Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Bażanty / Pawie / Głuszce - Kuroczuby.

Damian Gancarz - 2006-07-15, 16:28
Temat postu: Kuroczuby.
Koledzy jeśli ktoś ma doświadczenie w chodowli tych bażantów(Kuroczubów)to bardzo bym prosił o jakiekolwiek wskazówki a w szczegulnośći dotyczące rozmanżani(fakt że w internecie coś jest)ale artykóły to jedno a porada od kogoś kto je choduje to co innego!! pozrawiam Damian .Aha jeśli ktoś z was posaida uszaki białe lub wieloszpony palwańskie(lśniące)to proszę o kontakt(najlepiej na forum)

--------


no tak widzę ,ze jedna jestem jak narazie sam ze swoim "problemem"...ale jakies doświadczenie powoli sam zbieram.
Panowie kilka wskazówek dla tych którzy jeszcze oprócz mnie trzymają te ptaki(narazie nic o rozmanżaniu nie napisze bo na to trzeba poczekac aż zacznie się sezon leowy :wink: )
Co one jedzą:
Fakt nasionka pobierają bardzo niechętnie,jeśli już to w formie skiełkowanej.
Kazdy pokarm miękki(warzywa)wprost uwielbiają(no prawie każdy)
Swoje ptaki karmię tartą marchwią,burakiem cwikłowym,kalarepą,tartą rzepą,białą kapustą(nie kroje jej ptaki mają zajęcie wydziobując sobie ją..ale należy codziennie podawć świeży kawałek),luibią też cukinię jabłko,czasem dostają kiwi i banana(ale resztki tych owoców należy usunąć po kilku godzinach).Ponieważ w okresie zimowym nie ma trawy(a jest to postawa diety tych ptaków),kupiłem w slepie 3 formy (takie jak do pieczenia placków) wysypałem doń ziemię i zakopuję tam nasinka trawy(można je dostać w slepie ogrodniczym)a one sobier kiełkują i tak wyrośnięta trawę w tychże foremkach im wstawiam a one już wiedzą co z nią zrobić 8) .poza ty do wody dodaję raz w tygodniu (nie wiem czy moge to zrobić reklame za co z góry przepraszam admina)Polfamix A-Z...aha bo bym zapomniał muszą mieć stale do dyspozycji jakiś piasek .

Co do utrzymywania tych ptaków: fakt jest faktem iż są one wrażliwe na wilgoć.
Moja poarka obecnie przebywa w pomieszczeniu ogrzewanym co ze względu na rodzaj pokarmu o wiele ułatwia karmienie tych ptaków .Temperatura nie jest za wysoka jaieś 2 góra 3 stopnie powyżej zera , ale jednak dodatnia,podłoze stanowi żwirek ale taki przesiany(wymieniany raz na 2 ,3 tygodnie(to ze względu na niewielkie wymiary pomieszczenia w którym są one trzymane).Są to ptaki dosyć ufne 9przynajmniej moje) i przy odrobinie cierpliwości i czasu(którego mi zawsze brakuje) można je nauczyć pobirać pokarm z ręki .....hmm narazie tyle jeśli tylko czegoś się wiecej o nich dowiem ...to napewno jeszcze tutaj coś dopiszę... :wink:

Boroch Włodzimierz - 2006-07-15, 16:28

Panie Damianie czy jest mozliwe przeslanie zdjecia tych ptaków lub linku do strony?Pozdrawiam W.Boroch
Damian Gancarz - 2006-07-15, 16:31

http://www.geocities.com/romansacres/koklass.html proszę uprzejmie panie Włodzimierzu



Stało sie to szybciej niż się spodziewałem.....(czytałem wprawdzei ,że kuroczuby nisoą sę już w następnym roku ale jakoś nie dowieżałem ,a jeśli nawet to nie początkiem marca kiedy na polu jescze jest śnieg)moja samiczka zniosła pierwsze jajko (jest ono dokładnie takie jak jajko Olśniaka Chimalajskiego tyle ,ze odrobine mniejsze >nie robię sobie zadnych nadziei ,ze z tego jajka jakieś pisklę sie lęgnie bo kogucik jest jescze za młody, ale mimo to umieściłem jajko w inkubatoże a kurce podstawiłem gniazdo zrobione z łodyg kukurydzy tak zeby imitowało naturalne...acha do diety dodałem selera i pora...nie wiem czy to miało jakiś wpłym na zniesienie jajjka ale raczej nie. Tak wczesną porę zniesienia jajka(w sumie nie jest to za dobry okres) tlumaczę sobie faktem i ż ptaki przebywają w ogżewany pomiszczeniu...na drugi rok beda źimowały w wloieże podwórekowej i wtedy zobaczymy co z tego będze....a narazie pozostaje czekać co sie stanie z jajkiem i czy samiczka zniesie nastepne.....

Ice - 2006-07-23, 21:25

Wszystkie potrzebne wiadomości o tym ptaku masz Tutaj
mirass - 2006-08-03, 09:09

cena tych ptaków to 1000-1200zł za pare - było to napisane w tej rozmowie któr przesłał Ice
maciej - 2006-08-25, 13:00

mirass gdzie są za taką cenę to chętnie kupię
mirass - 2006-08-25, 15:08

tak było napisane na PK...przcierz pisałem
wanted - 2006-08-25, 20:54

Maciej te ptaki chodzą w takich cenach :!: Jak chcesz to dogram ci te ptaki. Ma je mój znajomy.Nasze krajowe-tylko podaj kiedy.
maciej - 2006-08-25, 21:20

dobra gdy się zdecyduje to powiem
Grus - 2007-07-26, 21:47

Tak wyglądają toki koklasów ,naprawdę jest na co popatrzec. ; i efekt tych zalotów...
Secza - 2008-11-20, 21:35

piękne ptaki one są chyba spokrewnione z olśniakiem himalajskim

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group