Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Lęgi sztuczne / Sztuczna inkubacja - Wybieramy inkubator

Kamil Kowalski - 2007-03-31, 12:27
Temat postu: Wybieramy inkubator
Wybieramy inkubator



Myśle żeby wziaść na raty [moze na 3 lata]
Mam kilka opcji:

http://www.netgfx.nazwa.p...&products_id=19


http://www.netgfx.nazwa.p...1&products_id=7
(tylko nie wiem czy było by z ałtomatycznym obracaniem jaj)


http://www.netgfx.nazwa.p...&products_id=34



Co o nich sądzicie?

karpik - 2007-03-31, 18:49

Hm... Kamil'u napewno jest taka opcja ratalna w tej firmie?? To może i ja bym się skusił :co: bo na trzy lata za ten najtańszy wychodzi jakieś 43zł miesięcznie. To nie tak drogo ale musiałbym mieć jakąś większą hodowlę bo teraz to zabardzo nie opłacałoby mi się.
wanted - 2007-03-31, 19:10

Kamil Kowalski, jak inkubator to "Fest", jest to konkretna firma i sprzęt wygląda profesjonalnie i działa też :D
Kamil Kowalski - 2007-04-02, 11:25

A hekka nie jest dobra? Jakos festa mnie nie przekonuje... Ich obsluga jest nie miła :? a hekka zawsze miło podchodziła ...

Napewno sprzedaja na raty - gdzies widziałem ich ogłoszenie [rok temu] to sprzedawali na raty .

Dobra ale jaki inkubator na poczatek?

Aaa i jescze jedno- Klujnik jest obowiązokowo potrzebny?

wanted - 2007-04-03, 10:27

Festa są solidniejsze i ładniejsze z wyglądu, działają doskonale. Kolega ma kilka i nie narzeka.
Kamil Kowalski - 2007-04-03, 10:39

Ok- ale powiedzcie jeszcze mi - czy klujnik trzeba mieć obowiązkowo?
wanted - 2007-04-03, 17:51

Kamil Kowalski, jeśli posiadasz inkubator szufladkowy (piętrowy) to nie musisz bo wystarczy jak zamienisz jedną z szuflad na jajka na płaską i już będzie miejsce na tzw. klujnik.

Zerknij sobie na ten 2 inkubator i na sam spód w nim. Ten co jest za 2900zł.
http://www.inkubatory-fes...UBATORY%20FMINI

romo13 - 2007-05-10, 23:47

Witajcie
Posiadam inkubator firmy FEST model ALMU 3-01S. Zakupiony w kwietniu 2007.
Pierwszy wylęg :)
Zaś drugi :oczy: W dniu klucia inkubator padł...........
Nie wiem jak długo trwała awaria ale wyświetlacz wskazywał 70% wilgotności i 21 stopni ciepła..........
Byłem załamany i wściekły :sciana:
Rozkręciłem go (notabene na gwarancji) i po nerwowym poszukiwaniu usterki trafiłem na system "grzewczy" inkubatora. :cisza: Dwie żarówki po 150W przepaliły się w taki sposób i to obydwie na raz że gołym okiem nie było to widoczne :co:
Na szczęście wszystko w miarę dobrze się skończyło tylko 5 jajek które były naklute oziębiły się. Reszta jest już cała i zdrowa pod "sztuczną kwoką".....
A co do obsługi firmy "FEST" :nuda: :pomocy: :klotnia: mogłem się przekonać osobiście po przejechaniu 300km w jedną stronę.

Kamil Kowalski ma rację...

Więc wybór co do kupna nowego inkubatora należy do Was :co:

ŻYCZĘ UDANYCH LĘGÓW.
POZDRAWIAM
romo13

dadzio - 2007-06-17, 11:58

Co myślicie o tym inkubatorze? http://www.netgfx.nazwa.p...mage.php?pID=51 ,,Ten wykonany z termoplastyku aparat posiada w obudowie 2 okienka, co ułatwia kontrolę wylęgu, ponadto w jego skład wchodzą elektryczny termostat, element grzewczy o mocy 48 Watt i specjalny termometrlęgowy. Jajka w tym aparacie leżą na drucianej siatce, pod którą znajdują się pojemniki na wodę. Inkubator ten mieści ok. 65 jaj kurzych, 55 jaj kaczych, 75 jaj bażancich lub ras miniaturowych, 170 jaj przepiórczych Wysokość:: 206 mm
Szerokość:: 410 mm
Głębokość: 410 mm Zużycie prądu kW/ 24 h:: 14 Watt"

karei - 2007-06-17, 12:03

A ile on kosztuje. Mysle ze jest dobry jak nie jest ci potrzebny wiekszy. Ale 65 jaj kurzych to nawet nie malo
dadzio - 2007-06-17, 12:10

