To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Afryki i Azji - Aleksandretta obrożna (Psittacula krameri)

Anonymous - 2011-07-15, 21:52

witam jestem Marcin i od dzisiaj mam w domu Alekse podobno jest to bardzo młodziutki ptaszek ale nie wiem tego dokładnie ponieważ dostałem ją od rodziców a oni od jakiegoś znajomego wiem też że była karmiona ręcznie, karmimy ją łyżeczką - starta marchew z jabłkiem i biszkoptami ponieważ wydaje mi się że ona sama jeszcze nie potrafi dłubac ziarenek. Mam jeszcze pytanie jak długo one rosną w sensie fizycznym? bo w chwili obecnej OLO jest wielkości NIMFY, i po jakim czasie zacznie wydawać jakieś dźwięki ??
AL - 2011-07-16, 09:17

marcin79, To nie jest odp. pokarm dla papugi, podawaj jej również jakieś ziarno, nap. kaszę jaglaną - to jest proso bez łusek.
Wielkości nimfy w pełni opierzona powinna już sama zaczynać jeść, co do głosu to zależy samce zazwyczaj są ciche za to samiczki potrafią wrzeszczeć od rana do wieczora. Ale młode ptaki są ciche

Anonymous - 2011-07-16, 11:46

AL napisał/a:
marcin79, To nie jest odp. pokarm dla papugi, podawaj jej również jakieś ziarno, nap. kaszę jaglaną - to jest proso bez łusek.
Wielkości nimfy w pełni opierzona powinna już sama zaczynać jeść, co do głosu to zależy samce zazwyczaj są ciche za to samiczki potrafią wrzeszczeć od rana do wieczora. Ale młode ptaki są ciche

ma w miseczce wsypane ziarno (mieszankę dla papug średnich) dziś rano trochę sama skubała znalazłem łuski po słoneczniku, a możecie mi powiedzieć jakie przysmaki podajecie swoim aleksom coś żeby można ją przekupić, i rzecz najważniejsza mocie może jakiś link do strony jak zrobić jakieś patyki przymontowane do wierzchu klatki ponieważ OLO woli siedzieć na klatce niż w niej zamknięty strasznie gryzie pręty

Lori - 2011-08-04, 15:06

marcin79 - moja aleksandretta także nie bardzo lubi paszę dla papug. Podawaj jej owoce np. jabłko, na pewno z chęcią zje ;)
Lori - 2011-08-04, 15:15

Moja jak tylko do mnie trafiła darła się w niebo głosy. To dziwne, że nie krzyczy.

edit: Przepraszam, nie doczytałam, że papużka jadła owoce

AL - 2011-08-04, 16:29

Lori, Zazwyczaj samiczki są głosne, samce o wiele bardziej spokojne, czasami nie odezwą się przez caly dzień.
Lori - 2011-08-04, 17:35

Jestem posiadaczką i samca i samiczki. Obie krzyczą, ćwierkają i wydają całą gamę innych odgłosów.Być może mój samczyk jest dziwny. Potrafi cały dzień krzyczeć, na przemian z samiczką (mimo, że mają poświęcane bardzo dużo uwagi, sporo czasu spędzają w domu, a resztę w dużej wolierze, tylko gdy wystawiam je na dwór są w klatkach).
Zbyszek307 - 2011-11-11, 22:27

Witam,
hoduję parkę; samiec niebieski, samica zielona. Jaki kolor upierzenia może mieć ich potomstwo?

Joanna - 2011-11-12, 08:02

Najprawdopodobniej zielony. Jest też możliwość, że niebieski lub jakiś inny, np. żółty - tego jednak nie sa się przewidzieć.

Pozdrawiam,
Joanna

gosiiiaczek - 2011-11-30, 12:12

Zbyszek307 napisał/a:
Witam,
hoduję parkę; samiec niebieski, samica zielona. Jaki kolor upierzenia może mieć ich potomstwo?

Joanna napisał/a:
Najprawdopodobniej zielony. Jest też możliwość, że niebieski lub jakiś inny, np. żółty - tego jednak nie sa się przewidzieć.

Pozdrawiam,
Joanna

żółty to na pewno nie.

Po niebieskim samcu i zielonej samicy, młode będą zielone - szpalty na niebieskie

AL - 2012-02-08, 18:24

JulianG, U mnie w takiej były i nie było problemów, wszystko zazleZy na jakie ptaki trafisz.
lotnik939 - 2012-02-16, 19:50
Temat postu: Fizjologia alexandretty
Mam pytanie, może dziwne ale mnie nurtujące:
1) Czy w czasie kiedy te papugi latają po domu to nie załatwiają w czasie lotu, czy trzeba zbierać odchody po całym domu?

2) ( juz normalne) Czy te papugi można trzymać same czy lepiej w parach?

AL - 2012-02-17, 17:01

lotnik939, Zalatwiają się również w locie.
Każde ptaki szczególnie papugi lepiej się czują w parze

AL - 2012-03-05, 16:56

JulianG, Dwu faktorowa czyli mutacja dominująca, wiecej o genetyce i mutacjach można przeczytać w archiwalnych nr 'Woliery' są artykuły o genetyce ptaków - 11/2003; 12/2003; 1,2/2004; 3/2004.
Co do pazurków, aleksy trzymane w wolierach zew,.nie ogrzewanych w czasie zimy moga odmrozić sobie palce, dlatego przed zakupem wiosną lepiej dokładnie sprawdzić stan nóg ptaka.

Marius - 2012-05-18, 12:50

Aleksa :d