To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Proste pytania- Czym Karmić... - Co kura powinna na codzien jesc i ile?

Anonymous - 2007-08-02, 22:58

A o jakim antybiotyku mowa :?:
ana - 2007-08-03, 08:04

doxycyclina
Bartek1989 - 2007-08-03, 10:29

nie wiem jak w przypadku tego antybiotyku ale ja kilka lat wstecz teżmiałem problem z nioskami gdyż dostały nagle biegunkę i w oczach sie niszczyły. poszedłem do weterynarza dał mi antybiotyk ale przez 3 tyg nie można było jeść jajek od nich. jednak wet. poiwedziałe że jajka te moga jeśc psy, koty kury które zniosły te jajka świnie i wszytskie inne zwierzęta oprócz ludzi więc myśle że pewnie można.
dadzio - 2007-08-10, 17:43

Chyba można ale nie jestem pwien.Najlepiej skonsultuj się z wetem,a jeśli nie masz na to czasu to nie podawaj tych jajek kurczętom.Bez odpowiedi specjalicty nie można być pewnym.

[ Dodano: 2007-08-10, 18:46 ]
Możesz to pytanie wysłać na Pw panu doktorawi Andrzejowi Kruszewiczowi.Jest zarejestrowanym użytkownikiem.

Krzysiek Prokop - 2007-08-10, 18:45

Ja myślę, że tak, jeżeli same go przyjmują. Sam teraz go podaję i jeżeli odpowiednia dawka jest zachowana to nie zaszkodzi.
brzozka - 2007-08-11, 08:19

Ja moim kurom daje pomidory , nie są to duże ilości , raczej dodatek ...nie wiem czy dobrze robie ?
Anonymous - 2007-08-11, 09:03

Pomidory w małych ilościach na pewno nie zaszkodzą :!: Sam podaje je czasem zimą
Krzysiek Prokop - 2007-08-11, 12:34

Pomidor jest bardzo odżywczy. Z najważniejszymi mikro- i marko- elementami, które zawiera są sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo i witaminy z grupy B ;)
Anonymous - 2007-08-12, 10:20

Zawiera w sobie również bardzo dużo wody ;)
Kituś - 2007-08-16, 08:22

Moje kury nie przepadają za owocami lubią jedynie czereśnie i wiśnie choć nigdy nie widziałem aby zabijały sie za nimi. A wolą mięsko jak znajdą myszkę którą przyniesie kicia to gonitwa na podwórku kury za tą co znajdzie mysz a ja za nimi wole żeby tego nie jadły
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

dadzio - 2007-08-16, 08:30

Moje kury też lubią myszy tyle,że same je sobie łapią. :hahaha:
FlyArek - 2008-01-08, 21:29

U mnie też się tak uganiają.Myślę że taka mysz im nie zaszkodzi.Np.perliczki często zjadają żaby,myszy i nic im nie jest.
Kituś - 2008-01-08, 22:08

Arek-miłośnik napisał/a:
Myślę że taka mysz im nie zaszkodzi
Ale istnieje zawsze szansa że kura zdławi się tą myszą i udusi się przez to. Przecież kury nie mają zębów by gryźć dlatego staram sie im odbierać przedmioty po których mogły by się udusić
Luśka - 2008-01-08, 22:22

Wątpię, żeby kura próbowała połykac mysz w całości ;)
Moje upolowały kiedyś padalca ... rozdziobały biedaka na strzępy :|

Wracając do tematu : moje kury dostają mieszanke zbóż, a poza tym gotowane kasze i ziemniaki z marchwią, burakami, pietruszkę. Ugniatam im to wszystko razem, czasem dodaję biały ser i czosnek.

Ile? W zależności od apetytu, karmię na żądanie ;) :D

Bartek89 - 2008-01-08, 22:53

Kilka razy niechcący moje kaczki wpadły na gniazda małych myszek no i poszły wszytski do ich żołądków, kury tez często biegają za myszami, a jeśli chodzi o to co daję kurakom to w sumie tak: zboże <pszenica, owies> <ziemniaki gotowane z otrębami> <parzony jęczmień grubo śrutowany, coś ala kasza> buraki pastewne, no i smakołyki tj ser biały ;) daje im tyle ile zjedzą jak pozjadają dostają kolejną porcję.