To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Polskie rasy gołębi - Gołąb staropolski

ufom1234 - 2017-10-23, 15:01

No maniek to ja bylem :) nastepnym razem podejdz pogadaj;) siwego kupilem tam na gorniaku oglnie zdziwilem sie bo same Srebniaki itd nic w sumie dla mnie ale wpadne jeszcze kiedys
ManiekP - 2017-10-23, 20:23

Tak, Górniak to głównie zagłębie srebrniaka ;) Choć w sezonie bywa sporo egzotycznych ciekawostek, egzotycznych jak na nasze województwo.
Jak spotkam Cię następnym razem, to się zgadamy. W sobotę byłem krótko, tylko się wpisać na listę obecności i obchód targowiska ;)

ufom1234 - 2017-10-23, 20:42

Zauwazylem myslalem ze to bedzie cos w stylu zgierza roznorodnosc moze na wiosne jakies inne cuda sie pojawia maniek slyszales o takich golebiach jak derby w gwaze lodzkich chodowcow?
Damian... - 2018-03-14, 22:10

Może poruszę trochę temat wstawiając moich par:
ManiekP - 2018-03-15, 19:00

Bardzo ładne. Łukowate głowy bez rzucajacych się w oczy zapadnięć na linii przejścia czoła w dziób, przy czym dziób normalnej budowy, tzn prosty, a nie wygięty. W łódzkim takie właśnie ptaki są lubiane.
Damian... - 2018-03-15, 19:20

Też właśnie takie ptaki mam u siebie,dodam jeszcze że samczyk na drugim zdjęciu i para na trzecim to ptaszki z 2017 roku :D
Edek - 2018-06-06, 19:11
Temat postu: Gołąb staropolski
https://www.olx.pl/oferta...html#17c15aabea

ciekawe czy znajdzie się kupiec.

merx - 2018-06-06, 23:06
Temat postu: Re: Gołąb staropolski
Edek napisał/a:
https://www.olx.pl/oferta/staropolskie-CID103-IDtylEf.html#17c15aabea

ciekawe czy znajdzie się kupiec.
A może chciałeś napisać. Ciekawe czy znajdzie się głupiec?
ufom1234 - 2018-06-18, 18:45

staropolskie, staropolski, staropolska
https://www.olx.pl/oferta...03-IDw8vz7.html Co myslicie??

wojtek8307 - 2018-09-23, 21:02

Odradzam fanom gołębi staropolskich zakupy u pana ze Skwierzyny sprzedaje on swoje ptaki między innymi na olx. Zakupiłem u niego kilka gołębi staropolskich i to co przyszło ciężko w ogóle nazwać gołębiami. Jest to zlepek jakichś nieokreślonych ras bez jakiejkolwiek budowy, Siedzą one teraz osowiałe w rogu gołębnika nie wiem czy w ogóle są zdrowe. Piszę to aby ostrzec innych hodowców, których skusiły by zamieszczane przez niego zdj. i opis.
cezar - 2018-09-23, 22:33

wojtek8307, już tak jest że piszą i mówią to co chcesz usłyszeć można by drążyć tan temat bardzo dlugo ale szkoda nawet strzepic se mordy :d
kgrzelinski - 2018-09-24, 22:32

Kilka lat temu kupiłem od tego pana kilkakrotnie gołębie, w sumie kilkanaście sztuk. Z większości nie byłem zadowolony, ale uwagi miałem odnośnie ich fenotypu - jak na mój gust miały zbyt "podgięte" dzioby, zbyt wysokie nogi i długie szyje, coś pod typ tzw. staropolskich sieradzkich. Jedynie kilka z tych ptaków sprostało moim oczekiwaniom, ale cóż - "widziały gały co brały", tak to już jest z zakupami przez internet. Nie mogę jednak narzekać na ich stan zdrowia, gołębie- a kupowałem także osobniki starsze, pięcio- i sześcioletnie, były w pełni zdrowe, witalne, płodne. Pod tym względem naprawdę nie miałem najmniejszych zarzutów. Kilka sztuk z tej linii mam do dzisiaj.
Edek - 2018-09-25, 07:49
Przeglądałem zdjęcia wystawionych gołębi tego Pana do sprzedaży , wpatrując się. są różnice między nimi ,można powiedzieć nie jednakowy ustalony fenotyp. Jak bym miał hodować staropolskie , najbardziej mi się widziały te które miał Daniel.
kgrzelinski - 2018-09-25, 21:35

A jak Ci się widziały te na ostatniej giełdzie w Miejskiej Górce? Kolega kupił ciemnego samca.
Edek - 2018-09-27, 07:10
Krzysiu miałeś takie oblężenie że nie chciałem przeszkadzać . Będę ósmego to sobie już po oglądam.