Kosztuje 349zł.Mi tyle jaj wystarczy.
karei - 2007-06-17, 12:17

nawet tanio ale taniej by wyszlo zrobic samemu ale skoro wystarczy ci taki a jusz kupiles czy masz dopiero zamiar.
dadzio - 2007-06-17, 12:23

Mam dopiero zamiar :) .
karei - 2007-06-17, 12:25

A podalbys mi strone na jakiej on jest. A nie chcialbys samemu zrobic inkubatora lepsza satysfakcja.
dadzio - 2007-06-17, 12:34

Strona to:www.heka-inkubator.pl
kliknij aparaty lęgowe.Potem styropianowe.Ten jest pierwszy na liście.
Mam swój ale miałem problem z odpowiednią temperaturą bo nie miałem termostatu :(

karei - 2007-06-17, 12:39

Najlepiej bys zrobil samemu to jest bez wkladki legowej czyli bys musiaj ja dokupic i jusz drozej a jak kupisz termostat w sklepie internetowym Zwierzoland. To budawa cie wyjdzie taniej.
dadzio - 2007-06-17, 16:56

Podałbyś mi strone tego sklepu Zwierzoland :?:
Krzysiek Prokop - 2007-06-17, 22:39

Ja mam identyczny inkubator i jestem z niego zadowolony, właśnie w piątek będę miał z niego trzecią partię kurczaków.
karpik - 2007-06-18, 10:38

Krzysiek czy ty masz ten inkubator??
dadzio napisał/a:
Co myślicie o tym inkubatorze? http://www.netgfx.nazwa.p...mage.php?pID=51 ,,Ten wykonany z termoplastyku aparat posiada w obudowie 2 okienka, co ułatwia kontrolę wylęgu, ponadto w jego skład wchodzą elektryczny termostat, element grzewczy o mocy 48 Watt i specjalny termometrlęgowy. Jajka w tym aparacie leżą na drucianej siatce, pod którą znajdują się pojemniki na wodę. Inkubator ten mieści ok. 65 jaj kurzych, 55 jaj kaczych, 75 jaj bażancich lub ras miniaturowych, 170 jaj przepiórczych Wysokość:: 206 mm
Szerokość:: 410 mm
Głębokość: 410 mm Zużycie prądu kW/ 24 h:: 14 Watt"

Krzysiek Prokop - 2007-06-18, 11:19

Tak, mam.
dadzio - 2007-06-21, 15:48

Bez wkładki lęgowej to znaczy beż klujnika czy wogóle nie ma gdzie położyć jajek?W opisie pisza,że jajka leżą na drucianej siadce.Ta siadka jest juz w inkubatorze czy muszę ją kupić osobno :?:
Krzysiek Prokop - 2007-06-21, 16:52

Jest w inkubatorze, tylko ja dokupiłem sobie tę wkładkę do przekręcania jajek.
dadzio - 2007-07-16, 10:54

Co myślicie o tym inkubatorze? http://www.hodowlany.pl/i...ermometrem.html
Kamil Kowalski - 2007-07-16, 11:06

dadzio, tak miesci sie tylko 16 jajek kurczaka :| Mało...
dadzio - 2007-07-16, 12:27

Ja mam małe potrzeby.Ale co myślicie o jego jakości i cenie?
Kamil Kowalski - 2007-07-16, 14:10

dadzio, cena wydaje mi sie makabrycznie droga przeliczając na ilość jajek..
Za tyle to kupisz normalny inkubator.

heka albo festa

karei - 2007-07-16, 17:42

za taka kase to kupisz lepszy inkubator z festy albo heka jak napisal kolega
bażant - 2007-07-16, 18:35

