To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Proste pytania- Czym Karmić... - Co kura powinna na codzien jesc i ile?

gwozd - 2016-05-22, 22:43

W trakcie odpowiedniego przechowywania ziarno nie traci na wartości. Należy zaznaczyć odpowiedniego przechowywania. Przy zakupie należy uważać na szkodniki magazynowe, wołki to najmniejszy problem, które obniżają wartośc paszową ziarna. Czasem duża ilość szkodników może spowodować że ziarno bedzie szkodliwe dla zwierząt. Również trzeba sprawdzić czy nie jest wilgotne, stęchłe

Podobno świerze ziarno, takie zaraz po żniwach nie jest najlepsze ponieważ powinno się "wypocić" czyli poleżeć 2-3 tygodnie w magazynie. Zazwyczaj robię tak że włośnie po około 2 tygodniach zaczynam karmić ziarnem z nowych zbiorów

elunia - 2016-05-23, 20:23

Dziękuję .Gwozd i pozdrawiam.
Chmielu021 - 2016-07-03, 09:28

Witam może ktoś wie jak się pozbyć małych muszek z kurnika
elunia - 2016-07-03, 10:38

Chmielu021 muszek pozbędziesz się raz w miesiącu profilaktycznie/spryskać kurnik muchozolem. Ja tak robię wyganiam kury i perliki z kurnika spryskam / oczywiście jak już zniosą jaka /zamykam na 1 godz. Potem otwieram okna i drzwi wywietrzę, Kury i perliki mają się dobrze i są zdrowe. Robię tak samo z budami psów mam ich dwa i nie mają kleszczy Pozdrawiam.
Chmielu021 - 2016-07-04, 19:32

Ok dzięki
gremi - 2016-07-05, 15:09

Może kup ASCYP popryskaj ściany ,można rozrobić w wodzie i pędzlem pomazać wejście do kurnika bardzo dobry środek.
Chmielu021 - 2016-07-07, 18:32

A dobre to nie szkodzi dzieciom
gwozd - 2016-07-07, 23:48

Dzieciom może lepiej tego nie dawaj
nowy86 - 2016-11-28, 15:35

witam czy podajecie swoim kurkom jęczmień jeśli tak to na jakim % ? jakie robicie mieszanki chodzi mi o naturalne ziarna i jakie efekty po nich macie? :?: :D w jajkach :lol:
AL - 2016-11-28, 17:26

nowy86, temat przeczytałeś ? i inne tematy o karmieniu i mieszankach w tym dziale ?
nowy86 - 2016-11-28, 21:15

AL tak przeczytałem :!: lecz bardzo mało podają w procetach :!: suma sumarum też się czegoś dowiedziałem :d i bede prubował pozdrawiam wszystkich :D
AndrzejS - 2016-11-29, 07:34

nowy86 napisał/a:
czy podajecie swoim kurkom jęczmień jeśli tak to na jakim %

To wszystko (procentowa zawartość jęczmienia), zależy od pozostałych składników paszy którą karmimy kury. Jest coś takiego jak "Normy żywienia zwierząt", znajdziesz tam zapotrzebowania pokarmowe dla różnych grup zwierząt, kur niosek itd. I bazując na tym jakie pasze, ziarna posiadasz w swoim gospodarstwie możesz skomponować "zbilansowaną" pasze dla swoich kur. Choć z doświadczenia wiem, że jest to mało realne bazując tylko na paszach własnych. U mnie kury mają nieograniczony dostęp (zawsze pełne karmniki) do pszenicy, jęczmienia i owsa i to one decydują na co akurat maja ochotę, zazwyczaj wszystko chętnie zjadają.

Andrzej

Bawka - 2016-12-02, 20:07

nowy86 napisał/a:
witam czy podajecie swoim kurkom jęczmień jeśli tak to na jakim % ?

Udział jęczmienia (ziarna jęczmienia czy owsa) w dawce pokarmowej dla kur nie powinien być większy niż 30%. Jest to związane z obecnością β-glukanów, które krótko mówiąc mogą powodować luźniejsze odchody i niefizjologiczną fermentację w elitach.

gwozd - 2016-12-03, 08:19

A jak jest ze smakowitością owsa? Moje ptaki gdy mają do dyspozycji mieszankę całych ziaren 2/3 pszenicy i 1/3 jęczmienia to wyjadają tak że jednak zostaje na koniec trochę jęczmienia. A gdyby dodać owies?
radzio24 - 2016-12-03, 10:54

pewnie owies zostanie na samym koncu. Dlatago zaleca sie maly % udzialu w mieszance owsa moje zdanie.