Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Tereny Polski - Wakacje Teraz/ Kiedyś...

Kamil Kowalski - 2007-06-12, 10:29
Temat postu: Wakacje Teraz/ Kiedyś...
Gdzie jechać na wakacje?

Znacie jakieś dobre biura podróży?

Może być Polska może być świat....

Myślę standardowo o Międzyzdrojach albo o Chorwacji (nie wiem czym tam dojechać/ nie moge zaleźć transportu)

Łukasz23 - 2007-06-12, 13:34

Ja za jakiś tydzień może dwa jak się uporam z egzaminami jadę do Niemiec :taniec: będę tam pracował i jednocześnie wypoczywał miejscowość do której jadę nazywa się Töplitz leży na małej malowniczej wyspie a dookoła woda lasy i pola Mieszkać będę w małym hotelu na tyłach niemieckiego gospodarstwa którego właściciel na stadninę koni i hoduje krowy i gęsi Na wyspie jest jeden kościół mały sklep Spar który wszyscy nazywają „Szpara” Tu jest linka do rysunkowej mapy Töplitz

http://www.kirche.toeplit...der_klein02.jpg

a to link do widokówki z Töplitz

http://www.huber-erstehilfe.de/Links/Karte_21.jpg

budynek z czerwonym dachem to nic innego jak „szparka” ;) następnie jest molo gdzie chodziliśmy się kąpać rzeka jest płytka a woda w niej czysta dalej kościół pole namiotowe i krowy koło mojego hotelu w nocy zakradaliśmy się do nich po mleko na naleśniki :P nie było łatwo bo krowy nie są przyzwyczajone do ręcznego daju ale nalęsniki za to wyborne wychodzą :D

Bażancia matula - 2007-06-12, 20:30

J amysle że nam przyrodnikom przysłużone beda wakacje na łonie natury - parki narodowe , góry , brak leniuchowania , dużo zabawy ,troche pracy i odpoczynku , wszystko to wyjdzie na dobre , wazne aby sie dolenić i nie siedzieć w mieście na osiedlu .... wyrwijmy sie , nalezy nam sie coś ... ja jade do Babiogórskiego praku Narodowego . Byłam już w Ojcowskim niedawno , w pakach narodowych kest superrr polecam! :D


Kasia

Ernest - 2007-06-12, 20:38

Ja wybieram się do Irlandii w dnich 2-12 sierpnia :)
Jako jeden z mniejszości w celch rekreacyjnych (tak jest z założenia, ale parę ,,groszy" pewnie się skubnie) miejscowość: Wexford
Dla ciekawych trochę o miejscowości tej informcji:
Strona: http://www.wexfordweb.com/
I mini artykulik: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wexford

Kamikazi - 2007-06-12, 20:54

Bażancia matula napisał/a:
dolenić się


O! To mi się najbardziej podoba :D Związane jak najbardziej z wypoczynkiem ;)


Ernest, nie zapomnij lornetki! Fajne ptaki możesz zobaczyć!

Kamil Kowalski - 2007-06-13, 08:42

Wczoraj Byliśmy z Magdą na rajdzie po biurach turystycznych i znaleźliśmy najtańsze z najtańszych - i się zastanawiamy nad: http://antalek.pl/inf.php?id=76
Ernest - 2007-06-13, 21:11

Kamikazi napisał/a:
Ernest, nie zapomnij lornetki! Fajne ptaki możesz zobaczyć!


O!
Dzięki, a aparat też postaram się mieć :)

Panie Adminie:

Ciekawa oferta, tylko spory minus brak satelity, ale w końcu na wakcacje jedzie się dla przyjemności :D
Nie TV :P

Łukasz23 - 2007-07-17, 04:24

w środę rano jadę już do Töplitz :jupi: strasznie długo na to czekałem, ale nareszcie pojadę, doczekałem się, wracam w wrześniu, mam nadzieję że do tego czasu nie zapomnicie o mnie :co:
Bażancia matula - 2007-07-17, 09:31

Łukasz23, coś ty! o tobie nigdy nie zapomnimy i będziemy tęsknić !

