To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Gołębie egzotyczne i europejskie - Gołąbek kaplandzki

minizoo - 2008-01-14, 21:07
Temat postu: Gołąbek kaplandzki
Gołąbek zasiedla obszary Sudanu i Afryki Południowej ptaki osiągają 26 cm długości są trochę większe od gołąbka diamentowego w hodowli są płochliwe ale bardzo ładne, można je hodować w wolierze z innymi ptakami nie są agresywne latem powyżej 10 stopni mogą być w wolierze ogrodowej w okresie lęgowym powinny mieć absolutny spokój i nie powinno się dotykać gniazda ani jaj gdyż niektóre pary są bardzo czułe i nie wracają do gniazda jak zostały spłoszone .Wciągu roku przystępują do lęgu 3-5 razy gdy mają zapewnione dobre warunki , rozróżnić płeć można po ubarwieniu samczyk ma czarne plamy na przedniej części głowy i gardła ptaki dość popularne w hodowlach ale czasami trudno dostępne
minizoo - 2010-01-22, 19:19

Ostatnie lata te gołąbki znikają z naszego kraju, spotkanie gdzieś na giełdzie albo ogłoszenia o sprzedaży graniczy z cudem, co jest bardzo przygnębiające :/
Kilka fotek tego pięknego ptaka ;)

Jerzy Cwik - 2010-01-22, 20:09

W Prerovie widziałem 3 sztuki, zapytałam o cenę - pani powiedziała 3000 koron - wyciągam kasę i płacę, a pani pyta którego gołąbka chcę 8) Zrezygnowałem z zakupu, bo nie dorosłem jeszcze do ceny 500 zł za jednego gołabka kaplandzkiego :d Ale ktoś dorósł i kupił parkę, bo pani pod koniec giełdy został tylko młody samczyk. Dorosła para poszła.
Marius - 2013-11-18, 15:12

Gołąbki na Wystawie Ptaków w Chełmcu;