzykowne było ale myślę że i tak moja opinia nie zmieni tego procederu.Miejscowości nie pamiętam bo ptaki mi przywiózł.Dzięki
andrzej-1948 - 2011-08-28, 10:35

Z kupnem to wygląda tak kura na przykład kosztuje 20 zł
poczta bierze pacz kie na wagę i jak jest dobrze karmiona to paczka jest cięższa i przesyłka droższa i tu może być różnica
U mię poczta bieżne przeciętnie za paczkę 36 zł


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group