Koniecznie zabierz aparat i takie tam sprzęty...
Mamy nadzieje że odwiedzisz nasze forum podczas pobytu na wakacjach :D
życzę miłej zabawy
Pozdrowionka i uściski od Kasi :przytul: :skok:


Kasia

Kamil Kowalski - 2007-07-17, 09:49

Łukasz23, Ale mam nadzieje że tam Do Internet Cafe będziesz zaglądał...
Łukasz23 - 2007-07-17, 14:46

Kamil żeby tam jeszcze była kawiarenka, to bardzo bym się z tego cieszył, miejscowość do której jadę to mała wieś 2 sklepy, kościół, kilka pubów, pola, lasy, łąki i woda nic po za
tym.

będę pisać w miarę możliwości od czasu do czasu esy do Mateusz lub Dawida.
to tylko 5 lub 6 tyg. :d

Bażancia matula - 2007-07-17, 14:50

ojoj Łukasz23, ale tu bez ciebie pusto będzie :(

Kasia

Łukasz23 - 2007-07-17, 15:02

BM a tam od razu pusto :!: będziecie Wy wszyscy na pewno zorganizujecie sobie jakoś czas ;)
Bażancia matula - 2007-07-17, 15:05

oj uwierz że jest rzeczywiście mało humorystycznie i trochę pusto ...


:(

Kasia

Kamil Kowalski - 2007-07-17, 20:01

Łukasz- daj mi na PW nr tel do Ciebie na kom.... to będzie my pisać :D
Bażancia matula - 2007-07-18, 12:04

Łukasz to mi też numer swój wyślij na PW :D

Kasia :D

Krzysiek Prokop - 2007-07-18, 23:17

Łukasz to miłego wyjazdu życzę ;) Wracaj do nas szybko :P
mirass - 2007-08-01, 10:34
Temat postu: Wyjazdy wakacyjne już odbyte i jeszcze przed nami...
Pochwalcie się gdzie byliście na wakacjach i gdzie jeszcze planujecie pojechac :P
Ernest - 2007-08-01, 10:41

Ja jutro wylatuję do Irlandii.
Wreście!!!

mirass - 2007-08-01, 10:43

A ja już tydzien wakacji "ostrych" odbyłem, ale mimo to mam jeszcze ostre plany, w przyszłym tygodniu kilkudniowy wyjazd i wyciągne jeszcze rodziców gdzieś na ptaszki, mam tylko nadzieję, że jeszcze na wakacjach uzbieram sobie kase na obiektyw do fotografii ptaków.
TOMASZ - 2007-08-04, 18:23

witajcie- a ja jestem w Szwecji, jest piekna pogoda cieplutko kapalem sie w morzu, jako ze dbaja tu o przyrode to zachwycac sie mozna i flora i fauna, na lakch nadmorskich obok bydla pasa sie stadka rozmaitych gesi, a na plazach mnostwo ptakow: kormorany, mewy srebrzyste smieszki itp po laczkach hasaja setkami kroliczki i nikt ich nie lapie
Kamikazi - 2007-08-04, 20:51

Tomaszu, pozazdrościć! :) Pokażesz nam jakieś zdjęcia z tej pięknej krainy?
TOMASZ - 2007-08-05, 11:35

no jasne ze pokaze, po wczorajszej wojazy rowerem (tu wszyscy jezdza rowerami) (skromnie 40km) i to zaden obciach, spalem slodko do 9, pogoda wakacyjna, grzeje od samego rana
Rocki - 2007-08-05, 22:14

Ja jutro jadę nad Morze Bałtyckie! :d najpewniej w okolice Władysławowa.. ;)
mirass - 2007-08-06, 09:23

Życze miłej zabawy :D
TOMASZ - 2007-08-06, 21:10

obiecane zdjecie

[ Dodano: 2007-08-06, 21:12 ]
Turing Torso w Malmö

[ Dodano: 2007-08-06, 21:14 ]
dzisiaj bylem na przejazdzce w miescinie Åkarp pod Malmö i widzialem stadkao kaczek, ktre chodzily po laczce a Szwedka karmila je chlebem, zrobilem zdjecia - bo ciekawe kaczuczki min. krzyzowki byly inne ale nie potarfie powiedziec jakie jutro podam

Dominik67 - 2007-08-06, 23:47

TOMASZ, piękne widoczki. Podoba mi sie niebo z pierwszej fotki, ta biała chmura.
Kamikazi - 2007-08-07, 10:24

Tomasz, dziękujęmy za zdjęcia.

