Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Pozostałe tematy - Świński temacik :)

Łukasz23 - 2007-12-12, 14:50
Temat postu: Świński temacik :)
ja już sobie upatrzyłem kogoś z kim chciał bym zamieszkać .... http://images20.fotosik.p...1714098fmed.jpg co Ty na to :?:


ma takiego całuśnego ryjka :serduszka:

Luśka - 2007-12-12, 15:00

Myślałam, że mężczyźni wolą blondynki :diabel::


Łukasz, warunki luksusowe - duzy, ocieplony domek, spory wybieg, własne jacuzzi :wink: i spacery po lesie :D Niestety skończylo się buszowaie po ogrodzie, bo panny zryły mi warzywniak :|


Ze specjalna dedykacją dla Ciebie :serduszka:












Edward123 - 2007-12-12, 16:25

Luśka fantastyczne zdjęcia. Pozdrów świnki :d :d :d :d :d
Luśka - 2007-12-12, 16:32

Dziękuję bardzo, podrapię je za uszkiem ;) :d
To straszne pieszczochy :D

wanted - 2007-12-12, 17:49

Luśka, ale pięknie się opalasz na piaseczku :D no i extra wyglądasz ze swoim chłopem zza dechy :diabel::
Luśka - 2007-12-12, 18:06

wanted napisał/a:
Luśka, ale pięknie się opalasz na piaseczku :D no i extra wyglądasz ze swoim chłopem zza dechy :diabel::



Wanted, ciiiiii, po co mnie demaskujesz? :cfaniak:

To nie chłop, to moja siostra :>

wanted - 2007-12-12, 18:13

Luśka napisał/a:

To nie chłop, to moja siostra :>


No no, nie wiedziałem że masz taką sexy siostrę. :diabel:: :diabel:: :diabel::

Luśka - 2007-12-12, 18:19

No wiesz ...... :wink:
Łukasz23 - 2007-12-13, 10:02

wow.... :!: Luśka już dziś pakuję manatki i przeprowadzam się do Ciebie najbardziej przekonujące jest jacuzzi :] dziewczyny chyba już mogą o nim zapomnieć

będę się tam czuł jak w sanatorium ;)

Luśka - 2007-12-13, 10:18

Trzymam za słowo !!! :taniec:
Kituś - 2007-12-14, 16:19

Luśka, A masz zdjęcia całego stadka kur?
Luśka - 2007-12-14, 16:26

Kituś nie, ponieważ moje kurki mieszkają osobno :) Każde stadko ma swoją wolierę, gdzie mieszkają ze swoją rasą. Wyjątkiem jest wolierka z młodzieżą i kurczaki :)
Serpentin - 2007-12-14, 23:36

Piekne swinki zazdroszcze sam planuje ich hodowle jak juz bede miał kiedyś własny dom z dużym ogrodem.
Bartek89 - 2007-12-14, 23:38

No ja sie muszę pochwalić;) kupiłem tydzień temy 2 panny i jednego kawalera świnek wietnamskich;), są urocze:D zobaczymy może kiedyś bedą małe świnki;););)
Serpentin - 2007-12-14, 23:39

Możesz zdjecia pokazać? ;) strasznie mi sie te swinie podobaja :D
Bartek89 - 2007-12-14, 23:43

Hmmm ja, ..??? zdjęcia moich świnek..???? No jeśłi tylko zrobięto chętnie je wstawię;) a swoją drogą mam pytanie do Luśki, powiedz mi czy Twoje swinki były kiedyś mamami..???
Luśka - 2007-12-14, 23:47

Nie, moje świnki to panienki ;) Zresztą, są jeszcze młodziutkie i mają czas

Nie wiem czy będę je rozmnażać, bo rynek jest nasycony wietnamkami, a mioty u nich .. bywają ogromne :| Moje dziewczyny mają 11 rodzeństwa
Jeżeli urodzi mi się np. 15 prosiaczków to co ja z nimi pocznę ? 8)

No ... chyba, że zadeklaruje mi się z góry ze czterdzieści osób , wtedy nawet licząc tych co się wycofają, będę miała domki dla świntuchów ;) :D

Serpentin - 2007-12-14, 23:51

Zalezy jak predko bys miała młode ;) No i od ceny to kto wie czy bym sie nie zdeklarował....... :P
Luśka - 2007-12-14, 23:54

