Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Przyroda - Miskant olbrzymi

marmar - 2011-04-05, 09:51
Temat postu: Miskant olbrzymi
Witam
Mam pytanie czy ma ktoś w swoim ogrodzie trawe ozdobną Miakant olbrzymi lub miakant zebrowaty pytam dlatego że chciała bym z tych roślin zrobić naturalny żywopłot myśleliśmy z mężem o tujach ale sąsiad obok nas ma taki żywopłot bardzo często siedzą w nim nasze koty po czym jak przychodzą do domu wyciągamy im po pare kleszczy.Czy w trawach ozdobnych też będą kleszcze i czy ogólnie ściągają one dużo owadów.Pytam dlatego że moje maluchy strasznie lubią wchodzić we wszystkie krzaczki i tym podobne.Jeszcze jedna roślina Canna,Kanna bo nie wiem jak to sie dokładnie pisze co o niej możecie mi powiedzieć wiem że ją sadzi sie na wiosne a wykopuje przy pierwszych przymrozkach
Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za pomoc :d

Jolek - 2011-04-05, 12:56

:d Jeśli chodzi o ,,Miskant olbrzymi" to rozrasta się powoli , przy dobrym nawożeniu osiąga do 2,50m wysokości.Nie zawsze zdąży zakwitnąć swoimi wiechami. Po zimie trzeba wyciąć wszystkie ,,źdźbła" które można wykorzystać jako paliki w ogrodzie. Jest trochę niebezpieczny, trzeba uważać jak się chodzi przy nim bo jego liście potrafią naciąć skórę. Jeśli chodzi o kanny to jest przy tym co roku masę roboty jeśli chcesz wykorzystać na żywopłot ale efekt pracy będzie imponujący. Problemem będzie składowanie kłączy-wiadomo im dorodniejsza kanna tym większe kłącze.
Może byś się zdecydowała na żywopłot z różnych krzaczków jak ; hibiskusy, graby, berberysy, pigwowca, dreni, żylistka, waigeli i innych ozdobnych. Dużą gamę kolorów mają berberysy.
Jeśli chodzi o kleszcze to one wszędzie bytują jednak wolą ciemne wilgotne zakamarki. Zauważyłam po swoich zwierzętach gdy biegają w cienistych zaroślach. Na słonecznej części jak biegają to kleszczy nie widzę u nich :d

marmar - 2011-04-05, 13:34

Kurczaczek tylko zależy mi na czymś na prawde wysokim żeby troszku ogród od wścipskich sąsiadów osłonić a czytałam ze własnie miskant moze dojśc nawet do 3,5 4metrów
AL - 2011-04-05, 16:18

marmar, Zebra nie wyrasta do takich rozmiarów, jest troszke mnie ekspansywna jak miskant olbrzymi. jest tylko jeden problem, z biegiem czasu środek zaczyna zamierać i nowe pędy rosną tylko na zew.kępy
Jolek, Do czas rośnie powoli ale jak już się dobrze zadomowi to rozłazi się wszędzie, 2 sezony po jego usunięciu jeszcze wyrastał w dosyć dużym oddaleniu od kępy macieżystej.
Co do canny zwanego także paciorecznikiem, wymaga duzo słońca, oraz podlewnia.
Czy nie lepiej od sąsiadów odgrodzić się parawanem z listewek porośniętych pnączami typu clematis lub wiciokrzew ?
Na kleszcze wystarczy koty zakropić lub obroże założyć

marmar - 2011-04-05, 17:10

na koty pewnie tak ale na dzieci wiesz troche głupio gdyby w obrożach po ogródku śmigały :diabel:: a płot juz mam betonowy i chce go zakryć czymś zielonym wysokim i nie uciążliwym ale dzieki za rady
Jolek - 2011-04-05, 18:14

:d mój miskant choć ma 8 lat to ,,nie rozłazi się", raczej trzyma się mocno zwarty.
poniżej fotki mego betonowego płotu. Może coś Cię zainspiruje.

marmar - 2011-04-05, 19:52

Masz naprawde piękny ogród mój to na razie pobojowisko a możesz mi napisać na ostatnim zdjęciu jest taki pomarańczowy krzak jak on sie nazywa bo robi super wrażenie
Jolek - 2011-04-05, 20:01

:d jeśli na myśli masz ten wysoki kwiat obok miskantu to jest to języczka Przewalskiego a poniżej okrągłe liście to języczka pomarańczowa. Chyba ,że masz na myśli te małe zdjęcie to jest to azalia wielkokwiatowa. :d
Możliwości jest dużo do zasłonięcia płotu. Ostatnio widziałam pięknie zarośnięty płot wspinającym się kolorowym bluszczem - jakby go ktoś porozciągał na ściankach :d

Jolek - 2011-08-08, 12:27

:d mój miskant olbrzymi w tym roku chyba pobije swój rekord wysokości. Widać bardzo odpowiada mu ciepłe deszczowe lato. Mo chyba już z 3 metry wysokości :d
marmar - 2011-08-08, 13:14

Oj chyba wiecej niż 3 metry :diabel:: piękny jest ja posadziłam swój ale narazie jest słabiutki wypuścił mi po jednej lub 2 trawy i mają może z 1.5 metra ale ostatnio zauważyłam że wokoło pojawiają sie nowe trawki
mam nadzieje że w przyszłym roku już bedzie lepiej a za pare lat doczekam sie takiego cudu jak masz Ty
pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group