Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Warzywa i owoce - Jabłka.

wanted - 2007-11-27, 08:54
Temat postu: Jabłka.
Jabłka.

Bardzo cennym żódłem pokarmów dl anaszych podopiecznych są owoce jabłoni- jabłka. Podajemy je ptakom w formie całego owocu lub pokrojone, poszatkowane- zależnie od gatunku ptaków.
Jabłka są róznej wielkosci, koloru, woni i smaku. Nie kazdy gatynek owocu ptaki z takim samym zapałem jedzą, powinniśmy więc starać się zauwazyć za jakimi nasze ptaki najbardziej przepadają.

http://www.minrol.gov.pl/...x?item_id=14674
Nie powinniśmy też przesadzać z ilością ich podawania, gdtż w nadmiarze mogą spowodować biegunki oraz owoce zepsute i nadpleśniałe mogą spowodować choroby i zaburzenia w organiżmie ptaka.
Owoce te szczególnie bardzo dobre dla zabicia czasu przez ptaki które n aogół siedząc w klatce czy wolierze nudzą się, a co za tym moze iść ? Mogą sobie wyrywać pióra, skubać inne ptaki a tu mają zajęcie.

Ja podaję wszystkim ptakom te owoce i zauważyłem ze zdrowie jak i samopoczucie ptaków są zupełnie inne.

Są bardzo cenne w trakcie przesyłek pocztowych z ptakami.

Luśka - 2007-11-27, 10:51

Moje kury uwielbiają jabłka i w sezonie te owoce stanowią spory procent diety wszystkich moich roślinożernych zwierzaków :)
Rocki - 2007-11-27, 13:05

Jest to jeden z ulubionych owoców moich bażantów. ;)
Podaję go również kurom i papugą, ale nie zawsze mają na nie chęć...

Luśka - 2007-11-27, 13:08

Moje dzisiaj na sniadanie dostały jabłka, twaróg i rzodkiewki i wcinały aż .... im się uszy i grzebienie trzęsły
Łukasz23 - 2007-11-27, 13:47

jabłka zawsze zbierałem w sąsiednim opuszczonym sadzie w wiklinowy koszyk przynosiłem na podwórko siadałem wtedy na swoim stołku brałem nóż lub tłukłem je kamieniem i od razu zbierały się wkoło mnie moje kury i indyki które uwielbiały jabłka miło było patrzeć jak się nimi zajadały i przepychały by je dostać
Krzysiek Prokop - 2007-11-28, 11:41

Ja swoim kurom jabłka kroję na ćwiartki i tak im podaje, tak bardzo je lubią, że czasem nawet skórkę zjadają. Co prawda w tym roku jabłek było mało, więc ostatnio kury dostają głównie buraki pastewne i czerwone, a jabłka są niestety tylko dodatkiem do tego :/
dadzio - 2007-11-28, 16:45

Ja czasem podaje jabłka pokrojone w połówki. Ostatnio doałem ich troche do ,,sórówki zimowej". Ptaki lubia jabłka.
butchi chabo - 2007-11-29, 19:05

jabłka są nie tylko pożywieniem, ale i lekiem. Działają dodatnio na system nerwowy i wzmacniająco ogólnie, poprzez mineralizację i witaminizację organizmu.
Drobno tarte jako lekarstwo na biegunki,działają odkwaszająco i pomagaja w wydalaniu toksyn z organizmu,
Bogate w mikroelementy oraz wszelkie witaminy.
Bardzo cenne dla wszystkich zwierząt zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

kacpisułtan - 2008-02-25, 14:23

butchi chabo napisał/a:
Drobno tarte jako lekarstwo na biegunki

Podane w zbyt dużych ilościach bądź też nie świeże mogą stać się jej przyczyną.

adammmos - 2008-02-26, 18:51

ja także aję moim kurom jabłka, gdy zbieram jabłka to zawsze te mniejsze i lekko chore biorę dla kur, później odkrawam to co chore, kroję na połówki/ćwiartki i rzucam im
Secza - 2008-11-15, 20:14

moje krury maja jabłka kiedy chca bo mieszkają w sadzie ale najlepiej za jabłkami przepadają indyki teraz kiedy jabłka już są w stodole w skrzynkach to obieram ze skóry i nawet tą całą łupe potrafia połknąć
darekmakowski6 - 2009-01-12, 21:16

u nie kury też lubią jabłka dobrze się po nich niosą dostarczają im witamin najbardziej za to lubią nać z marchewki którą zajadaja ja wysuszyłem pokrzywe przez lato i teraz ją zadaje kurom razem z ziemniakami i śrutem pokrzywa uodparnia je na krzywice dobrze jest zadawać pokrzywe młodemu drobiu bo zawiera ona duzo witaminy D
blood.luna - 2009-09-02, 15:14

Moje papugi i przepiórki chińskie uwielbiają jabłka, chętnie je jedzą. Chociaż papugi bywają marudne i czasem tylko poskrobią chwilę, apotem zostawiają i już nie ruszają (chociaż jabłko jest świeże niesplesniałe itd.) :o

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group