Serpentin napisał/a:
Zalezy jak predko bys miała młode ;) No i od ceny to kto wie czy bym sie nie zdeklarował....... :P


Dziękuję, ale młodych mam wystarczającą ilość i więcej nie planuję :hahaha:

A poważnie, dla moich zwierzaków szukam dobrych rąk:) Cena ma zdecydowanie mniejsze znaczenie.
Jak na razie mam jednego chętnego na ewentualne prosiaczki, ale odpada w przedbiegach, bo ma zdecydowanie kulinarne plany wobec nich :|

Serpentin - 2007-12-15, 00:04

To mnie rownież do chetnych na ewentualne młode mozesz zaliczyc ;) nawet na 2 szt.

Luśka napisał/a:
Nie, moje świnki to panienki Zresztą, są jeszcze młodziutkie i mają czas

Mam nadzieje że to troche czasu mi wystarczy na przygotowanie im domu :P etc.

Luśka - 2007-12-15, 00:06

Serpentin, moje świniacczki są cały rok na dworze :) Mają drewniany, ocieplony domek i jezeli jest im zimno zakopują się w słomie.

Na zimę dostają szczeciny jak dzik :d Na jednym ze zdjęć widać kosmatą świnkę na śniegu :d

Serpentin - 2007-12-15, 00:19

A możesz zdjecia tego domku zamieścić? Bo chciałbym podpatrzeć jak u Ciebie to wyglada? A możesz pokazać wiecej zdjeć z zimowej sesji? ;)
Luśka - 2007-12-15, 00:48

Zdjęcia domku porobię rano i wkleję :)


Poniżej wszystkie zimowe zdjęcia jakie mam

Serpentin - 2007-12-15, 10:06

Dziekuje ;) Fajne zdjecia szczególnie podoba mi się to DSCF8242.JPG ;) jak obrazek...... A przy tym zdjeciu DSCF7957.JPG naszła mnie głupia myśl że bym się potarzał w śniegu z tą świnką ;D Poprostu cudnie to wyglada ;D
A jak z charakterem u Twoich świnek?

Bartek89 - 2007-12-15, 11:07

no dziewczyny sa czadowe;) ja szukałem kolorowych świnek albo chociaż knurka ale niestety w mojej okolicy wszytskie są czarne. Wiesz z tą ilością młodych to zalezy bo np u tego gościa od którego brałem świnki jedna locha od której jest knurek prosiła sie już mu 2 razy i miała za każdym razem 4 szt a reszta tak średnio od 6 do 10. Mam nadzije ze moje nie będą miały dużo młodych:D:D:D:D a Luśka ile masz tych świnek...??? najfajniejsza jest ta z białym podwoziem:D
Luśka - 2007-12-15, 12:11

Serpentin, każda świnka ma inny charakter. Pigusia, ta z bialym podwoziem ;) jest spokojna, strrraaasznie leniwa i najchętniej wylegiwałaby się przez okrągłą dobę :d

Gratka, cała czarna świnka, jest najbardziej towarzyska. Chodzi ze mną i z psami na spacery do lasu, uwielbia pieszczoty, klepanie po zadku i drapanie zauszami i po ryjku :D
Kiedy jeszcze wypuszczałam je do ogrodu nie raz wyganiałam ją z domu, bo wszędzie pcha swój tłusty zadek :diabel::

Chruma vej DJ Proś :D , najmniejsza z sióstr ( ta, z którą chciałeś się tarzać w śniegu ) jest nieśmiała, nieufna i trochę lękliwa. Owszem, daje się głaskać i przychodzi do reki, ale nie jest specjalnie towarzyska :) Niestety był czas, że dziewczyny dość mocno się biły i szukałam dla Prosia dobrego domu. Teraz się uspokoiło, ale jezeli znów zaczną ją prześladować, niewykluczone, że będzie musiała zmienić adres zamieszkania :)

Bartek, mam trzy świnki :) Kupiłam dwie, trzecią dostałam w prezencie, mimo moich protestów :) Świadczy to o tym jak nasycony nimi jest rynek ... Dziewczyna, która je miała szła na operację i musiała się pozbyć prosiaków, więc wciskała promocyjnie po dodatkowym ;)

Obawiam się, że skoro moje prośki pochodzą z dużego miotu, to i one mogą mieć kilkanaście maluchów....

