Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Bażanty / Pawie / Głuszce - Bażąnt żółto - złoty

studzianek - 2007-06-14, 00:21
Temat postu: Bażąnt żółto - złoty
W poniedizałek 11 czerwca doczekałem sięw końcu pierwszych pisklaków od bażantów żółto złotych. Na pewno nie jeden z Was już to przeżywał i traktuje to jak zwykłą codzienność hodowlaną. Ja jednak postanowiłem podzielić się z Wami soimi spostrzeżeniami ponieważ uważam, że są tego warte. A dlaczego? Otóż mój kogut opiekuje się młodymi pisklakami tak samo jak kura. Na no pod nim są dwa pisklęta a pod kurom jeden. Z jego zachowania wynika wprost że zachęca również swojego trzeciego dzieciaka do wejścia pod niego.
Co wy na to? Opiszcie swoje spostrzeżenia z hodowli tych pięknych ptaków.

tragopan - 2007-06-18, 09:36

Gratulacje. Dużo gatunków bażantów tak robi. Samica i samiec opiekuja się pisklakami
barto-k - 2007-07-22, 11:22

To dosc nieywykle zachowanie poniewaz przewaznie kogut zabija mlode.
karol 1 - 2007-11-19, 16:02

barto-k, tak masz racje jest to niezwykłe. A co powiesz na to jak u mnie kogut łowny mutacji zielonej sam wysiadywał jajka lecz kilka dni przed kluciem się pisklą była u mnie burza i kogut zapewne sie wystraszył przez co zszedł z jajek.
Ice - 2007-11-19, 16:20

Ja bym nazwał to naturalne.
karol 1 - 2007-12-09, 17:40

Ice, ale co byś nazwal naturalne??
Rocki - 2007-12-09, 18:48

karol 1, Ice zapewne miał na myśli to, że koguty bażantów dość często pomagają w odchowie potomstwa, zwłaszcza jaka są trzymane w parze z jedną samicą...
wanted - 2007-12-26, 02:49

A widział ktoś z WAS już mieszańca kolorystycznego na podstawie lutino ?
Rocki - 2008-03-02, 00:40

Właśnie czy bażanty z krzyżówki samice bananowy (lutino) + samica złocista (nominalna), młode złociste będą o czystej barwie czy będą miały żółte odbarwienia, łaty?
Czy ktoś z was miał młode od takiej pary?

Józek - 2008-03-02, 20:44

Po takiej krzyżówce nigdy nie będzie czystych młodych będą czerwone z żółtymi paskami albo jakieś właśnie z flekami jak często się spotyka na giełdach
karol 1 - 2008-06-17, 17:20

minizoo, to nie jest prawda.Krzyżówki z żółtymi paskami powstają wtedy gdy skrzyżują się bażanty diamentowe ze złotymi.A gdy młode powstaną po złotym nominalnym oraz złotym tzw lutino powstaną w pierwszym pokoleniu f1 75% bażantów złoty
oraz 25% lutino.Pamiętajcie że lutino to jest mutacja barwna poza kolorem niczym się nie różniąca od nominalnego złotego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group