To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kury czubate - Czubatka polska brodata miniaturowa brzozowa

mateusz20 - 2006-07-14, 19:51
Temat postu: Czubatka polska brodata miniaturowa brzozowa
Witam, czy istniała lub istnieje odmiana czubatek polskich srebnoszyich, mam na myśli czarne kuraki o piurach na szyi i czubie czarne z białą obwudką , czyli tak jak są upieżone np. chabo. Jeśli niema takiej odmiany to ja stawiam sobie za główny cel wychodowanie takiej odmiany barwnej. Pozdrawiam czubatkolub z pod Gniezna.
Kamil Kowalski - 2006-07-14, 19:54

Ooo wiesz że nigdy tez nie widziałem takiej odmiany barwnej...
mateusz20 - 2006-07-14, 20:11

Moje pierwsze małe czubatki dostają taki kolor parka jest srebnoszyja a jeden jest biały w czarne cętki i ma czarny czub, ciekaw jestem co z nich wyośnie
Kamil Kowalski - 2006-07-14, 20:14

hmm a masz ich fotki? może daj do ALBUMU lub do zalącznika tu taj.

Widziałem w tym typie tylko "wzykłe" kwoki bardzo mnie ciekawi jak to wygląda.

A jak Ci one wyszły przypadkowo czy chciałeś "zrobić" taką barwe?

mateusz20 - 2006-07-14, 20:41

Fotke postaram się dołączyć jak się całkiem wypieżą
A uzyskałem je z kżyżowania srebny (1,o) x złoty(0,1) czarnołuskowany, miałem na celu uzyskanie srebnych, a matka natura wywineła mi taki numer, jak dorosnom przekżyżuje je między sobą i czarnymi czubatkami aby wyelyminować białe przemazy w lotkach.

Krzysiek Prokop - 2006-07-19, 18:21

Też takie mam ;-) , moge panu zdjęcia wysłać, tylko u mnie przez przypadek wyszły :-/ . Jakby pan chciał, za miesiąc jakby mi podrosły, to mógłbym panu wysłać :-P Nie mam ich wiele, ale...
mateusz20 - 2006-07-19, 20:55

Krzysiek z chęcią obejże co masz wyślij zdjęcia do albumu, jak ci one wyszły?, miałwm dziś odebrać zdjęcia ale te małpy w fotoplastyce naświetliły film i musze zrobić nowe fotki
Krzysiek Prokop - 2006-07-19, 22:41

Wyśle Ci jutro, jeszcze porobie świeże zdjęcia, zrzuce je na kompa i wyśle :-P , tylko jeżeli okaże się, że to inne niż masz na myśli, to się ośmiesze :-)

[ Dodano: 2006-07-20, 22:55 ]
Siemka Mateusz!! Mam te fotki, postaram ci się je wysłać e-mailem. Nie są profesjonalne, ale specjalnie dzisiaj robiłem :-P
Pozdrawiam!!

mateusz20 - 2006-09-01, 20:11

Mała informacja, co do Moich małych srebrno szyjich czubatek, obecnie zaczęło się u nich pojawiać coraz więcej srebrnych piór na całym ciele – zwłaszcza u kurki. Ale pociechą jest to, że malutka kurka zaczęła dostawać srebrno obrzeżane piórka w czubku. Jestem ciekaw jak będą wyglądać jak się wypierzą.
Szymon Woźniak - 2006-10-03, 13:06

mi też coś takiego wyszło ale złotoszyja :) ) przesłałem fotkę w "dziedziczeniu barw" chyba.
mateusz20 - 2007-04-23, 21:50

Ma pytanie, ponieważ Pan Stanisław ja mamy dwa podobne koguciki. Ja bym je nazwał srebrno szyje, z tego, co wiem przynajmniej mój powstał w skutek kojarzenia złotej kurki i srebrnego koguta. Czy można coś z nimi będzie zrobić czyn to ślepy zaułek?

http://www.forum.woliera....e.php?pic_id=86

mateusz20 - 2007-04-24, 10:52

A z czym nalezało by go skojażyć?
sroszkowski - 2007-04-24, 13:12

Spośród hodowców bantamek (28 uznanych odmian barwnych), chabo (25 odmian), nie mówiąc już o karzełkach łapciatych, karzełków holenderskich, karzełków niemieckich (podobnie od kilkunastu do dwudziestu paru odmian barwnych) nie ma dylematu czy tworzyć nowe odmiany barwne. Ambicją tamtejszych klubów tematycznych jest wyhodowanie na coroczną wystawę klubową czegoś nowego.
W czubatkach polskich mamy 7 (słownie siedem) odmian (biała, czarna, niebieska, jastrzębiata, złocista, srebrzysta i wielbłądzia). Moim zdaniem właśnie szansą dla polskich hodowców jest wnieniesie świeżego powiewu do utartych schematów (kanonów). W ciągu ostatnich dwóch lat zaprezentowałem na niemieckich klubowych wystawach oraz na Pierwszej Europejskiej Wystawie Kur w holenderskim Ede pierwsze moje próby czubatek czekoladowych, khaki, żółtej, bursztynowej i złocistoszyjej. Zachodni hodowcy czubatek początkowo (jeszcze dwa lata temu) też przekonywali mnie, że lepiej jest dążyć do doskonałości w podstawowych kolorach, a nie tracić swojej energii na eksperymenty. Ale już w ubiegłym roku sami pokazali kilka swoich tworów. Niedawno Frank Peschke oznajmił mi z dumą, że już pięciu hodowców pracuje, na przykład, nad odmianą złocistoszyją.
Dlatego bardzo się cieszę, że Mateusz podobnie jak i inni członkowie KCP "coś tam zaczynają kombinować". Prędzej czy później z tego kombinowania na pewno coś wyjdzie.

mateusz20 - 2007-04-24, 20:23

Jak tylko dam rade to jutro wstawię fotkę. Tylko mam problem, bo niema dobrej czystej srebrnej kurki tylko jego siostrę, o której już ci pisałem, co chce z nią zrobić. Ale ten mój kogut, jeszcze jak by nie dojrzał, może przesune ten plam na przyszły rok jak kogucik dojrzeje i zmężnieje.
mateusz20 - 2007-04-25, 19:15

O to obiecane zdjęcia.