Bartek89 - 2007-12-15, 12:31

No ja swoje nie mam długo bo dopiero tydzień ale widze że świnki ciągle walczą z knurkiem.... ale on sie stawia no i sa walki najbardziej przy korycie...;/;/ Moje swinki nie mieszkają na polku, nie chodzą posniegu są w ciplutkiej stajni w swoim chlewiku ale najśmieszniejsze jest to ze mają naprawdę ciepło w stajni bo są krófffki a one wszystką słomę zgarnują do kąta i zakopują sie w niej. Śmiesznie to wygląda jak wchodzę a z pod słomy wystaje tylko czarny ryjek:D:D:D
Luśka - 2007-12-15, 13:29

Oddzieliłam świński wątek ;)

Bartek, w jakim weku są Twoje świnki i czy pochodzą z jednego domu?

Obawiam się, że jeżeli teraz biją knurka to z czasem może być gorzej...


Nie chciałam knurka, ponieważ moje świnki mają konkretne przeznaczenie ;) Jak i pozostałe zwierzęta mają pracować z dziećmi. Knurki, neistety, ok 3 - 4 roku zycia, nawet te kastrowane, często zaczynają być agresywne, a u mnie miejsca dla nawet potencjalnych agresorów nie ma :)

Bartek89 - 2007-12-15, 20:51

Wiec tak, świnki mają o.k 5 m-cy. pochodzą od jednego właściciela ale są po różnych rodicach. Mieszkały w jednej stajni ale w osobnych chlewikach i to moze dlatego te nieporozumienia, teraz byłem je nakarmić i widze że już jest lepiej;) myśle że im wkońcu przejdzie. Ale najlepsze jest to że śpią razem na jednym łożu ON w środku a ONE bo bokach;););)
Mój knurek nie jest kastrowany, i w sumie kupiłem je niechcący ale jak już są to pozwolę aby Pepa i Fiona zostały mamami a knurek Dżon wzorowym tatą...;) zastanawiam sie tylko nad tym czy trzymac je razem czy lepiej oddzielic knurka....

Luśka - 2007-12-15, 21:47

Jeżeli nie chcesz mieć co chwilę miotu prosiąt, lepiej je oddzielić ;)

Dobrze, że to takie maluszki, szybciej przyzwyczają się do siebie :)

Bartek89 - 2007-12-15, 22:25

Zastanawiam sie w jakim wieku moze zostać świnka mamą a w jakim powinna nią być tzn ile powinna ukończyć żeby nią zostać, jaki jest najlepszy wiek aby dopuścić świnke ... i nie wiem własnie czy lepeij żeby sobie były razem, czy lepeij je oddzielić i jak będzie sie hukała to ją wtedy dopuścić...
mateusz20 - 2007-12-29, 18:17

Wy macie wietnamski a ja mam białe kabanki, jest to mix polskich ras po zachodnich tatusiach :D dla mnie to są franktureteki

Jak paruweczki w paczce


Świński bałagan


Mam cię gdzieś :D

dadzio - 2007-12-29, 18:38

Bartek89, Nie wiem jak przy świnkach wietnanmskich. Jeśli zas chodzi o zwykłe świnie to pokryć należy ja podczas rui. ,,Objawy popędu płciowego u młodych losze występują już w wieku5-6 miesięcy. Dojrzałość do rozpłodu osiągaja jednak później. Czyli w wieku około 8 miesięcy. Po uzyskaniu kondycji hodowlanej i wagi 10-120 kilogramów. Wtedy ciąża nie wpłynie niekorzystnie na organizm świni. Knura trzeba trzymać osobno, ponieważ wymaga on innej karmy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak dziś unasienianie sztuczne" Napisałem to w cudzysłowie, ponieważ o tym czytałem.
Luśka - 2007-12-29, 20:19

Bartek, poczekałabym z wietnamką przynajmniej do roku i prośną samicę oddzieliłabym od pozostałych świnek :) To mało delikatne stworzenia i czasem potrafią się bardzo brutalnie "pokłócić". Zdarzają się i krwawe starcia, zwłaszcza, kiedy któraś z samic jest w rui.

