Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Przyroda - Grzyby

Kamikazi - 2007-10-02, 20:29
Temat postu: Grzyby
Jako, że sezon w pełni... pochwalmy się swoimi znaleziskami! ;)
mateusz20 - 2007-10-02, 20:38

Nareszcie jestem w swoim żywiole, jako młody grzybiarz z 6 letnim stażem, mogę się pochwalić, że już nie jeden okaz widziałem i nie jeden podniosłem. Z przezorności zbieram tylko grzyby z pianka. Naprawdę strasznie lubię zbierać kozaki. Które w moich okolicach występują nielicznie, za to maślaków jest u mnie zatrzęsienie. W tym roku przez krótki okres 3 dni po jednej godzinie nazbierałem 3,5 koszyka takie od zbierania ziemniaków. Natomiast w zeszłym roku przez tydzień uzbierałem 12 koszyków
Luśka - 2007-10-02, 20:50

Och ... topic dla mnie :jupi: ;)

Kocham zbierać grzyby i jestem niepoprawnym nałogowcem ;)

U mnie rośnie zatrzęsienie maślaków, prawdziwków, podgrzybków, koźlarzy w różnych gatunkach, kurki, kanie i moje najukochańsze rydze :d

Mam komfort posiadania własnego lasu, więc grzyby można dosłownie kosić. Maślaki przestałam zbierać w ogóle, ograniczma się ostatnio do prawdziwków i rydzów, bo innych mam ... już dość :D

W zeszłym roku zrobiłam 118 słoików marynowanych, dwa duże kartony suszonych i obdarowuję gości ;)

Parę dni temu znalazłam prawdziwka giganta ... niestety nie uwieczniłam go na zdjęciu, a nadawał się jedynie na kompost, więc musicie uwierzyć mi na słowo, że miał ponad 0,6 kg , a średnicę kapelusza 24 cm :D

wanted - 2007-10-03, 07:38

Czym się chwalić, mnóstwo grzybów rośnie u nas. Jak chodze i zbieram je, to ni eproblem o prawdziwki, kozaczki, czerwonaki, kurki, maślarze,kanie. Wszystkiego w brud.
Robert M. - 2007-10-03, 16:50

W tym roku grzyby obrodziły ;) Jako ze w moich okolicach lasów nie ma to jezdze do czech (jakies 2-3 km) A tam To trzeba uwazac jak sie chodzi aby nie podeptać grzybów:D Maslakow jak wszedzie pełno. W tym roku rekord to prawdziwek 27cm średnicy, ale nie pomyślałem o wazeniu. W tym roku nazbierałem juz sporo, mama mi nawet powiedziałą ze jak przywioze jeszcze z wiaderko grzybów to mnie z domu wyrzuci :P
jakub - 2007-10-03, 19:21

Ja też zbieram grzyby, mieszkam obok bardzo plennego lasu.
Zbieram w nim maślaki, kozaki, prawdziwki, opeńki, podpinki, gąski, zajączki, siniaki, kurki rydze i zielonki.
Przez pół godziny koszyk po pyrach pelny.

Ernest - 2007-10-04, 07:17

Też bardzo lubię zbierać grzyby i nawetw lasku za mim oknem są co przez tyle lat było nieliczne pojawiłosię, ale wolę oczywiście wypady za miasto :P

jakub napisał/a:
pyrach


Pyry kojarzą mi się w ,,Włatczami Much" błagam bulwy :D

majawn - 2007-10-04, 12:34

Jakie bulwy! Pyry to prawidłowa regionalna nazwa ziemniaków tudzież kartofli. Niech żyją pyry! Pozdrowienia dla Wielkopolski :przytul: !
Maja

kacpisułtan - 2007-10-04, 14:04

A ja niestety nie umiem zbierać grzybów :/ Byłem na nich chyba raz w życiu. Natomiast jeść grzyby poprostu uwielbiam :!: Nawet niewiece jak bardzo. Mama musi je wyrabiac poprstu tonami :]
mirass - 2007-10-06, 14:14

U mnie zazwyczaj nie rosły rydze, zazwyczaj było kilka sztuk a w tym roku masa, podobnie jak i innych grzybów. No i zaczynają sie opieńki, które rosną co roku chmarami koło mojego domu.
Luśka - 2007-10-06, 16:26

Ostatnio noce są wręcz lodowate i ... skończyły się szlachetne grzyby, przynajmniej na razie :(
Za to zaczął się wysyp gąsek i opieniek ;)

mirass - 2007-10-06, 18:06

A u mnie nadal jest pełno borowików, koazków i brzezaków :D
Maze - 2007-11-18, 18:09

Gąski były, kurki były, prawdziwki maslaki kanie podgrzybki i reszta. Teraz zimno ale nie ma co smutać, zimno nie szkodzi uszom bzowym:) a czarnych bzów wszędzie pełno więc nie zaszkodzi poszukać, a nuz coś wyrosło:)
Z rarytasów w tym roku pierwszy raz znalazłam czarne kowale (czyli lejkowce dęte) , one nie wyrastaja co roku, ale sa świetne.