Mam pewne doświadczenia z inkubatorami Fest - zasadniczo nie polecam. Mamy też inkubator zakupiony w www.hodowlany.pl . Konkretnie model na 54 jaja. Fakt nie jest może tani ale jeżeli ktoś nie potrzebuje wielkiej safy to powninien przemyśleć sprawę. Ink jest produkcji włoskiej, widać ze Włosi mają większe doświadczenie niż nsi rodzimi producenci. My używamy go do bardziej wartosciowych lęgów głównie Pawi bo jest poprostu dobry, a jego pojemność do tych ptaków poprostu wystarcza. Temu z festa bym nie powieżył bardziej wartościowych jaj.
dadzio - 2007-07-17, 10:15

Mi też wydawało się że jest strasznie drogi i wolałem się upewnić ,że mam racje.Ja chce kupić ten o którym wcześniej pisałem.
Markus Kurspiot - 2007-10-13, 14:09

Czy ktoś z was ożywa inkubatora 16-ka z sklepu www.hodowlany.pl ???
Jeżeli tak to jak nastawić w nim odpowiednią temperaturę???
http://www.hodowlany.pl/i...ermometrem.html

karei - 2007-10-13, 15:22

37,7sC jest to uniwersalna temperatura
Markus Kurspiot - 2007-10-26, 18:02

Ale tam jest pokrętło z oznaczeniem + i - . A mimo to że przełanczam temperatura wynosi 41 stopni
kacpisułtan - 2007-10-29, 15:15

Zapewne masz ten model inkubatora w którym ustawianie temperatury jest dość orginalne i nietypowe. Musisz przekręcać pokrętło i ustawić je w końcu na takim poziomie aby temperatura się nie zmieniał i wynosiła 37,8C. Masz chyba ten sam model co ja ;)
Markus Kurspiot - 2007-10-30, 17:39

a ja ciągle kręce a temperatura i tak się niezmienia ciągle wynosi 41
kacpisułtan - 2007-10-30, 18:28

W takm razie sprzęt jest popsuty. Skontaktuj sie z producentem i porozmawiaj o ewentualnym serwisowaniu.
kinia2002 - 2008-03-06, 15:55

dadzio napisał/a:
Co myślicie o tym inkubatorze? http://www.netgfx.nazwa.p...mage.php?pID=51 ,,Ten wykonany z termoplastyku aparat posiada w obudowie 2 okienka, co ułatwia kontrolę wylęgu, ponadto w jego skład wchodzą elektryczny termostat, element grzewczy o mocy 48 Watt i specjalny termometrlęgowy. Jajka w tym aparacie leżą na drucianej siatce, pod którą znajdują się pojemniki na wodę. Inkubator ten mieści ok. 65 jaj kurzych, 55 jaj kaczych, 75 jaj bażancich lub ras miniaturowych, 170 jaj przepiórczych Wysokość:: 206 mm
Szerokość:: 410 mm
Głębokość: 410 mm Zużycie prądu kW/ 24 h:: 14 Watt"

Jestem zainteresowana kupnem aparatu lęgowego Heka za 349 zł. zastanawiam sie też nad tym za 619 zł. z wkładką lęgową, proszę o doradzenie czy muszę wydawać jeszcze raz tyle czy tez wystarczy ten tańszy model. Byc może wypowie sie ktoś kto posiada taki model i czy warto? Dodam, że wielkość inkubatora jest dla mnie w zupełności wystarczająca.
Jeszcze jedno proszę mi nie pisac ,że mogę zrobić sobie sama inkubator ponieważ będzie lepsza satysfakcja kto lubi ten niech lubi ja wole kupić.

studenttomek - 2008-03-08, 16:23

Oki.. to nie piszę...

Ale w wątku "o budowie własnego inkubatora" niektórzy chwalą się zdjęciami - i powiem że niektóre rozwiązania wyglądają bardzo ładnie(nie chcę tu nikomu słodzić :D )
Nie namawiam, ale wydaje mi się że kwota 600zl mogła by w zupełności wystarczyć na coś lepszego niż "taki" aparat lęgowy.... ale to tylko moja subiektywna opinia(mogę sie mylić)

dadzio - 2008-03-08, 22:10

kinia2002, Uważam ,że lepij dokupić wkładkę leową do tego tańszego. Pozatym wkładka lęgowa nie jest konieczna.
Payuta - 2008-03-08, 22:34

kinia2002,
mam taki inkubatorek (patrz link) i wydaje mi się że ten inkubator jest lepszy technicznie, bardziej pojemny... no i sprawdzony.
http://www.allegro.pl/ite...k_kurczat_.html