Ciekawe co to za kczki będą :)

Ernest - 2007-08-07, 10:44

Witam wszystkich!!!
Jestem w miejscowości Wexford w Irlandii.
Nie ma dnia bez deszczu!!!
W tej chwili jest jednak słoneczny poranek :o
Widziałem wiele ciekawego, ale fotki wstawię po powrocie do Siedlec, do Polski.
Ptaki widziałem jak do tej chwili tylko przez lornetkę i nie posiadam fotek, ale liczę na zmianę.
PZDR. :D

Kamikazi - 2007-08-07, 14:48

Hej Ernest! Pochwal się co takiego w tej lornetce widziałeś :)
Dawid Szikora - 2007-08-08, 22:52

Witam wszystkich, macie pozdrowienia od Łukasza.
DSzikora

Dominik67 - 2007-08-09, 01:35

Ja dziękuję. No trochę brakuję tutaj Łukasza no ale jakos wytrzymamy :)
Krzysiek Prokop - 2007-08-09, 09:51

Do września już nie daleko ;)
Ernest - 2007-08-16, 22:10

Wcześniejszcego posta pisałem jeszcze z Irlandii, jestem w Polsce od 14 sierpnia (wyjechałem 2), jednak widziałem ich te szare gołębie, ale były za daleko na fotografowanie i czaplę, ale byłem w samochodzie i niesytety nie mialem szprzętu, a słyszałem wiele "ptasich śpiewów".
mirass - 2007-08-22, 15:37

Krzysiek mnie prosił żebym wstawił zdjęcie z pobytu w Krakowie więc wstawiam.

Jeśli Kamil się zgodzi to wrzuce jego zdjecie z Madzią :diabel::

Kamikazi - 2007-08-30, 11:10

Parę dni temu byłam w malutkim raju na ziemi mazowieckiej ;) Zaprosiła mnie do siebie Maja. Spędziłam u niej raptem kilka dni i nadal nie mogę wyjść z podziwu dla uroku tego miejsca jak i jego mieszkańców. O Mai nie muszę pisać, że to niezwykle miła i mądra kobieta ;) (i też chodząca skromność!) bo zaraz zaprzeczy żartem! :P Poznałam prawie wszystkich mieszkańców łącznie z kotką, która pojawiała się czasami na dachu piwniczki. Kelly, prezentuje się cudownie, jak biega to prawie "płynie" a szczuplutka jest jak jej właścicielka ;) Dzielnie wykonywała polecenia Mai. Fikołki, aportowanie, chodzenie do tyłu, szukanie przedmiotów i oczywiście pasienie! Pierwszy raz mogłam coś takiego obserwować :) Rzeczywiście pies utrzymuje się w balansie! Maja zaprosiła mnie do "areny treningowej" i Kelly utrzymywała się w balansie do mnie. Niezlaeżnie gdzie poszłam to pies zawsze ustawiał się tak że kaczki były pomiędzy mną a nim. Oczywiście moje uwielbienie do tej rasy jest teraz w zenicie i postanowienie, że kiedyś będzie mi takie stworzenie towarzyszyć tylko się wzmocniło.
Poznałam też Tusię, która może słuzyć za wzór wychowania. Dzielnie chodzi na smyczy, jest ogromnym ale nie natrętnym pieszczochem i umie zamykać za sobą drzwi, czym mnie urzekła ;)
Ciężko przejść obojętnie obok owiec kameruńskich, które biegają po pieknym pastwisku. Ramzes spisuje się na medal i pewnie niedługo Maja zamieście zdjęcia maluszków ;)
To na razie tyle w dużym skrócie ;)
Dziękuję! :jupi:
A teraz zapraszam do zdjęć.

Kamil Kowalski - 2007-08-30, 12:52

Czemu Tak mało fotek z Wami :oczy:

:oczy: ;(


Kami z Maja nas tak specjalnie ograniczają -żebyśmy się przypadkiem nie zakochali :serduszka:

for - 2007-08-30, 13:44

o to nie trudno jak raz spotkalem Kami to mi kopara zjechała :D :D :ops:
majawn - 2007-08-30, 13:47

Cytat:
Czemu Tak mało fotek z Wami

Kelly i Tusia nie chciały pstrykać :lol:
Maja

for - 2007-08-30, 14:06

hehe jak macie malo zdjec Kamikazi wiec cos wstawie :D
zdjecia z obozu sowiarskiego na spiszu

Kamikazi - 2007-08-30, 16:15

FOR! No wiesz co... Mogłeś mnie dać z jakimś bardziej kulturalnym atrybutem :P

;)

Rocki - 2007-08-30, 16:42

Kamikazi, no ładnie, a później młodzież patrzy i sie uczy... :D
Ernest - 2007-08-30, 16:55