Mateusz, małe prosiaczki są tak śliczne, że ma się ochotę je schrupać :serduszka:
Faktycznie jak frankfurterki :lol:

Szkoda, że tak szybko rosną ;)

Bartek89 - 2007-12-29, 22:43

No no Mateusz widze że chyba dosyć pokaźny miot....???? chyba ze to od kilku macior...??? Luśka już własnie dzisiaj podjałem decyzję i knurka oddzieliłem od maciorek, było cięzko je oddzielić na dodatek strasznie skakały i hukały na mnie ale wkońcu sie udało, jak narazie będą rosły osobno a później zobaczymy jeśli sie zdecyduję w ogóle na młode to tylko jedna z nich zostanie mamą. ;)
Luśka - 2007-12-29, 22:46

Bartek, ja też pwoli dojrzewam do zostania świńską babcią :diabel:: I również myślę o pokryciu tylko jednej ze świnek, tylko nie wiem jeszcze której ;)
dadzio - 2007-12-30, 17:19

Bartek89, Luśka, Może jak nie możecie się zdecydować, którą maciorkę pokryć, to niech one w coś zagrają. ;) Naprzykład noiech ciągną słomkę, t, która wyciągnie najdłuższą wykrywa i zostanie mamą. :P Albo zrupcie awody w szukaniu trufli. Wygrywa kto zbierze najwięcej. Świnie to najlepsze zwierzęta do szukania tych grzybów. Może odnajdą jakieś miejsce kdzie jest ich pełno i Polska stanie się największym eksporterem trufli. :D Albo coś co wymaga myślenia. Może szachy?

Powyższy post to oczywioście żart. Nie bierzcie mnie za takiego idiotę, jak idiotyczny jest powyższy post. ;)

Luśka - 2007-12-30, 19:55

Dadziu, myslę, że znamy się na żartach i nikt o Tobie, po takim poście źle nie pomyśli ;)

Jutro zagadam ze świnkami , niech grają w marynarza ;)

Bartek89 - 2007-12-30, 22:34

No ja jeśli w ogóle sie zdecyduję na młode to mamą zostanie świnka któa jest większa, jest ufniejsza i o połowę większa od swojej siostry, ale nie wiem czy zdecyduje sie na ich rozmnożenie. Właściowie kupując je myśląłme o młodych ale teraz zmieniam powoli zdanie... pożyjemy, zobaczymy;)
matias - 2007-12-31, 20:17

dadzio napisał/a:
Bartek89, Nie wiem jak przy świnkach wietnanmskich. Jeśli zas chodzi o zwykłe świnie to pokryć należy ja podczas rui. ,,Objawy popędu płciowego u młodych losze występują już w wieku5-6 miesięcy. Dojrzałość do rozpłodu osiągaja jednak później. Czyli w wieku około 8 miesięcy. Po uzyskaniu kondycji hodowlanej i wagi 10-120 kilogramów. Wtedy ciąża nie wpłynie niekorzystnie na organizm świni. Knura trzeba trzymać osobno, ponieważ wymaga on innej karmy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak dziś unasienianie sztuczne" Napisałem to w cudzysłowie, ponieważ o tym czytałem.



literatura podaje tak ale waga lochy podczas ciąży wzrasta związane jest to gromadzeniem tłuszczu ,białka składników mineralnych na okres laktacji -karmienia małych prosiąt początkowo przez 2-3 dni siarą pózniej mlekiem . to gromadzenie składników wiąże z zwiększeniem wagi lochy ale po porodzie jest to niebezpieczne dla prosiąt gdyż locha może przygnieść prosiecię a takie przypadki są dość częste . dlatego kiedy u loszki wyśtępuje ruja i zewnętrzne objawy wskazuja to nie przy pierwszej rui ale przy drugiej jest wskazane krycie loszki.
przy pierwszej rui ogranizm loszki produkuje mało komórek jajowych a co za tym idzie mało prośiąt.

informacje wyżej podane oparte sa praktyką wieloletnią w hodowli
.

Luśka - 2007-12-31, 20:25

Myślę, że przy pierwszej rui locha jest zwyczajnie za młoda na dzieci :)

To tak, jakby 13 letnia dziewczynka urodziła dziecko ...

dadzio - 2007-12-31, 23:35

Luśka masz rację. Nie można zbyt wcześnie pokrywać macior. Może się to odbić na ich zdrowiu niekorzystnie.
mateusz20 - 2007-12-31, 23:41

A ja wam doradzę inaczej, wybierzcie do rozrodu świnki, które mają najlepsze cechy pokrojowe.
Luśka - 2007-12-31, 23:50

Tak właśnie myślę, że jeżeli którąś pokryję to najmniejszą i najładniejszą
tylko muszę do niej ładnego zięcia znaleźć :wink:

matias - 2008-01-01, 16:27

Luśka napisał/a:
Myślę, że przy pierwszej rui locha jest zwyczajnie za młoda na dzieci :)

To tak, jakby 13 letnia dziewczynka urodziła dziecko ...


nie dokładnie ruja u swiń występuje co 21 dni więc za miesiąc można juz spokojnie przeprowadzic krycie .