Luśka - 2007-11-18, 20:15

U nie gąski nadal rosną, ale w tym roku wyjatkowo mało zielonych :)
Łukasz23 - 2007-12-10, 10:20

wczoraj udało mi się zrzucić fotki z telefonu na kompa i w związku z tym chciał bym się Wam pochwalić moim talentem fotograficznym :D oraz tym co udało mi się znaleźć w lesie To zdjęcia z grzybobrania najbardziej lubię zbierać te czerwone grzyby biało plamkowanie :P apetycznie wyglądają w zalewajce
Luśka - 2007-12-10, 11:10

Mniam.... narobiłeś mi apetytu ;)


Gratuluję talentu fotograficznego, fotogenicznych grzybków i wprawnego oka :D

Narobiłeś mi ochoty na spacerek do lasu, ale na razie zmarzłam okropnie i z domu się nie ruszę ;) :d

majawn - 2007-12-10, 11:38

Super grzyby!, fajne zdjęcia. To w grudniu sa takie?
Maja

Łukasz23 - 2007-12-10, 14:22

Maju zdjęcia były robione chyba w wrześniu lub na początku pazdziernika nie pamiętam dokładnie a że wczoraj udało mi się dorwać takie małe coś :P co pozwala na przesłanie zdjęć z telefonu na komputer to dopiero dziś mogłem je tu zamieścić i pokazać Wam jakie piękne kapelusze rosną w lasach woj. Łódzkiego ;)
Kamil Kowalski - 2007-12-11, 18:27

to ja też dam grzybki z mojego ostatniego wypadu - 8 kg grzyba było.

plus pod jednym grzybkiem ale to już u mnie na działce odkryłem zadomowionego Stworka.



Edward123 - 2007-12-11, 18:58

kacpisułtan napisał/a:
A ja niestety nie umiem zbierać grzybów :/ Byłem na nich chyba raz w życiu. Natomiast jeść grzyby poprostu uwielbiam :!: Nawet niewiece jak bardzo. Mama musi je wyrabiac poprstu tonami :]

Jak można nie umieć zbierać grzybów po prostu chodzisz po lesie i zbierasz tego sie nie da nigdzie nauczyć.Ja bardzo lubię zbierać grzyby :d :d :d :d :d :d :d

Kamil Kowalski - 2007-12-11, 19:00

a ja znowu uwielbiam zbierać ale ich nie jadam - nie zjem nawet pieczarki, przez to zawsze mam problem w wigilie.
Luśka - 2007-12-11, 20:20

Uwielbiam zbierać grzyby :jupi: Jeść ... lubię, ale bez przesady i nie wszystkie ;)
Maślaków wręcz nie znoszę, a przełknę je tylko przyrządzone wg. przepisu teściowej, tak, że kompletnie nie przypominają grzybów smakiem i konsystencją :D

Bardzo lubię kanie, rydze i prawdziwki, a także najzwyklejsze kurki :d Pieczarki też są pyszne ... i boczniaki smażone jak kotlety schabowe :taniec:


Kamil, skąd się beirze takie grzybowe stworki? :D

Kamil Kowalski - 2007-12-11, 20:46

oo no tak Kania to jedyny dla mnie zjadliwy grzyb. a boczniaków nie jadłem , ale jakoś ciągnie mnie żeby kupić. Jak to się "je"? Masz jakiś przepis? Czy tak jak kanie?

Stworki hmm ... One same przychodzą , są gorsze niż Pokemony - wszędzie ich pełno, a ja je wyłapuje i wpycham w monitor a one jakimś dziwnym cudem
wędrują sobie na Bunet.pl - tam chyba znalazły fajne gniazdko. :D

Luśka - 2007-12-11, 21:06

Kubuś Puchatek napisał/a:
oo no tak Kania to jedyny dla mnie zjadliwy grzyb. a boczniaków nie jadłem , ale jakoś ciągnie mnie żeby kupić. Jak to się "je"? Masz jakiś przepis? Czy tak jak kanie?

Stworki hmm ... One same przychodzą , są gorsze niż Pokemony - wszędzie ich pełno, a ja je wyłapuje i wpycham w monitor a one jakimś dziwnym cudem
wędrują sobie na Bunet.pl - tam chyba znalazły fajne gniazdko. :D


Boczniaki najprościej przyrządzać tak jak kanie :d
Ja obsypuję je solą , zostawiam na pół godziny, potem obtaczam w jajku i bułce i wrzucam na rozgrzaną patelnię :D

Czekam aż te stworki na Bunecie zaczną rozrabiać wreszcie i doczekać się nie mogę :D

Kamil Kowalski - 2007-12-11, 21:24

Luśka, w smaku też są jak kania? Są jescze jedne grzyby "coś jak boczniaki" jakaś taka nazwa w stylu "HanCingCiang" - Ktoś pamięta może jaka? :/
Luśka - 2007-12-11, 21:25

Czy chodzi o shi-take? :hmm:
Kamil Kowalski - 2007-12-11, 23:06

oo właśnie chyba tak to się mówi/pisze - shi-take

to tez sie robi jak kanie? Ktos z Was to jadł już?

