To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kury karłowate, właściwe - Bantamka

dadzio - 2007-12-07, 18:09
Temat postu: Bantamka
Od kilku dni mam koguta tej rasy. Wygrałem go. Za jakiś czas zapewne go aprzedam ze względu na zbyt małą powierzcnie do utzrymywania go w czystości rasy w osobnym kurniku i wolierze z kurkami. Wybudowanie nowej woliery to za duży koszt dla mnie. Ale narazie może być razem z innymi kurami, ponieważ nie trwa okres godowy. Ale mam kilka pytań o tą rasę:
1. Czy mają jakieś specjalne wymagania żywieniowe?
2. Czy podczas dużych mrozow trzeba im natłuszczać grzebienie?
3. Jaką cenę osiągają? Mam na myśli ile mogłbym wziążć za tego koguta.

Adrian14 - 2007-12-07, 20:47

dadzio Od nie dawna posiadam kogucika + 2kurki bantamki czarnej.
1. Raczej nie u mnie jedzą to wszystko co reszta kur (czubatki) i biegusy.
2. Nie wiem dokładnie ponieważ mam je od nie dawna(zima przede mną).
3. ok. 30zł

Dodam jeszcze od siebie że mój kogucik pieje jak nakręcony jeśli się wejdzie do kurnika, nawet w nocy. Ogólnie są to kurki bardzo żywiołowe i towarzyskie.

FlyArek - 2007-12-07, 22:59

Dadzio a skąd masz tego kogutka.Gdzie go wygrałes.Jak byś go sprzedawał to ja bym może go kupił bo zawsze chciałem mieć ta rasę.Kurki bym sobie później dokupił.Dziwne że wygrałes tylko koguta.Jak już coś to pare powinieneś dostać.Co ci z jednego?
dadzio - 2007-12-08, 15:15

Arek-miłośnik, Na Polskim Kurniku wziłem udział w konkursie. Wygrałem kogutka zielononóżki i jak dostałem paczkę okazało się, że jest w niej jeszcze jakiś kogut. Okazało się, że to bantamka. Ja chętnie Ci go sprzedam. U Ciebie będzie miał napewno lepsze warunki niż u mie. Ale wyśle go dopiero w styczniu. Narazie z tego co wiem to nie wolno hadndlować ptakami. Taki zakaz obowiązuje przez miesiąc od wykryia ostatniego ogniska ptasiej grypy. Pozatym chcę aby sobie odpoczoł po podróży w paczce. A jak byś chciał to będę miał na sprzedaż też tego zielononóżka. Co do tego, że powinna być parka. Jest. Tyle, że bardziej zachodnioeuropejska czyli 2 koguty. ;)

Adrian14, U mnie też bardzo dużo pieje ten kogutek. Urządza sobie zawody z kogutem towarowym mojej babci.

FlyArek - 2007-12-08, 16:54

Dadzio a mógłbyś wstawić jego zdjęcia???
dadzio - 2007-12-08, 16:57

Niestety nie. Nie mam aparatu.
reymysterio94 - 2011-01-09, 11:44

dużo hodowców ma tą rasę jednak szukałem w internecie czegoś na temat bantamek to zbyt dużo wiadomości o nich nie znalazłem jak np o innych kurach
I tu właśnie zwracam się z prośbą aby ktoś coś więcej powiedział o nich

Dorota71 - 2011-03-17, 15:47

Moja cudowna bantamka.
Wykluła się w inkubatorze. Ma 6 tygodni. Były trzy jajka, ale tylko z tego jednego wyszedł kurczaczek. Chyba są bardzo delikatne.

pawel98 - 2011-08-08, 17:02

Kilka odmian barwnych http://www.kippenencyclop...title=Javakriel posiada ktoś jeszcze te kury.
SZYMON.CHMIEL - 2011-11-19, 20:58
Temat postu: bantamka
ma ktos z forum te kurki jestem na kupnie takiej praki co o nich sądzicie prosze o odp http://allegro.pl/bantamki-i1932799376.html
Chrom - 2013-03-27, 08:25

Coś cicho w tym temacie... Posiada jeszcze któs z was te kurki ? :) Zdjęcia by się przydały ;)
Lordi - 2013-03-27, 09:30

Rzeczywiście bardzo cicho ;) a szkoda bo to bardzo śliczne kurki
Chrom - 2013-03-29, 15:43

Moje bantamki :

Chrom - 2013-04-20, 20:17

Ktoś na forum posiada te ptaki ?
Jakis przychówek juz jest ? :)

adam_gnatek - 2013-05-22, 09:36

Chrom, piękny haremik. Ta rasa kur jest świetna. nigdy jakoś mojej uwagi nie zwróciły a teraz wzroku oderwać nie można.