Teraz chyba dokupie odchowalnik do kompletu (wcześniej nie było w sprzedaży), bo stwierdzam że jest potrzebny dla zachowania czystości i dla wygody (pisklaczków i mojej hi,hi,). Kasy kosztuje mało, a w hodowli będzie prościej i bezpieczniej.

kinia2002 - 2008-03-09, 23:53

właśnie oglądałam ten na Allegro co o nim piszesz,ale nie wiem jakiej jest firmy. sprzedają też sam inkubator i nie wiem czy jest lepszy od aparatu Heka za 349 zł.? poprostu niewiele się na tym znam. Widzę,że jest większy, ale ten Heki też jest na moje potrzeby zadawalający. Może ktoś wie ,który z nich ma lepsze parametry?
Payuta - 2008-03-10, 12:42

kinia2002,
ten z allegro czyli taki jak ja mam, jest dobry pod kilkoma względami: sterowanie elektroniczne z wyświetlaczem cyfrowym dzięki temu możesz bardzo precyzyjnie ustalić temperaturę, wykonany dość solidnie jak na tani sprzęt dla amatorów, element grzewczy w tym inkubatorze to żarówki które bez problemu można wymienić, kratka na jajka jest plastikowa (w heka metalowa) co mnie się wydaje lepszym rozwiązaniem pod wzgledem utrzmania równej temperatury (żeby jajka nie grzały się nadmiernie od metalu który się bardziej nagrzewa niż plastik) i dla łatwiejszego utrzymania czystości...
Nie zrozum mnie źle - ja nie neguję tego inkubatora z Heki, bo nigdy go w ręku nawet nie miałem...tylko porównuje na podstawie tych skromnych opisów z ich strony internetowej. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby wypowiedział się jakiś użytkownik Heki. Natomiast na forach (nie pamiętam gdzie) ludzie wypowiadali się dość negatywnie od tych steropiankach z Heki.

Marko - 2008-03-10, 13:21

Ja mam też taki inkubator jak payuta. Kupiłem 2 szt. dla siebie i znajomej. Mnie wykluły się już kurczaki, a jej kaczęta. Sa to bardzo proste inkubatory, niema co sie zepsuć, obsługa wręcz banalna, skuteczność bardzo dobra. Dla mnie super fajna zabawka i nie mówię tego tylko dla jaj !
Jezeli jesteś naprawdę zainteresowana kupnem prostego inkubatora, to ten właśnie polecam.
Pozdrawiam

kinia2002 - 2008-03-10, 19:17

proszę jeszcze o napisanie jakiej firmy jest ten wystawiony na Allegro ,ponieważ w aukcji nie widzę firmy?
aha jeszcze jedno posiadacie sam inkubator czy ten drugi 2w1 z odchowalnikiem?

Payuta - 2008-03-10, 20:49

kinia2002,
tak jak napisałem w pierwszym poście (czy jak to się nazywa), mam sam inkubator a zdecydowałem że dokupie odchowalnik...a o jakim piszesz że "dwa w jednym" to nie mam pojęcia. Bo ten inkubator nie występuje wraz z odchowalnikiem jako jedno urządzenie...chyba ze rozmawiamy o dwóch różnych inkubatorach???? To urządzenie co ja mam, to jakas Ruska produkcja, bo ma napisy w tym języku.

kinia2002 - 2008-03-10, 23:24

jak wejdziesz na Allegro to zobacz na inne aukcje tej osoby i tam jest 2w1 czyli inkubator i odchowalnik za ponad 500 zł póki co.
Payuta - 2008-03-11, 10:39

teraz już rozumiem, chodzi Ci o tą aukcję?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=325611166
napisałaś 2w1 więc myslałem że chodzi o urządzenie które jest inkubatorem i odchowalnikiem jednocześnie...hi,hi,hi. A Tobie chodziło o to że dwa urządzenia są wystawione na jednej aukcji - jako komplet !!!! Przepraszam że nie załapałem odrazu.
Pozdrawiam