W końcu "Piwo to Polaka Paliwo" więc nie ma co się wstydzić, a tak patrząc na codzień zapewne widzą gorsze widoki!
Tak dla spokoju proponuję drobny retusz fotki (usunąć pewien napis)

Kamikazi - 2007-08-30, 16:56

No właśnie! Niech się uczy! :D Młodzeży! Ja własnie pokazuję jak się NIE ROBI. :]

;)

A wracając do Obozu Sowiarskiego to dla przypomnienia link do relacji:
http://www.woliera.com/index.php?pid=1079

Ernest - 2007-08-30, 17:01

Nie znam Cię i nie chcę uwirzyc, że Ty jesteś święta i nie zażywasz trunków (wydaje mi się, że masz powyzej 18 lat), jeśli nie to ja wysiadam ;)

Albo to: "Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem"

Oj, przystopuję bo jeszcze ktoś zarzuci mi propagowanie picia alk. :P

mateusz20 - 2007-08-30, 18:29

Kami proponuje abyś to zdjęcie wysłała do kompani piwowarskiej w Poznaniu, jest to świetna reklama browarów wielkopolskich a zwłaszcza Leszka.
Kamikazi - 2007-08-30, 19:52

Ernest, nie wysiadaj! ;) Mam ciut więcej niż 18.

Mateusz, no... z taką piękną mokrą szopą na głowie będę wspaniałą "reklamą" hihihi ;)


No dobra Panowie, koniec tematu 8-) Wróćmy do wspomnień z wakacji.

majawn - 2007-08-30, 20:05

Cytat:
No dobra Panowie, koniec tematu

O, to mnie to nie dotyczy 8-)

Cytat:
jak raz spotkalem Kami to mi kopara zjechała

:lol: No poeta normalnie :lol: , ale na innym forum, to kobiety skomentowały Kami jako "niczego sobie" :D . No ludzie, kobieta kobiecie taki komplement, to naprawdę o czymś świadczy! :d
Cytat:
z taką piękną mokrą szopą na głowie będę wspaniałą "reklamą" hihihi

Tak, to jest reklama pt. "Nawet rusałki piją Lecha" :d

No dobra to teraz, Panie, Panowie oraz dzieci, koniec tematu 8-) .

Kami, dziękuję, za taki miły opis Twojego pobytu, mi było tez bardzo, bardzo miło i zwierzakom też (moze poza kaczkami ćwiczebnymi ;) ). Kami jest dopiero druga osoba z forum, którą miałam przyjemność poznać osobiście.
Maja

Gwoli ścisłości, miejsce gdzie były kaczki nazywa się koszarem.

Bażancia matula - 2007-08-30, 20:52

Kamikazi, świetny przykład dajesz tym Lechem w twej dłoni :d

Taki przykład dajecie że teraz to nawet noworodki sie rodzą z 3 profilami , nono no ! nie ładnie :d


Hi hi a tak na serio to chyba w ogóle na forum nie ma fotek Kami , a wiec Pawle serdecznie dziękujemy !


Kami wyszłaś świetnie !

Ps. nieważne że z piwem w dłoni :P


Pozdrawiam ,

Kasia


wróćmy do tematu :d

[ Dodano: 2007-08-30, 20:59 ]
bez obrazy na komentarzyk oczywiście :d

karpik - 2007-08-30, 21:04


Krzysiek Prokop - 2007-08-30, 23:09

Maju bój się !!!
Po takiej reklamie jaką ci Kasia zrobiła niedługo całe forum się do ciebie zjedzie :] :diabel::

for - 2007-08-31, 08:43

Kamikazi napisał/a:
FOR! No wiesz co... Mogłeś mnie dać z jakimś bardziej kulturalnym atrybutem :P

;)

prosze bardzo :]
do uslug moja droga
Bażancia matula napisał/a:
Kami wyszłaś świetnie !

fotogeniczna w koncu dziewczyna :]

Rocki - 2007-08-31, 11:11

Mam pomysł załóżmy w galerii osobny dział, ze zdjęciami Kami! :d
Wtedy na pewno oglądalność na forum skoczy o 99% i konkurencja wymięknie... :)

majawn - 2007-08-31, 14:55

Dobra teraz juz dajcie spokój Kami, bo wytnę posty za off-topic :cisza:
Maja

Łukasz23 - 2007-10-12, 20:22

30 września to dzień kiedy wróciłem z Niemiec wakacje które tam spędziłem zapadną mi na długo w pamięć choć by z tego względu że kiepsko w tym roku zarobiłem :/ spaliłem ciasto i dzem jabłkowy :d noi spadłem też z drzewa :P oto kilka moich fotek z tamtąd (dziś wywołane)

widać na nich jak ciężko pracuję ;)

