Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Odchów i selekcja młodych - Dziwne zwyczaje żywieniowe

baatrig - 2011-07-30, 19:24
Temat postu: Dziwne zwyczaje żywieniowe
Witam ponownie, czy ktoś z 3mających kurczaki może mi u licha odpowiedzieć, czemu moje 3-tygodniowe kurczęta rąbią gazetę, którą kładę im pod tyłki zamiast pojadać paszę? Ja tu się staram, a to świeża paszka, a to co i rusz zmieniam wodę a to podsypuję piaseczku z kawałkami muszelki, koperkiem i biszkopcikami ( taki piasek z minerałami dla papug, itd) a one co zmoczą kawałek gazety, to zaraz znika im w przepastnych gardzielach. Czy im to nie zaszkodzi?
I co te kurczaki w tym widzą, co im jest potrzebne z tej gazety?
Może ktoś wie?
Hmm, właśnie je słyszę, jak szurają w pudełku, rozciągają kolejną stronę Wyborczej :( .

Piotrek24 - 2011-07-30, 21:12

mirek_60, u mnie tygodniowe pisklaki wprost uwielbiają karton :) Stare łóżeczko nim obiłem i już mnóstwo małych dziurek wydziobały, a naprawdę niczego im nie brakuje.
Jolek - 2011-07-30, 21:20

:d po prostu one są ciekawe wszystkiego i muszą się czymś zająć. Budzi się w nich instynkt grzebania i próbowania, no cóż jak gazeta zasmakuje to potem też będą ją jadły i ciężko będzie oduczyć. Sypnij im garść siana lub poszatkowanej trawy z zielskiem. Zobaczysz jakie będzie zainteresowanie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group