Krzysiek Prokop - 2008-03-11, 17:34

Ja mam inkubator z heki. Może nie jest to rewelacja, bo jest ręczne sterowanie temperatury za pomocą pokrętła i trzeba ciągle kontrolować temp. na termometrach i jest trochę nie stabilna, tzn. skacze. Ale ogólnie jak dla hodowcy amatora wg mnie taki wystarczy ;)
Póki co jestem zadowolony, a w zeszłym roku miałem z niego ok 150 kurczaków.

kinia2002 - 2008-03-11, 23:57

a co powiecie na ten inkubator domowej roboty znalazłam też na Allegro? http://www.allegro.pl/ite..._welegarka.html
Pozdrawiam

Krzysiek Prokop - 2008-03-12, 19:40

Troszkę mało pojemny, ale w sumie zależy od twoich potrzeb.
Ja bym się jednak na twoim miejscu dowiedział, co robić w razie jakiejś awarii, czy jakaś reklamacja, albo naprawa będzie możliwa.

dadzio - 2008-03-12, 21:51

Nie dokońca wiadomo co oznacza sformłowanie dużych jaj. Duże jajka znoszą zaówno gęsi jak i indyki, ale i strusie. Sprzedawca ma na myśli chyba jaka kurze. W tym z heka wejdzie 3 razy tyle jajek. Pozatym ten z heka nie jest używany. Nie wiadomo w jakim tanie jest ten a allegro.
Payuta - 2008-03-13, 22:05

Sprawdziłem tego z Allegro, w opisie aukcji jest napisane że nowy i w oryginalnym opakowaniu, więc jeszcze dla pewności zadałem pytanie mailem i doastałem potwierdzenie że tak właśnie jest.
Pozdrawiam
Wasz
Dedektyw Inwektyw
:)
ps. w ten z Heki wchodzi 65 jaj kurzych, a w ten ruski z Allegro 80 jaj kurzych. To nawet widać po wymiarach:
Heka 410x410x206mm
Ruski 470x470x225mm
Podsumowując: Ruski nadal prowadzi (stan meczu 5:1)
:czytaj:

KrisuKW - 2008-03-21, 18:37

a co myślicie o tym inkubatorze http://www.inkubatory-fes...NDART&s=6&np=2# (chodzi mi o ten za 1100 zł). Opłaca sie go kupić?? może ma juz ktoś taki jak sie sprawuje
Cavemann - 2008-04-11, 21:33

ja zamówiłem z tej strony co kolega wyzej ale ten inkubator za 1300 zł to jest tylko 200 zł wiecej ale juz o 65 jaj wiecej i o jedna szuflade ale trzeba czekac na realizacje ponad tydzien bo jest kolejka a oni montują dopiero jak dostaja zamówienie
akcent - 2008-05-19, 19:28

Ja również zajmuję się wykonywaniem inkubatorów. Planujemy założyć normalnie dzialającą firmę dzięki czemu będziemy mogli wystawiać faktury VAT

Na tą chwile wykonujemy za około połowę tych cen które są tu wyżej! TO jedyna okazja by nabyć tak tanio. Co do specyfikacji i pojemności do ustalenie indywidualnie


LINK W STOPCE :)

pRobako - 2008-05-22, 10:28

Ja zamowilem inkubator za 300 zł i mam problem. Koles (ŻUL)!! nie dolaczyl instrukcji i nie wiem jak sie nim obslugiwac, czy lac wode czy nie, obracac jajka, jak je wlozyc, chlodzic czy nie .. zobaczcie http://allegro.pl/item362...super_cena.html poradzicie cos? ;)
wanted - 2008-05-22, 12:42

Ja takiego nie polecam, chociaż każdy ma swój gust i pieniądze wydaje.
mirek_60 - 2008-05-22, 15:25

pRobako, Typ chyba KWOCZKA lub KWOCZKA 2.Po włączeniu do sieci zaświeci Ci się wyświetlacz i coś tam pokaże.Przyciśnij guziczek i trzymaj aż zaczną przeskakiwać cyferki i tym sposobem możesz ustawić właściwą temperaturę/Producent zaleca 37,7 st.C/.Pod siatką masz rynienki do wody-trzeba je zalać wodą i pilnować by nie wyparowały/Ja dodatkowo wstawiam niską szklankę z wodą/.To prawie wszystko.Jeszcze jedna rzecz ważna -jeden dzień przed planowanym wylęgiem trzeba otworzyć jeden lub dwa korki na wierzchu pokrywy/czerwone/.Przekręcanie jaj ręcznie dwa razy na dzień minimum.to tak po krótce.Jakby coś pytaj.
pRobako - 2008-05-22, 20:24

