Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Lęgi sztuczne / Sztuczna inkubacja - termoregulator

hodowca - 2011-04-29, 17:51
Temat postu: termoregulator
Jaki jest dobry i tani termoregulator (cena ok 100 zł)? Czy termoregulator RT-2CIW jest dobry i czy pokazuje prawidłową wilgotność powietrza?
wchelminiak - 2011-04-29, 18:11

U mnie się sprawdza. Ładnie trzyma temperaturę i pokazuje wilgotność.
Raz ciężko się zdziwiłam, jak pokazał 100%! :D - Wpadł mi wtedy czujnik do wody ;)

hodowca - 2011-05-01, 21:12

Skoro dobrze się sprawdza to chyba go kupie. Pozostaje jeszcze grzałka. Myślałem by kupić ten kabel grzewczy .
http://allegro.pl/przewod...1590858416.html
Co o nim myślicie? Jaką dobrać moc do inkubatora o wymiarach 43cm*40cm*40cm ?

mirek_60 - 2011-05-01, 21:17

hodowca, Wystarczający.Będziesz miał trochę kłopotów żeby go równomiernie rozłożyć i umocować Ma jakby nie było aż 4 metry.
wchelminiak - 2011-05-01, 22:07

Mam inkubator o podobnych wymiarach i ogrzewałam go dwiema żarówkami o mocy 40w. Sprawdziło się :)
Krzysztof_44 - 2011-05-02, 13:41
Temat postu: Re: termoregulator
hodowca napisał/a:
Jaki jest dobry i tani termoregulator (cena ok 100 zł)? Czy termoregulator RT-2CIW jest dobry i czy pokazuje prawidłową wilgotność powietrza?
Trzeci sezon wylęgam przy użyciu tego termoregulatora-lęgi są bardzo zadowalające w granicy 80% piskląt żywych i zdrowych.Do wieku 8 tyg.padło 4 szt.Niestety bardzo często należy go skalibrować przy pomocy wzorcowego termometru-potrafi przekłamywać ,po ustawieniu temperatury trzyma poprawnie.
hodowca - 2011-05-04, 16:57

Który kabel grzejny jest lepszy Kabel Grzejny Terra Zoo 25W czy Kabel Grzejny AQUASZUT 25W ?
hodowca - 2011-05-12, 17:04

Jak zamocować kabel grzejny w inkubatorze?
sq9lff - 2011-06-17, 08:42
Temat postu: kabel grzejny
Witam ja używam TERRAZONE jest to super przewód sylikonowy wodoszczelny tylko nie taki tani 50W-62zł mogę go z czystym sumieniem polecić nie wiem dlaczego chcesz 25W ja bym kupił 50W jak ci braknie mocy do grzania to będziesz musiał kupić drugi zawsze lepiej mieć zapas mocy grzewczej trmoregulator i tak nim będzie sterował większej mocy będzie się włączał na krócej -powodzenia
sq9lff - 2011-06-17, 08:44

hodowca napisał/a:
Jak zamocować kabel grzejny w inkubatorze?


ja do mocowania kabla użyłem plstikowych uchwytów do mocowania kabla antenowego do TV są różnych rozmiarów trzeba dobrać do przewodu

hodowca - 2011-06-17, 13:43

Jestem już po pierwszych lęgach z tego inkubatora. Wykluło się około 60% zdrowych piskląt. Mają juz 2 tygodnie i padł tylko jeden zaraz po wylęgu(wykluł się ostatni i był bardzo słaby).Termoregulator pokazuje raczej dobrą temperature lecz zaniża wilgotność o około 20% (włożony do wody pokazywał 80%).
adrian_lasek - 2011-06-17, 14:09

hodowca napisał/a:
Jestem już po pierwszych lęgach z tego inkubatora. Wykluło się około 60% zdrowych piskląt. Mają juz 2 tygodnie i padł tylko jeden zaraz po wylęgu(wykluł się ostatni i był bardzo słaby).Termoregulator pokazuje raczej dobrą temperature lecz zaniża wilgotność o około 20% (włożony do wody pokazywał 80%).


Z tego co wiem, to czujnika od wilgotności nie można zanurzać w wodzie, bo można go przez to zepsuć.

Widzę, że jeszcze raz muszę napisać to, co kiedyś już tu pisałem.
Wilgotność 100% nie oznacza, że mamy tylko i wyłącznie wodę, tylko to, że prężność pary w powietrzu wynosi 100%. Oznacza to, że do takiego powietrza nie możemy "wtłoczyć" więcej pary wodnej, bo jest już w nim maksymalnie możliwa jej ilość. Przy 100% wilgotności zachodzi skraplanie i pojawiają się krople wody, ale powietrze nadal jest powietrzem, a nie wodą. A wielu ludzi myśli, że jak mamy wilgotność 100% to już tylko sama woda.

:!: Wilgotność zależy od zawartości pary wodnej w powietrzu :!:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group