Bartek89 - 2008-01-08, 21:03

No i chyba nie zdązyłem, jedna ze świnek o ile sie nie mylę będzie mamą i nei weim co jeszcze z druga... więc jak dobrze pójdzie będe świnkowym chrzestnym ojcem;0;) Hehe w domu sie smieją ze mnie ale co tam;)
Luśka - 2008-01-08, 21:31

Bartek, w takim razie życzę niedużych miotów ( a świnki potrafią .... :| ) i dobrych klientów :D
Bartek89 - 2008-01-08, 21:37

Luśka nie dobijaj mnie nawet jak sobie pomyśle że będe miał taką gromade świnkowych stworków...;( rodzice powiedzieli że mnie te świnki zjedzą, ale nie dam sie:D:D chce ktoś..?????
Luśka - 2008-01-08, 21:45

Bartek89 napisał/a:
Luśka nie dobijaj mnie nawet jak sobie pomyśle że będe miał taką gromade świnkowych stworków...;( rodzice powiedzieli że mnie te świnki zjedzą, ale nie dam sie:D:D chce ktoś..?????



Nie !!! 8) Dziękujję uprzejmie :hahaha: :D

Józek - 2008-01-08, 22:52

Ja właśnie dziś sprzedałem ostatnie dwie młode ale spodziewam się następnych za miesiąc , moje świnki mają zawsze 7-9 młodych tak więc Bartek89 szykuj się na poważne stadko jak wszystko dobrze pójdzie
Bartek89 - 2008-01-08, 22:56

No własnie wiem...;/ Powiedz mi w jakiej cenie i wieku tak mniej wiecej sprzedajesz świnki bo w sumie nie wiem czy te które kupiłem były kupione w dobrej cenie czy nie a mój kuzyn chciał kupić świnki i neiw eim czy polecać mu tą osobę od której kupiłem ja, on ma małe świnki, mająo.k 2,5 m-ca ile za takie można dac...??
Józek - 2008-01-08, 23:32

Bartek89 ceny są różne i zależy od pory roku ja moje sprzedałem po 50 zł szt ale są i po 80 zł szt , ja sprzedaję młode 8-12 tygodniowe są wtedy już samodzielne i wyrośnięte matka w tym czasie jest już zapłodniona , ja mam świnki razem tak więc i tatuś chodzi z młodymi i opiekuje się nimi . Młoda świnka najlepiej jak zostanie zapłodniona w wieku 5-6 miesiącu wtedy jest taki dobry okres
Bartek89 - 2008-01-09, 20:40

No moje są z końca czerwca, i kupiłem je miesiac temu i chyba cena dobra, po 80 zł za szt. wiec może nie jest za wczas jeśli ta świnka będzie w ciąży. Czyli nie musze oddzilać knurka od nich...??? jak sie oproszą..???? zastanawiam sie do jakiej wagi dorastają Twoje świnki...????
Luśka - 2008-01-09, 21:14

Bartek89 napisał/a:
zastanawiam sie do jakiej wagi dorastają Twoje świnki...????


Pytanie, wprawdzie , nie bezośebdnio do mnie, ale odpowiem ;)

Moje mają od 40 ( najmniejsza) do ok 65 kg ( największa)

Bartek89 - 2008-01-09, 21:20

Luśka hmmm wielkie dzięki za odp;););) Pozdrawiam
Rocki - 2008-01-09, 21:22

Bartek89, a po czym doszedłeś do wniosku, ze świnki są w ciąży? może po prostu się roztyły...
A jeśli nie zależy ci aż tak na dochowania młodych prosiąt to lepiej rozdziel knurka od reszty...

