To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Proste pytania- Czym Karmić... - Co kura powinna na codzien jesc i ile?

Bawka - 2016-12-03, 11:22

Udział owsa - do 10%.
Zawsze można podać owies ześrutowany lub skiełkowany ;)
Ześrutowany szczególnie w okresie pierzenia i zimą (energia) oraz w przypadku wydziobywania piór (włókno), a skiełkowany - na przedwiośniu, przed i w czasie zbierania jaj lęgowych (witamina E).

O owsie tu:
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0

robisum1 - 2018-11-18, 09:49

Witajcie .mam pytanie do hodowców kurek niosek z dlugoletnim doswiadczeniem .
1-Jak karmicie swoje kurki tzn ile razy ziennie dajecie im jesc i o jakich porach
2-Jakie zboza dawac i jakie ilosci dla 1 szt
3-Jak sobie radzicie z dawaniam kurkom pisaku-zwirku gdy jes zima i tegi mroz

gwozd - 2018-12-02, 09:49

Nie jestem zbyt doświadczonym hodowcą. Mam tylko kilka zielononóżek w chowie ekstensywnym więc dużej nieśności nie osiągam. Wysoki jest tylko dobrostan ptaków.
Moje ptaki mają stały dostęp do jedzenia i wody. Zazwyczaj też do dużego zielonego wybiegu, nawet gdy jest kilka stopni mrozu, nie lubią chodzić po śniegu.
Podstawą jest pszenica, podaje również jęczmień, groch i trochę ziemniaków. Niewielki dodatek stanowi poekstrakcyjna śruta rzepakowa i okruchy z pieczywa. Teraz dostają jeszcze dynie i cukinie a jak się skończą to tartą marchew i buraki. W tym roku wypróbuje pasternak.
Podwórko mam utwardzone tzw "klińcem" i nawet jak jest -10 i nie ma śniegu to ptaki sobie chodzą. Pod dachem, tak żeby nie zamokło stoi wiadro z piaskiem. Przenoszę je do kurnika jak ze względu na śnieg ptaki nie chcą chodzić po dworze

Madzio - 2019-02-04, 10:17
Temat postu: Kury nioski leghorn, czym karmić ?
Witam.
Kury nioski leghorn - mam tych kur ok 20 i co dzień są 3 - 4 jajka , przynajmniej 15 powinno być a nie 2. Jakiś specjalny pokarm ?

Bawka - 2019-02-04, 12:43

Czym karmisz? Bez dobrego ziarna czy paszy dla niosek będzie trudno.

Poczytaj tematy o leghornach, np. tu:

http://www.forum.woliera....der=asc&start=0

robert wysocki - 2019-02-04, 13:09

Poczytaj też w temacie - nieśność kur. tam jest wiele przydatnych informacji. A jak długi mają dzień?
Esta - 2019-02-06, 20:49

Witam, moje zielononóżki kradną kocie jedzenie - to mokre z puszek. Czy to może im zaszkodzić ?
Bawka - 2019-02-06, 22:10

Już kiedyś pisaliśmy na ten temat.
Karma dla psów i kotów to karma dla zwierząt, których nie jemy. To nie kury-nioski, kurczęta czy świnie, których mięso jemy czy krowy, od których pijemy mleko. Tu - przynajmniej teoretycznie - co do jakości, nie mamy wątpliwości. Natomiast w karmie dla zwierząt mięsożernych znajdują się produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (głównie produkty uboczne przemysłu mięsnego i zbożowego), produkty - delikatnie pisząc - niedopuszczone do konsumpcji dla ludzi.
Poza tym konserwanty, głównie przeciwutleniacze...

Pamiętajmy, że to, co zjedzą nioski w jakimś stopniu może również znaleźć się w jajach i w naszej jajecznicy...

Esta - 2019-02-07, 22:13

Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście kupujemy dla kota jedzenie bardzo dobrej jakości, bez mom-u i innych świństw i wypełniaczy.