Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Przyroda - Wypady w teren

for - 2007-08-30, 13:48
Temat postu: Wypady w teren
brakowalo mi tutaj tego tematu :D
w weekend idziemy z kamilem do puszczy niepolomickiej sprawdzac budki ptasie - w celu odkrycia pilchów w tym kompleksie lesnym :D

Lu¶ka - 2007-08-30, 22:04

Oj ... wresxcie co¶ dla mnie ;) :D Wprawdzie w teren wypadm otwieraj±c drzwi od domu, ale ... może być i tak ;)

For, jakich pilchowatych szukacie?

Latem znalazłam domek orzesznicy :) Okazuje się, że zamieszkała w jednej z moich leszczyn :d Piękne stworzonko :)

for - 2007-08-31, 08:27

Lu¶ka ja od 4 lat zajmuje sie pilchami w parku oraz w innych rejonach kraju - a bede szukal wszystkich osiagalnych pilchow czyli koszatki orzesznicy i popielicy
mam swira na punkcie tych zwierzat - niedlugo w tvp pojdzie program o nich ktory krecilem z marcinem krzyzanskim - producentem programu sto tysiecy bocianow :]

Lu¶ka - 2007-08-31, 10:11

Wcale Ci się nie dziwię, bo to prze¶liczne zwierzaki :)
Gdyby w chwili obecnej czas mi pozwalał, sama chętnie ruszyłabym, jak kiedy¶ na kilkudniowe obserwacje :)

Niestety, a może stety ;) pozostaje miogl±dać to, co samo się nawinie, a niemało ziwerzaków koło mnie mieszka ;)

Koniecznie daj cynk, kiedy program będzie na antenie! Nie mogę go przegapić :d

for - 2007-09-07, 14:28

no to wrzuce najpierw fotki orzesznic i popielicy z krecenia programu :]
mateusz20 - 2007-09-07, 19:58

Fajne maluchy. Widziałem popielice kilka lat temu w Sierakowskim parku nawet j± trzymałem. Wtedy tam był powadzony program badawczy nad nimi i były one odławiane do pomiarów i znakowania.
Kamikazi - 2007-09-07, 23:27

Jak zwykle For przynosi fajne zdjęcia :) Dzieki! Sliczne maleństwa.
majawn - 2007-09-08, 08:56

Ale te stworzonka sa kochane! Ja czytalam, ze ktore¶ z maluchów tego typu (ang. dormouse) tak mocno zapadaja w sen, ze mozna je turlać po biurku, a one i tak dalej spi±.
maja

Lu¶ka - 2007-09-08, 10:33

Przepiękne maluszki :serduszka:
Dzięki For za foty, chociaż w ten sposób można się nacieszyć pilchami :D

Popielice to chyba najpiękniejsze zwierz±tka, jkakie u nas żyj± 8-) :d

jakub - 2007-10-15, 18:49

Ładne lobuziaki. Widziałem kiedys film o nich s± ładne ale maj± wielu wrogów (drapieżników)
for - 2007-10-31, 13:47

na stronie http://www.itvp.pl/event/stotysiecybocianow/ jest program o pilchach mozna sobie go obejrzec z moja skromna osob± jako prowadzacym

naturalni wrogowie pilchów to przewaznie sowy i kuny.

a tak w ogole to pilchy to zwierzeta nocne :)

Łukasz23 - 2007-12-10, 10:38

to zdjęcia z mojej wycieczki po terenie Elektrowni Bełchatów może nie jest ona tak fascynuj±ca i dydaktyczna jak ta For'a ale było ¶miesznie i zabawnie omal nie utopił bym się w bagnie (ale ¶limor ze mnie) zobaczcie czym Bełchatowianie oddychaj± i dzięki czemu zarazem maj± ¶wiatło w domach :/
toni60 - 2011-06-18, 20:20

Kolonia jaskółek brzegówek nad brzegiem Odry niedaleko granicy z Czechami.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group