Bartek89 - 2008-01-09, 22:36

Rocki więc tak, świnki powinny mieć co jakiś czas ruję, o ile sie nie myle to co 3 tyg a odkąd je mam nie miała ta jedna o której mówie, a obserwuję ją dokładnie... a na dodatek widziałem jak knurek obwąchiwał ją a ona go zaatakowała czego nie robi druga świnka.... nie wiem poczekamy, zobaczymy.
Rocki - 2008-01-09, 22:53

Może twoje świnki są jeszcze za młode na ruje... ;)
Luśka - 2008-01-09, 22:55

Niestety ... to akurat czas na pierwszą ruje i na Twoim miejscu oddzieliłabym knurka ;)
Luśka - 2008-01-11, 17:52

Dawno nie świntuszyłam na forum .... muszę to nadrobić troszku ;]
Bartek89 - 2008-01-14, 11:36

Hmmm Luśka widze że Twoje świnki nie tylko są śliczne ale i potrafią grać w piłkę...<:P:P:P>
Luśka - 2008-01-14, 13:34

A jakże! :lol: Nie grają tylko, na harmonijce ustnej, ale pracujemy nad tym :> :D
Bartek89 - 2008-01-17, 17:13

Hehe a Dzisiaj mój knurek pooooszedł w szeroki świat <płacze> <ryczy< ;(
Rocki - 2008-01-17, 20:31

Bartek89, co się stało z twoim knurkiem??
Bartek89 - 2008-01-17, 20:36

Aaaaa szkoda nawet mówić...;(;( zeszła noc i dzisiejszy dzień normalnie jakiś pechowy i tyle...;( wczoraj wieczorem mnie nie było w domu, mama karmiła prosiaki, nie domknęła dobrze drzwi do chlewika powychodziły i wydusiły mi wszystkie czubatki srebrne, czarne i białe....;(;(;( i zniszczyły czarnego indyka...;( rano poszedłem do stajni pkazało sie ze krowa sie cieli i strasznie cięzko było a później nie wiem jakim cudem wyskoczył knurek wietnamek i uciekł do lasu, szuklaliśmy go kilka godzin i nic, zniknąl...:(:(:( same straty, normalnie sie załamię....;( najbardziej mi szkoda czubatek...;( no i moich czarnych dziewczynek...;( <porażka>
Rocki - 2008-01-17, 20:39

Bartek89, współczuję strat zwłaszcza czubatek bo co do knurka to myślę, że się znajdzie w końcu to dość duży zwierzak i pod ziemię się nie zapadnie i jeśli znajdzie go ktoś uczciwy to na pewno cię odnajdzie...
Luśka - 2008-01-17, 21:23

Bartek, strasznie mi przykro z powodu kurek :(
Czy dobrze rozumiem, ze świnki je pozabijały ??? 8)

O knurka się nie martw ... moje świnki, do pewnego momentu non stop uciekały i włóczyły się po lasach :) Są słynne w okolicy :diabel::
Zawsze wracały do domu ;)

Bartek89 - 2008-01-17, 22:01

Tak świnei pozabijały kury i poturbiowały indyka tylko że nei witnamki tylko takie zwykłe białe tuczniki...;/;/ i własnie w takich momentach nie mam siły, jak kilka lat pracy, starań o pieniądzach już nie mówię muszę zakopać....;( a knurek nie wiem czy wróci bo on był straszni dziki i mógł uciec bardzo daleko, zobaczymy....;/
Luśka - 2008-01-17, 22:05

Bartek ... nie wiem co mam Ci powiedzieć ... :(
jest mi naprawde bardzo, bardzo przykro i serdecznie współczuję :(

Knurek powinien wróćić, jestem tego pewna na 90% :uscisk:

Józek - 2008-01-17, 23:31

Bartek89 mi tez jest przykro z powodu strat świnki odchodzą na kilka kil i wracają zpowrotem , mogę powiedzieć na własnych doświadczeniach że świnki wietnamki jedzą kuru i kaczki niestety ale to prawda i jak raz zasmakują to nie można ich oduczyć potrafią zjeść kury bez śladu i nie polecam hodować je przy ptakach ;(
Luśka - 2008-01-17, 23:40

Minizoo, to dośc przerażające :| Moje świnki nie raz właziły do woliery, zanim skutecznie uniemozliwiłam im ucieczki i nigdy, żadnego ptaka nawet nie próbowały skrzywdzić.
Wiem, ze są wszystkożerne, oczywiście, ale moje są raczej na diecie vege ;)

Józek - 2008-01-17, 23:55

Luśka napisał/a:
ale moje są raczej na diecie vege
życzę ci żeby takie zostały ale pewnego dnia mogą cię zaskoczyć i będzie to bardzo smutny widok ,
Luśka - 2008-01-18, 08:56

Monizoo, raczej mnie nie zaskoczą, bo są w wysokiej zagrodzie i nie dają rady już z niej uciekać :)

Niemniej będę ostrożna i dziękuję ...