Kituś - 2007-10-12, 20:27

:oczy: dobrze miałeś ja musiałem siedzieć całe wakacje w domciu ;(
Łukasz23 - 2007-10-12, 20:32

czy tak dobrze to nie wiem komary mnie żywcem tam chciały zjeść za zarobione pieniądze opłaciłem sobie transfuzję krwi :D

Kitek nie martw się młody jesteś wszystko przed Tobą życzę Ci abyś miał oooooo....wiele ciekawsze wakacje niż ja :!:

Luśka - 2007-10-12, 20:40

Łukasz23 napisał/a:
30 września to dzień kiedy wróciłem z Niemiec wakacje które tam spędziłem zapadną mi na długo w pamięć choć by z tego względu że kiepsko w tym roku zarobiłem :/ spaliłem ciasto i dzem jabłkowy :d noi spadłem też z drzewa :P oto kilka moich fotek z tamtąd (dziś wywołane)

widać na nich jak ciężko pracuję ;)



Noooo Łukasz, w końcu spalenie ciasta, dżemu i spadanie z drzewa to szalenie wyczerpujące i wymagające dużego zaangażowania zajęcia :D

Fotki bardzo sympatyczne ;) :d

Łukasz23 - 2007-10-12, 20:46

Luśka masz absolutną rację co do zaangażowania ale zapomniałem dodać że miałem pod opieką 3 dzieci więc stąd te przypalenia :lol: i loty z drabiny
Luśka - 2007-10-12, 21:29

Łukasz23 napisał/a:
Luśka masz absolutną rację co do zaangażowania ale zapomniałem dodać że miałem pod opieką 3 dzieci więc stąd te przypalenia :lol: i loty z drabiny



Łukasz, w takim razie chylę czoła, bo wolałabym drwa rąbać, pole orać własnoręcznie i węgiel kopać niż opiekować się dziećmi :lol:
Moje mi w zupełności wystarczają 8)

Łukasz23 - 2007-10-12, 21:34

całe szczęście że te dzieci miały po 19, 23 i 21 lat i nie trzeba było ich przewijać pomidorowa na koncentracie i kostce rosołowej zaspokajała je w zupełności :P
Luśka - 2007-10-12, 21:51

Łukasz23 napisał/a:
całe szczęście że te dzieci miały po 19, 23 i 21 lat i nie trzeba było ich przewijać pomidorowa na koncentracie i kostce rosołowej zaspokajała je w zupełności :P




:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Przypomina mi się jak parę lat temu kolezanka mojego ojca opowiadała mu z przejeciem, że wybiera się do Szwajcarii opiekować się 50 letnim staruszkiem. Mój ojciec, kiedy to usłyszał rzekł w te słowa ... " Moja droga, jezeli chgcesz się zaopiekować 50 letnim staruszkie, to ja jestem cały chętny i gotowy" :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Dodam, że facet w niczym staruszka nie przypomina :D

Ju znikam, bo zaraz nam się za offa po uszach dostanie :diabel::

A żeby się trochę zrehabilitować, postraszę moją fotą z wczoraj :diabel::
Zatytuować by ją należało "pozory mylą" :D

Kituś - 2007-11-22, 21:05

A o to 3 foty z zakopca niestety gdzieś mi wcięło na dysku jeszcze 3 jak znajdę to wstawię
Kamil Kowalski - 2007-11-25, 11:11

Jedzie gdzieś ktoś teraż na zime?

Mi się zawsze mażyło na zime jechać nad nasze Polskie morze.

Luśka - 2007-11-25, 12:37

Miałam babcie nad morzem, więc kazde ferie, również zimowe spędzałam u NIej :)
Uwielbiam Bałtyk zimą ... za to nie lubię go latem :diabel::

Od kiedy mieszkam na wsi, skończyły się wyjazdy, bo nie mam z kim zostawić zwierzyńca, ale ... u siebie cały rok czuje się jak na wakacjach i wcale nie mam ochoty się stąd ruszać ;)
Za to znajomi zjezdżają się tłumnie :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group