Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Inne ptaki egzotyczne - Egzotyka do wolier zewnętrznych

Rocki - 2007-11-18, 21:45
Temat postu: Egzotyka do wolier zewnętrznych
Jakie gatunki drobnych ptaków egzotycznych nadają się do całorocznych wolier ogrodowych?

Czy jeśli woliera będzie jedynie osłonięta folią przed wiatrem i deszczem z trzech stron to ptaki poradzą sobie podczas mroźnych dni?

wanted - 2007-11-18, 23:41

Rocki, czy egzotyczne to też w Twoim mniemaniu ptaki takie jak gile, szczygły, makolągwy itp. ?
Rocki - 2007-11-19, 00:13

wanted, Nie, raczej chodzi tu o ptaki bardziej egzotyczne nie występujące w naszym środowisku...
Dla ptaków takich jak szczygły, zięby czy gile jest oczywiste, że nasz klimat nie stwarza im problemów, ponieważ występują one u nas również na wolności i dobrze sobie radzą podczas zim... ;)

wanted - 2007-11-19, 08:35

No to z drobnej egzotyki ja polecam tylko ryżowce. Z nimi miałem wiekszy kiedyś kontakt i były w wolierze nie ogrzewanej a u znajomych w wolierze zewnętrznej ofoliowanej podczas zimy.
mirass - 2007-11-19, 11:25

Kardynały, można oglądac zdjęcia tych ptaków na śniegu ;)
A także różne ptaki pochodzące z zimniejszych klimatów, a także podobnych do naszego.
Można także astryldy i tym pdobne ptaki jeśli odpowiednio by się je przygotowało, ale to raczej nie w pierwszym pokoleniu i mogło by to długo trwac.

patricio512 - 2011-05-07, 18:47

Ja trzymam papużki faliste parke na zewnątrz całą zime. Mam tyko daszek i taki schowek dla nich. Kanarki, zeberki i mewki z kolei są od wiosny do jesieni gdzy temperatura spada poniżej 0.
yotan - 2011-05-08, 20:05

Rocki, różne sikory, szczygły, dziwonie, gile, gilaki, makolągwy itp. Z afrykańskich i australijskich astryldów nie polecałbym żadnego gatunku - przy ostatnich zimach nawet nie wszystkie papugi dają radę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group