To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Papugi - Nierozłączki czy Wróbliczki

Rico - 2013-02-05, 19:59
Temat postu: Nierozłączki czy Wróbliczki
Mam problem :) ponieważ zastanawiam się nad kupnem innych papużek niż faliste, z tym, że nie wiem czy mam kupić nierozłączki czarnogłowe czy wróbliczki i tu i tu chciał bym kupić parkę. Czy może ktoś mi pomóc z wyborem ? :) czy rzeczywiście nierozłączki są tak bardzo głośne ? PROSZĘ o pomoc ! z góry bardzo dziękuje :)
Anonymous - 2013-02-05, 20:05

Wróbliczki potrafią być równie głośne jak nierozłączki :) Charakter mają także podobny więc kup to co Ci się bardziej podoba :)
Rico - 2013-02-05, 20:12

a w porównaniu do falistych które niemiłosiernie skrzeczą od 7 rano to bardzo bardziej nierozłączki są głośniejsze i czy tak samo ja falki budzą się z głośnym śpiewem z samiutkiego rana ? :)
Anonymous - 2013-02-05, 20:18

Wróbliczki i nierozłączki są cichsze niż faliste.Ale z zasady ptaki budzą się o poranki kilka minut wrzasków i spokój do południa :) Chyba jednak wybrała bym wróbliczki chociaż potrafią być równie krwiożercze jak nierozłączki.
http://www.garnek.pl/pysia34/19109311

Rico - 2013-02-05, 20:30

Znalazłem ogłoszenie, Pani chce sprzedać wróbliczki, ze zdjęć wynika ze siedzą na ręku czyli są oswojone z ludźmi :) czy jak kupie teraz samczyka to jak dokupię mu w przyszłości samiczkę to nie będzie problemu z związaniem się w parę ? :)
Anonymous - 2013-02-05, 21:16

U wróbliczek z reguły nie ma problemu. Ale zawsze może pojawić się problem. W mojej parce od czasu do czasu zdarza się jakaś awanturka. Nawet czasem do krwi. To bardzo charakterne papużki.
Rico - 2013-02-05, 21:20

a czy waszym zdaniem łatwo się oswajają ? bo ta Pani powiedziała że się jej nie boja siadają na rękę i tp. to czy jak zmienią właściciela na mnie to to się zmieni ?
Anonymous - 2013-02-05, 21:32

trochę będą na początek nieufne ale to zależy od ciebie. Moje jak znalazły nowy dom nie zmieniły się nadal były oswojone.
Rico - 2013-02-06, 19:27

sam już nie wiem :| znalazłem taką ofertę: Pan ma młode nie rozłączki i chce je spzredac dopiero za jakies 2 tyg. i ta sie zastanawiam, że młodziutkie będzie łatwo oswoić i sam nw. czy wróbliczki czy nierozłaczki :( ?@
Rosemary - 2013-02-06, 22:06

To już zależy od Twojego gustu, czy podobają Ci się wróbliczki, czy nierozłączki. Osobiście wzięłabym nierozłączki, oczywiście dwie, ale to tylko moje zdanie.
Rico - 2013-02-07, 10:22

A możesz powiedzieć czemu byś wybrała nierozłączki ? :) osobiście podobają mi się bardziej nierozłączki, ale czytałem, że wróbliczki są mądrzejsze i cichsze ... i sam już nie wiem :|
Rosemary - 2013-02-07, 11:04

Ogólnie to wszystkie ptaki są piękne. Wybrałabym nierozłączki ponieważ ich niektóre mutacje barwne są tak wspaniałe, że sama nie jestem w stanie się oprzeć. Szczególnie pastelowe. Nie jest powiedziane, że możesz np. najpierw kupić wróbliczki, a później nierozłączki. :D
Anonymous - 2013-02-07, 15:29

Wróbliczki są z pewnością cichsze niż nierozłączki a inteligencja zależy od osobnika a nie gatunku :)
Posiadając na przełomie 20 lat i jedne i drugie polecam wróbliczki :) ale jak pisałam wcześniej kup co ci się bardziej podoba wg własnego uznania.

Rosemary - 2013-02-07, 15:50

Na wróbliczki trzeba mieć papiery?
krzysiek25 - 2013-02-07, 16:13

Tak wróbliczki powinny być zarejestrowane w starostwie. ;)