Serdeczne dzieki : ] i jeszcze jedno. Czytalem gdzies ze 3 dni przed wylegiem nie obracac i nie schladzac jaj. Jest tak>?
mirek_60 - 2008-05-22, 20:40

pRobako, Jeżeli dziękujesz znaczy się działa.Super.Co do obracania jaj trzy dni to trochę za długo.Ja zaprzestaję na dzień do półtora przed terminem i jest ok.Rada praktyczna zaznaczaj jajka O i X lub jak ja z jednej strony/leżąco/ X a z drugiej data wylęgu np 22.05 i mam wszystko co potrzeba.Życzę udanych lęgów.
Ps.W razie braku prądu staraj się nie otwierać inkubatora a nawet możesz go nakryć grubym ręcznikiem lub kocem.Pozdrawiam.
Witamy Cię w gronie zkręconych hobbystów drobiowych i nie tylko.Tutaj zawsze możesz liczyć na pomoc.

andrzej-ko - 2008-05-23, 16:21

mirek_60, W razie przerw w dostawie prądu nigdy nie należy na siłę podtrzymywać sztucznie temperatury bo wiadomo nie jesteśmy w stanie utrzymać jej we właściwym zakresie.
nakrywane inkubatora kocem czy jeszcze innymi rzeczami by w inkubatorze była jak najmniejsza wymiana powietrza to jeden z kardynalnych błędów w inkubacji.
Należy postępować wprost przeciwnie należy otworzyć inkubator i przenieść go do chłodnego pomieszczenia i wychłodzić jajka jak najszybciej poniżej temperatury + 26 C.
Zarodek wtedy po prostu przestaje się rozwijać i w zależności od tego jaka będzie to długa przerwa o tyle przedłuży nam sie właściwy czas inkubacji.
Utrzymywanie sztucznie temp. w inkubatorze sprawia to że zarodki dalej się rozwijają i w zależności ,który jest to dzień inkubacji będą nie prawidłowo się rozwijać poszczególne organy kurczęcia.Bo nie jesteśmy w stanie utrzymać temp. powiedzmy optymalnej tj.37,8 C do 38,2 C w wypadku kurcząt.Temp. niższe powiedzmy 32 C lub wyższe powiedzmy 39,5 C powodują zmiany o, których wspominałem wcześniej. Zejście poniżej + 26 C powoduje chwilowe wstrzymanie procesu rozwoju zarodka, po powrocie do właściwej temp. zarodek zaczyna się rozwijać prawidłowo dalej .

mirek_60 - 2008-05-23, 17:36

andrzej-ko,Wcale nie miałem na myśli by w ten sposób który opisałem przetrzymywać i utrzymywać przez dłuższy czas.Miałem na uwadze fakt wyłączania prądu na kilkanaście minut nie dłużej.Sam stosowałem takie metody i udało mi się ocalić kilkanaście kurczaków.Okrycie zaznaczam kilku lub kilkunastominutowe pozwoliło na niewielki spadek temperatury.Oczywiście jest to być może temat do dyskusji ale ja dyskusji podejmować nie będę.Każdy ma swój rozum i wie najlepiej co dla jego sprawy jest najlepsze.Ja to robię w ten sposób i wg mnie jest dobrze więc dzielę się takim doświadczeniem z innymi.Czy ktoś z tego skorzysta jego sprawa.pzdr.
pRobako - 2008-05-24, 18:33

Serdeczne dzieki chyba wszystko bedzie dobrze! Oznacze sobie X i O bo wlasnie nie wiedzialem jak je mocno obrocic. mam 15 lat i juz od dawna zajmuje sie Kanarkami i zeberkami. Mialem tez przepiorki japonskie i chinskie, ale nie siedzialy na jajach. wtedy by mi sie przydal inkubator niestety treraz kuipilem dzieki
calla70 - 2008-05-26, 14:22