Luśka - 2007-12-11, 23:20

Polska nazwa tego grzybka to, o ile wiem, Twardziak jadalny :)

Nie jadłam ich, ale zamierzałam i zamierzam ;) uprawiac, więc za jakiś czas pewnie będę mogła opowiedzieć :D

Podobno w większych ilościach są trujące :hmm:

Mikołaj - 2008-01-02, 17:32

Witam. A czy zbiera, hmmm. raczej zbierał borowiki bordowe ? Są piekne i smaczne. :) Mam zdjęcia. Przegram na ppłytke i wrzucę
jakub - 2008-08-27, 06:12

Sezon na zbieranie grzybów rozpoczęty. Wczoraj znalazłem borowiki, kozaki, maślaki i najlepsze czubajki kanie ( sowy ) na pyszny kotlet, mniam mniam. a jak u was z grzybami?
tomo06 - 2008-08-29, 08:24

u mnie od tygodnia z powodzeniem mażna szukać ich po lesie. Prawdziwki, kozaki szare i czerwone, maślaki na porządku dziennym. A sowy to mają taki wysyp że od soboty, jak tylko wróciłem z urlopu to na kolację wcinamy z rodzinką smazone i psy zadowolone bo to podczas spacerów z nimi zbieram najwięcej.
luka - 2008-09-07, 15:27

Ja od paru dni zbieram kozaki i maślaki których jest u mnie mnóstwo.
Grzegorz26 - 2008-11-25, 19:59

Witam :)

Ponieważ nie mam czasu chodzić po lesie i podziwiać grzyby, tak więc mam je u siebie w ogrodzie, choć nie są do jedzenia :D



Pozdrawiam
Grzegorz

Ernest - 2008-11-27, 11:31

Szkoda, że nie do zbierania :x
Do tego piękne zdjęcie!

Grzegorz26 - 2008-11-27, 22:40

Ernest zebrać zawsze można, tego nikt nie zabroni, ale potem, to pewnie będzie ostatni lot jako :aniolek: , a może :diabel:: :D

Pozdrawiam
Grzegorz

tp29 - 2008-12-28, 17:23

A tutaj można pooglądać moje grzybobranie, niestety nie z tego roku. Taki wysyp był w 2007 r.
http://www.forum.woliera....php?pic_id=3588

lolek9898 - 2010-09-13, 18:58

Sezon grzybobrania 2010 :D D

Ja też bardzo lubię chodzić do lasu na grzybki.zbieram prawdziwki,maślaki,kurki i rózne borowiki...Ostatni byłem z tata i znaleźliśmy cały kosz grzybów.

Pozdrawiam i życze miłego grzybobrania 2010. :D :D

ShowGirl - 2010-09-14, 13:03

luśka : a trafiaja ci sie w lesie nieznajomi grzybiarze czy nie? bardzo mnie ciekawi jak masz to zorganizowane:))
AL - 2010-09-14, 15:19

ShowGirl, Luśka na forum nie bywa od ponad 2 lat, przedostatni post datowany jest mna 2008r.
ShowGirl - 2010-09-14, 16:02

aha, dzieki, wydawalo mi sie ze jakis z tego roku widziałam.. widać daty mi sie pomyliły.
tp29 - 2010-09-18, 10:32

Właśnie wróciłem z grzybobrania - zmęczony, głodny i cały mokry - ale szczęśliwy;)
Nawet było grzybków, chociaż bywało już i lepiej.
Chociaż grzyby to tylko miły dodatek do spaceru po lesie ;)

ShowGirl - 2010-09-18, 12:30

uwielbiam muchomorki, u mnie tez sie juz pokazuja:D 3 kolory sa, czerwone, pomaranczow-zolte i biale:))
lolek9898 - 2010-09-19, 16:32

Dzisiaj też zawitałem rano od świtu w lesie.Znalazłem 2 kosze grzybów. :D
Jolek - 2010-09-19, 16:57

;) to wam aż zazdroszcze bo ja wczoraj wybrałam sie na grzyby i znalazłam tylko wybijajacego się grzybka dla ,,Teściowej" taki w kropeczki ale purchawek pod dębami to znalazłam aż 2 gatunki ;) To chyba ich zapach wyciągnoł mnie do lasku :lol:
kamillo1395 - 2010-09-19, 20:24

ja tez wczoraj bylem o 4 rano pobutka i w drpge..
raptem 3 godziny chodzenia i zebralismy 2 skrzynki :D

Zdzich1994 - 2011-08-09, 13:34

Jak tam pierwsze tegoroczne grzybobrania? Ludziska powiadają że już sporo grzybów w lasach. Przynajmniej u mnie tak jest. A jak u was?
lolek9898 - 2011-08-10, 06:57

Byłem raz z tatą i spotkaliśmy żmije, jest u nas tego cholerstwa w piernik. Więc bez wysokich butów lepiej sie nie wybierać. Grzybów to tak średnio :?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group