Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Odchów i selekcja m³odych - ¦wiat³o

kacpisu³tan - 2007-04-14, 18:45
Temat postu: ¦wiat³o
Czy podaczas wychowu kurcz±t ¶wit³o(kwoka) powinno byæ w³±czone non-stop? Je¶li tak to przez jaki okres czasu(wiek kurcz±t) :?:
anna czarnota - 2007-04-14, 18:53

To zale¿y czy chodzi Ci o samo ¶wiat³o czy o ciep³o jakie daje?
Ja u siebie u¿ywam jako ciep³a i ¶wiat³a, a zaczynam wy³±czaæ dopiero wtedy kiedy s± ju¿ po pierwszym pierzeniu czyli gdzie¶ 4 tygodnie, potem w³±czam im tylko na noc, ¿eby mia³y cieplej (nie widniej). Oczywi¶cie mówiê o okresie kiedy jeszcze jest zimno, bo latem to ju¿ inna sprawa.

Krzysiek Prokop - 2007-04-14, 19:45

Ja kwokê te¿ mam podobnie tzn do oko³o mc jest ci±gle w³±czona, pó¼niej wkrêcam ju¿ s³absz± ¿arówkê, co prawda wszystko te¿ zale¿y od temp. otocznia :/
LWlodarczyk - 2007-04-14, 19:54

ja zawsze kilku dniowe kurczaki trzyma³em w pude³ku a do niego wsadza³em poduszke elektryczn± która grza³a je od spodu
ZYZIO - 2007-07-12, 16:46

LWlodarczyk, Z t± poduszk± to dobry patent ;)
foxhubert - 2010-01-05, 22:43

W chowie fermowy stosuje sie taka zasadê. O¶wietlenie sztuczne o natê¿eniu ok. 1 W/m2 (¿arówka 25 W na 20-25m2 kurnika) nale¿y stosowaæ noc± w pierwszych 2 tygodniach by unikn±æ przypadkowego sp³oszenia stada w ciemnym kurniku i ewentualnego zaduszenia czê¶ci kurcz±t do 6 tygodnia utrzymuj± tez temp min 18 stopni.

¦wiat³o pobudza przysadkê mózgow± kury do wydzielania hormonalnego, czyli tez symuluje wzrost i kondycje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group