Z tym wychłodzieniem to racja, jak wyjeżdżałam tydzień temu w niedzielę o 5.30 kwoka siedziała na jajkach jak wróciłam wieczorem to już flirtowała z kogutem :> i ani myśli jej było wrócić na jaka, jajka były bardzo zimne więc wzięłam je do inkubatora i wczoraj wieczorem jak otwarłam inkubator to pierwszy kurczaczek się wykluł zobaczymy jak będzie z następnymi :) Ucierpiały czy nie.
Poza tym mam jeszcze jedno pytanko tzn. zrobiłam sobie inkubator z drewnianej skrzyni karotekowej tylko mam problem z utrzymaniem wilgotności więc wieszam w poprzek namoczone paski lnu wtedy jest ok ale w rogach zbiera się wilgoć i wygląda to tak jakby robiła się pleśń ;( Inkubator stoi w domu w suchym ogrzewanym pokoju, miał ktoś taki przypadek ? Co tu wymyślić :co:

karei - 2008-05-26, 20:05

Para wodna sie zkrapla jesli nie ma odpowiedniej ilosc otworow wentylacyjnych.
bigber - 2008-10-23, 09:51

Witam mam pytanie odnośnie tego inkubatora ruskiego czy ktoś może podać jakiś link do niego ponieważ wszystkie poprzednie nie działają a chciałbym zobaczyć jak wygląda, chyba za ktoś ma go na sprzedaż bądź tez ma na sprzedaż inny inkubator.
studenttomek - 2008-12-26, 22:58

bigber, jeśli chcesz tani inkubator, to najlepiej zbuduj go sam :-)

Wiele producentów (również tych niemieckich :diabel:: ) oszczędza na tanich modelach....

A jeśli zrobisz sam to przynajmniej wiesz co masz :-)

Najtrudniejszą sprawę: mózg urządzenia można oczywiście kupić.
Nie będę ukrywał, że polecam sterownik z Lab-Tech. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta. Możesz tam kupić sterownik do inkubatora i klujnika , nie jest taki drogi jak sterownik do automatycznych inkubatorów z heka. Zresztą co Ci będę opowiadał, ... sprawdź sam ;-)

Pozdrawiam

tomasz1998w2 - 2010-11-01, 11:22
Temat postu: inkubator
Powiecie mi który inkubator bardziej sie opłaca kupić? czy westwala http://allegro.pl/automat...1299705998.html
czy inkubator firmy heka http://allegro.pl/aparat-...1279696499.html :co:

Chyba że znacie jakiś lepszy w cenie do 400zł

jonder - 2010-12-09, 14:19

witam
nosze się z zamiarem kupna inkubatora. Miał być to inkubator firmy fest http://www.walenski.pl/2,25-inkubator_almu2-02sl/ ten za 1700 jednak po wielu przeczytanych komentarzach doszedłem do wniosku ze chyba inkubator firmy heka http://www.netgfx.nazwa.p...1&products_id=7 będzie lepszy. był bym wdzięczny o opinie czy to dobry wybór i o informacje osób które go posiadają.
pozdrawiam

www.bazantyozdobne.pl

DAMIAN190181 - 2010-12-11, 16:52

NIE POLECAM INKUBATORA FIRMY WESTFALIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SAM GO MIAŁEM I BAAARDZO SZYBKO SIĘ GO POZBYŁEM- TO ISTNY DRAMAT.

ShowGirl - 2010-12-14, 20:54

czy ktoś z was ma lub miał jakiś inkubator z firmy brinsea, np 6ke, 16tke albo octagona? jak wrażenia? Kurczaczek widziałam w wątku wcześniej pytał o 16tke, i jak, nabyła się?
JABOL1986 - 2010-12-20, 14:57

Chciałbym w niedalekiej przyszłości zakupić inkubator. Znalazłem 3 modele na allegro, podpowiedzcie który z tych inkubatorów był by najlepszy lub wyraźcie swoje zdanie na temat któregoś z niżej podanych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuje :)
http://allegro.pl/inkubat...1343263046.html
http://allegro.pl/inkubat...1358782996.html
http://allegro.pl/inkubat...1357442545.html

Jolek - 2010-12-20, 17:38

pozycja 3 jest tańszy niż na ,,hodowlany" ale czy aby to ten sam, też się nad nim zastanawiałam. Ja osobiście preferuje z tworzywa sztucznego lub metalowego ponieważ jest łatwiejszy w utrzymaniu. Błyty Osb nawet te wodoodporne łapia wilgoć. Martwi mnie tylko czy ten z pozycji 3 da rade bo nie jest ocieplany.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group