To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Afryki i Azji - Aleksandretta obrożna (Psittacula krameri)

AL - 2011-01-20, 17:56

Raczej nie podajemy prażonych nasion, tylko świeże.
Tomek83 - 2011-01-20, 20:29

Można podawać ziarno skiełkowane.
moskit95 - 2011-01-20, 20:54

Koledzy mam pytanie. Ostatnio wstawilem moim aleksom budke i z dnia na dzien coraz bardziej sie nie lubia przeganiaja itp. |Czym to moze byc spowodowane? przedtem bardzo sie lubily. budka nie nteresuja sie woggole. Moze sa za mlode? sa z 2009r samiec ma dopiero czarna czesc obrozy.
Proszę pisać poprawnie. Tomek83

karolina210697 - 2011-03-28, 17:56

Ja własnie chce sobie kupic aleksandrette. Już wiem właściwie wszystko na jej temat. Czy dałoby rade kupic ją za 200 lub 250 zł? zalezy mi na tym zeby było tanio bo sama klatka dla niej itp nie są tanie.
AL - 2011-03-28, 18:12

karolina210697, U hodowcy kupisz za tę cenę, najtańsze są zielone.
karolina210697 - 2011-03-28, 18:40

dzięki. i jeszcze chce wiedziec czy wysyłanie pocztą jest bezpieczne? no bo jak juz poszukałam to ja nie moge dojechac na miejsce musza mi ją wysłać.. i to daleko. nie che zeby do domu mi zdechła papuge przywieźli...
AL - 2011-03-28, 18:42

karolina210697, Ja wysyłam i kupuje, wielu tak robi i nigdy mi się nie zdarzyło ,że dostalam padniętego ptaka. Zdrowy ptak bez problemu wytrzyma 24 godz. podróż.
karolina210697 - 2011-03-28, 19:34

No to mi ulżyło. za jakis miesiąc pewnie będę miała. Mało sie znam na papugach ale znalazłam taką za 160 zł która ma rok od hodowcy własnie i się skontaktowałam ale rok to nie za duzo? nie wiem kiedy one sie tam stają dorosłe .
karolina210697 - 2011-03-28, 19:54

aa i ile mniej wiecej kosztuje wysyłka pocztą..?
karolina210697 - 2011-03-28, 21:26

aa i bardzo ważne pytanie na ktore potrzebuje szybko odpowiedzi. ide jutro lub pojutrze kupic klatke dla aleksandretty i nie wiem za bardzo o jakich wymiarach. moze byc wysokość 59 cm . szerokość 44 cm i głębokość 28 cm.. bo znalazłam fajną.?
Nielot - 2011-03-29, 02:36

karolina210697 napisał/a:
aa i bardzo ważne pytanie na ktore potrzebuje szybko odpowiedzi. ide jutro lub pojutrze kupic klatke dla aleksandretty i nie wiem za bardzo o jakich wymiarach. moze byc wysokość 59 cm . szerokość 44 cm i głębokość 28 cm.. bo znalazłam fajną.?

To jest jak dla mnie dobra klatka na kanarka a nie na aleksandrettę.
Jeśli będziesz codziennie ją wypuszczać - jak dla mnie nie mniej niż 70x70x40cm. Najważniejsze by na długość miała jak najwięcej.
Sam mam już na zbyciu taką trochę większą kupioną na szybko,
i powiem szczerze, że do mniejszej bym nie miał sumienia nawet wpuszczać jednej aleksy.
karolina210697 napisał/a:
aa i ile mniej wiecej kosztuje wysyłka pocztą..?

dwadzieścia kilka złotych. Dochodzi do tego konieczność wysłania w drewnianym pudełku zamykanym na kłódkę wg przepisów Poczty Powolnej.

ElizaV1 - 2011-03-29, 09:15

racja racja , w za małej klatce Aleksa może być nieszczęśliwa a pozbawiona dodatkowo lotu to już na pewno. Pamiętaj że takiej papudze trzeba dostarczyć troszkę rozrywki np galązki (żeby sobie obskubywała korę ) zapewni jej zabawy i będzie na pewno szczęśliwsza. Jeżeli chodzi o wiek.. zależy.. Jak ta papuga nie jest zwyczajna do bytowania z ludźmi tylko wychowywała sie w stadzie hodowlanym to możesz mieć problem z jej oswojeniem chociaż roczna papuga to jeszcze bardzo młody ptak więc myślę że nie powinno być z tym problemu. I trzeba poświęcać jej sporo uwagi- duzo więcej niż małym papugom czy kanarkom bo są to ptaki inteligente i potrzebujące towarzystwa- niezapewniona dawka codziennego bytowania z tym ptaszkiem może go osamotnić w rezultacie prowadząc do rwania sobie piór itp.. Życzę powodzenia i wiele radości z przybycia nowego pupila ;) pozdrawiam aha i Roczna aleksandretta to baaardzo młody ptak pełną dojrzałość płciową i obrożę ( bo można sie zdziwić nie znając tematu że Aleksandretta obrozna nie ma obrozy w tym wieku) osiągają ok 3 lat. Tak mi się bynajmiej wydaje choć hodowcą tych papug nie jestem :)
ElizaV1 - 2011-03-29, 09:18

radze trochę poczytać zanim do końca zdecydujesz sie na zakup tego ptaka.. żyją one bardzoo długo ok 20-30 lat , wiec trzeba sie zastanowic czy chcesz mieć ją do końca- nie najlepiej znoszą one zmiany właścicieli więc nie serwuj mu tego w przyszłości proszę ;) bo ptaszek tylko będzie cierpiał . Rozumiem Twoją fascynację bo są to pięknnneeee papugi ale warto troszkę sie zorientować w temacie zanim padnie kropka nad I :) pozdrawiam serdecznie
Tomek83 - 2011-03-29, 13:39

Proszę pisać poprawnie i używać opcji educji postu, nie pisać jednego pod drugim.
kamillo1395 - 2011-03-29, 13:55

Ja również planuje zakup aleksy..
ale klatkę robię samemu która będzie o wymiarach : 95cm-długa, 60cz.-szeroka i 70cm wysoka ... i mi się zdawało że to jest mało ....
narazie będzie w niej jedna sztuka bo jak dobrze pójdzie to na wiosne w przyszłym roku przerobie dla nich jedną z wolier i będzie tam parka :P