Tak z innej beczki - czy ktoś z Was orientuje się jaka jest średnia długość życia świnek ?

Bartek89 - 2008-01-19, 13:09

No moje świnki wietnamskie nie jadają kur <odpkukać> a tamte zwykłe to są poprostu ŚWINIE. Niestety knurek nie wrócił, i pewnie już nie wróci...;/;/;/;/ i tak 2 dziewczyny zostały same..;/;/ O ile sie nie mylę to o.k 8 lat żyje taka świnka, gdzieś tak czytałem ale nie wiem na 100%...
Luśka - 2008-01-19, 13:29

Bartek, póki życia, póty nadziei ;)

W niedzielę rano zginęła mi sunia. Pogodziłam się, ze więcej jej nie zobaczę, a wczoraj po południu wpadła jak czarna, rozgadana kula armatnia. Wychudzona, głodna jak wilk, ale cała i zdrowa :d

Wierzę, ze knurek wróci ... trzymam kciuki :)

Bartek89 - 2008-01-24, 20:26

No i niestety do dzisiaj nie ma knurka na dodatek nikt go nei widział w okolicy. Mam przeczucie że dopadły go jakieś dzikie psy i poprostu uczyniły sobie z niego ucztę, niestetyt...:(:(:(:( minizoo czy masz już młode świnki..?????
Luśka - 2008-01-24, 22:34

Uuuu... Bartek, przykro mi :(
TaJP - 2008-01-30, 14:27

BLONDYNA

ARNOLD

Cała 4 :) (2 nie mają imion xD)

Luśka - 2008-01-30, 15:27

Witam kolejne świntuchy na forum :D
Rocki - 2008-01-30, 16:15

TaJP, a dlaczego Blondyna jest taka mała? czy to jest rodzeństwo? a może to jest świnka peruwiańska w towarzystwie Wietnamek? :d
TaJP - 2008-01-30, 20:11

szczerze to nie wiem... dostałem je... wiem tylko tyle że 2 z tej czwórki są w połowie dzikami... tzn. matka pusciła się w lesie z dzikiem... :P
michal_93 - 2008-01-30, 21:37

to pewnie są świniodziki czy nie słyszałeś jeszcze o takim połączeniu???,są piękne ponieważ są małe ale gorzej będą wyglądać jak dorosną :P
Bartek89 - 2008-04-01, 18:43

a dzisiaj jedna z moich dziewczyn urodziła 5 prosiaczków. 2 sa takie jakies słabe ale może przeżyją a reszta jak narazie suuper. Myslałem ze nie będą prośne bo knurek uciekł ale jednak chyba sie pomyliłem i na dodatek ta 2 też chyb a bedzie miałą bo jest strasznie gruuuba. to jak sa jacyś chętni..????

[ Dodano: 2008-04-04, 00:53 ]
No i dzisiaj kolejne 9 prosiaczków. i tak niechcący mam całe stadko:D:D:d

KAMILL - 2011-06-15, 20:12

witam :)
3 tygodnie temu moja wietnamka oprosila sie i urodzilqa 6 maluchow... niestetu po 2 dniach przygniotla 3 z nich... :( i na dzien dzisiejszy mam 3 maluchy.
mam pytanie. czy teraz moge juz je swobodnie puscic alby biegaly razem z matka i Bekonem tj knurem??? i po jakim czasie moge je sprzedac???
Proszę pisać poprawnie. Tomek83

patryk13081 - 2011-06-15, 20:46

Możesz je wypuścić. Bekon fajne imię dla knura :diabel:: .
KAMILL - 2011-06-15, 22:33

tata Bekon:) 3 synków to Boczek, Kaban i Salceson:P
mama to Gienia ( bez obrazy dla pan noszących to imię xD)

Polska pisownia nakazuje pisać imiona z dużej litery.Poprawiłem.Mirek_60


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group