Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Woliery - Wybieg z kurnikiem od podstaw.

hafciarz - 2011-05-30, 09:40
Temat postu: Wybieg z kurnikiem od podstaw.
Chciałbym wydzielić teren i ogrodzić go , postawić kurnik. Jaka siatka ogrodzeniowa była by najlepsza (linki mile widziane) nadmieniam że będzie graniczyć z niewielkim lasem na wsi. Chciałem wkopać płyty betonowe pod ogrodzeniem.Wymiary ogrodzenia to wysokość najlepiej 2 m a siatki potrzebować będę około 200 m. Wszelkie spostrzeżenia dotyczące siatek i ogrodzenia mile widziane. Może jakieś fotki ?
Zastanawiałem się nad ogrodzeniem tego z paneli ale są chyba w nich za duże otwory a kuna już raz mnie odwiedziała. Jakie zabezpieczenie elektryczne zastosować od góry i dołu pastuch?
Pozdrawiam Marcin.

patryk13081 - 2011-05-30, 18:48

Poradził bym ci metalową siatkę z małymi oczkami max 2cm na 3cm. Przydało by się też wylać beton pod ogrodzeniem żeby ci żaden lis czy tchórz itp. nie podkopało się pod ogrodzeniem. Jeśli siatka będzie wysoka a pod nią będzie wylany beton to raczej nie będzie potrzebny pastuch.
Marius - 2011-05-30, 20:43

patryk13081, byś się zdziwił. Liska, spokojnie przejdzie przez takie ogrodzenie. Ja mam drewniane ogrodzenie(dookoła domu), ale wybieg też jest taki sam to liska sobie bez problemu przechodzi/przeskakuje, z jednej strony jest siatka i to też nie jest dla niej żadną przeszkodą. One potrafią się wspinać po siatce.
karas1987 - 2011-05-30, 23:30

Jeżeli masz dobrego psa , ale podkreślam dobrego to możesz uniknąć lisów. Ja mieszkam przy samym lesie i mając kaczki kilka lat lis był tylko raz a nie mam do tej pory żadnego ogrodzenia. Tylko dobrego psa. żeby lis przyszedł w dzień to misi naprawdę być głodny. Przeważnie woli w nocy buszować. Jeżeli masz dobrze zabezpieczony kurnik to powinno być ok i w dzień wystarczy zwykłe ogrodzenie z siatki. musisz mieć dobrze uszczelniony kurnik bo większość drapieżników przychodzi w nocy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group