Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Woliery - Szyby - szklane ściany wolier

Rocki - 2007-08-17, 20:09
Temat postu: Szyby - szklane ściany wolier
Co sądzicie o użyciu szyby jako przedniej ściany woliery? tak, aby widok ptaków nie psuły nam kratki siatki.
Czy ptaki będą sobie zdawały sprawę z przezroczystej przeszkody i czy nie będą się o nią rozbijać?

mirass - 2007-08-17, 20:47

Niektóre pewnie będą w nią wpadac. A jak slońce będzie grzało to ptaszki się usmarzą ;)
Rocki - 2007-08-17, 21:13

Wątpię, żeby ptaki się usmażyły jeśli przednia ściana woliery była by ze szkoła, chodzi mi w tym przypadku o wolierę zewnętrzną, która by np. miała po bokach ściany z siatki.
Czy ptaki same w końcu pojmą, że nie warto uderzać o szybę? czy do takiej woliery nadają się jedynie bardzo spokojne i pojęte ptaki...

mirass - 2007-08-17, 21:18

Rocki, a co według Ciebie oznacza "przednia ściana" - od południa, północy? To zależy od położenia woliery.
Rocki - 2007-08-17, 21:22

Chodzi mi ogólnie, wcale nie piszę, że chce taką postawić tylko pytam sie czysto teoretycznie jak ta sprawa wygląda i jak się sprawdza, kto wie może w przyszłości sam sobie bym taką wolierę postawił...
mirass, twoim zdaniem jakie jest najlepsze położenie dla takiej woliery?
I jakie ptaki najlepiej by sie tu sprawdziły? papugi raczej odpadają bo one lubią wędrować po siatce od woliery i stawiając im szybę ogranicza się możliwości alpinistyczne, a jak to wygląda w przypadku kaczek i bażantów?

mirass - 2007-08-17, 21:25

Rocki napisał/a:
mirass, twoim zdaniem jakie jest najlepsze położenie dla takiej woliery?

No ja uważam, że raczej ściana południowa nie powinna byc z szyb. Można by się pokusic o wschodnią czy północną jednak nie wiem czy to rozwiązanie ma sens. Co by to dawało?

Pawi Król - 2007-08-17, 21:25

Rocki, ja myślę że raczej nie . Ptak owszem może się przyzwyczaić że jest to przeszkoda ale czasami może spróbować tylko raz . Ja osobiście bym szyby nie stosował a szczególnie w przypadku bażantów.
Rocki - 2007-08-17, 21:44

Jednak takie woliery się pojawiają i w profesjonalnych hodowlach.
Np. na tych zdjęciach widać, że papugi mieszkają w wolierach z właśnie taką szybą na przodzie:
http://mybirds.ru/forums/...=attach&id=2484
http://mybirds.ru/forums/...q=attach&id=918
http://mybirds.ru/forums/...=attach&id=1702
A tutaj nawet widać, że i bażanty żyją za szybą:
http://mybirds.ru/forums/...=attach&id=1033

Również w ogrodach zoologicznych pojawiają się woliery ze szklanymi ścianami.
A co sądzicie o hodowli kaczek w wolierze za szybą? bujnie obrośnięta woliera z oczkiem wodnym i kolorowymi kaczkami za szybą zapewne pięknie by się prezentowała...

AL - 2007-08-19, 13:06

Ja mam szyby w wolierach,ale od wew.jest siatka-ptaki nie rozbijają się o szybę i nie ma obawy ,gdy szyba zostanie rozbita,że ptaki uciekną.
Mając szyby należy pamiętać,że musimy mieć dostęp do nich z obu stron - szyba musi być myta,

Mikołaj Piechocki - 2010-07-29, 23:00

Ja radze zamiast szyby plekse jest prawie jak szyba tylko plastikoa od wenątrz dać siatke i wszystko git
haaszek - 2010-07-29, 23:14

Plexi jest o wiele bardziej narażona na porysowanie itd. niż szyba. Poza tym elektryzuje podczas wycierania i rewelacujnie przyciąga łuski, kurz itd. Plusem jest to, że jest lżejsza od szkła i nie tak krucha.
Bruno - 2010-08-10, 22:09

Przyznaję. Szybę mam w oknie kurnika. Jak umyję to czysta.
Pleksę wolną miałem to wstawiłem jako okienko w wolierkach tak żeby w miejscach które chciałem mieć zabudowane z 3 stron było więcej światła. Więcej nie użyję pleksy. Tam gdzie tylko mogła to popękała. A gdzie rama była super solidna to jest porysowana. Jak się domyślacie to nie ja ją porysowałem. Światło przepuszcza tylko że ja przez nią nic nie widzę... To po co mi taka "szyba"?

lukaszbzyl - 2010-08-16, 10:54

ej mam zamiar zrobić woliere która z przodu bedzie miała siatke a po bokach okna a styłu
drewno na zime na siatkę bym zakładał folię czy w takiej wolierze papugi: faliste,
zeberki i nimfy przeżyją zimę??

AL - 2010-08-16, 10:59

lukaszbzyl, Papugi tak , zeberki nie
lukaszbzyl - 2010-08-16, 13:18

czyli nimfy i papugi moge? zampomniałem dodać że wewnącz woliera tam gdzie jest szyba bedzie też siatka, i będzie miejsce gdzie bedzie szeroka deska i to będzie zabudowane prawie ze wszystkich stron.
lukaszbzyl - 2010-08-16, 13:42

czy w takiej wolierze o której napisałem moge trzymać zeberki już mi napisałes AL że nie
ale ja bym je bardzo chcial hodować a na zime nie mam ich gdzie przenieść

lukaszbzyl - 2010-08-16, 13:57

i czy na dno mogę dać przepiórki do woliery na cały rok?
Parot - 2010-08-16, 14:38

lukaszbzyl,
Nie zberek nie mozna trzymac na dworze caly rok sa to malr ptaszki i musza sie gdzies ogrzac.
I zeberki nie moga byc z falistymi.
A z przepiorkami to niewiem ale chyba nie.

lukaszbzyl - 2010-08-16, 17:51

a czym bym mógł karmić nimfy faliste i przepiórki?
AL - 2010-08-16, 18:02

lukaszbzyl napisał/a:
a czym bym mógł karmić nimfy faliste i przepiórki?

ziarnem :D
zauważ,że jest opcja edytuj więc nie pisz posta co 2 min. przecież możesz dopisać nowe pytanie do posta już napisanego.
Nim zaczniesz hodować cokolwiek to przeczytaj na forum o karmieniu, jest tyle tematów,że trudno aby pisać po raz 100 to samo , bo nie chce się komuś poszukać i przeczytać.

lukaszbzyl - 2010-08-18, 13:41

czy w wolierze o powierzchni 3m2 moge trzymac kilka przepiórek?
:?: :?: :?:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group