To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Giełda ptaków w Nieradzie koło Częstochowy

cygnus - 2013-02-24, 12:09
Temat postu: Giełda ptaków w Nieradzie koło Częstochowy
Jestem mile zaskoczony nowo otwartą giełdą w okolicy Częstochowy. Jak na pierwszą giełdę to była bardzo udana nie przesadzając przewinęło się przynajmniej z 2000 osób. Uważam, ze frekwencja na kolejnej będzie jeszcze wyższa. Właściciel giełdy oferuje niskie ceny biletów dla sprzedających i zwiedzających. Dzieci i kobiety mają wstęp bezpłatny a sprzedający 5.00zł od osoby. Nie jest pobierana opłata za wjazd na giełdę samochodem dla sprzedającego. Słyszałem dobre opinie od zwiedzających na temat giełdy, którzy zadeklarowali chęć odwiedzenia kolejnej. Giełda dobrze rokuje na przyszłość jest to spowodowane dobrą lokalizacją od Śląska, Łodzi, Kielc, Opola itp.
polcuk - 2013-02-24, 19:26

Faktycznie,organizacja giełdy napawa optymizmem. Należy mieć tylko nadzieję, że właściciel podejdzie rozsądnie do tematu, a nie jak wcześniej w Częstochowie.
scream27 - 2013-02-24, 21:54
Temat postu: Giełda w Nieradzie
Dla zobrazowania lokalizacji giełdy wrzucam zdjęcia .
AndrzejP - 2013-02-25, 22:42
Temat postu: Nowo otwarta giełda w Nieradzie k/czestochowy
Potwierdzam to co wcześniej napisano , pomimo paskudnej pogody otwarcie giełdy wypaliło , odwiedziło ją masa ludzi a organizator jako że to otwarcie przeznaczył dla pierwszych 100 osób miłą niespodziankę . Giełda ta będzie odbywać się dwa razy w miesiącu , do dyspozycji jest obszerny plac targowy i znajdujący się po drugiej stronie ulicy parking , handel też będzie można prowadzić z samochodu ale za wjazd z tego co mi organizator mówił pobierana będzie dodatkowo opłata 3 zł a reszta opłat tak jak pisał cygnus , do dyspozycji jest też hala na której będzie można ulokować egzotykę i co delikatniejsze ptaki .
http://www.gieldaptakow.pl/mapa.html

http://www.gieldaptakow.pl/regulamin.html

Post poprawiono na prośbę Autora - haaszek

gonzo12 - 2013-04-21, 12:06

Byłem w zeszłym tygodniu ,sprzedałem 30 kurczaki zielononużki
gabrielaanna - 2013-04-21, 14:27

A kiedy znów będzie tam giełda?
szymeksar - 2013-06-24, 12:17
Temat postu: bażanty
Witam. Temat się skończył. Chciałbym go jednak podbić i spytać się czy na każdej giełdzie są bażanty złote, diamentowe (i ich liczebność). Z góry dziękuję za odpowiedź, pytam się, ponieważ nie chcę jechać "w ciemno" a jestem hodowcą bażantów diamentowych i złotych.

P.s. potrzebuję parę złotych i kurkę diamentową (2011-12)

Garullus - 2013-07-15, 10:17

Byłem wczoraj w Nieradzie ok. 10:00 i jakoś mizernie ta giełda jak na tę porę roku wygląda (pogoda akurat była dobra). Najwięcej liczebnie chyba było pisklaków zielononóżek, kochiny w różnym wieku, opcjach i wielkości, trochę innych kur, 4 roczne samce pawia niebieskiego, trochę gęsi i kaczek, perlic i indyków, kilka bażantów (łowne, złociste zwykłe i lutino, mix. diamentów, uszak siwy i chyba mikado(nie znam się ;) ), przepiórki japońskie i kilka chińskich. Dosyć dużo też było gołębi, ale nie orientuję się jakiej były jakości. Poza aleksandrettami obrożnymi (tu akurat można było by coś wybrać), kilkunastoma astryldami (mewki, zeberki, wspaniałe), kanarkami, falistymi, 3 gołąbkami diamentowymi i kilkoma nimfami egzotyki brak. Królików trochę było, m.in. widziałem białe nowozelandy, wiedeńskiego niebieskiego, wielkiego jasnosrebrzystego, barany francuskie w kilku odmianach, miniaturki i oczywiście mieszańce. Może byłem już późno, nie wiem, ale mnie giełda na kolana nie rzuciła. A, no i 5 zł wejście (dzieci do 15 roku i chyba kobiety gratis) więc dużo mniejsze zainteresowanie okolicznej ludności tzw. gapiów niż na "rozruchu" gdy wejście było za "free".
champion1 - 2013-07-15, 13:24

A ja mam całkiem inne informacje
że giełda była duża (jak na ta giełdę)

Królików było dużo (znajomy sprzedał 15sztuk)

Z kur to głównie zielononóżki gdyż sa tu droższe niz na innych giełdach (ale i tak sie sprzedają)
poza tym jakieś kury w typie cochinów mini
kochiny,brahmy,araukany i maransy oraz wiele innych

Gołębie tez dużo

z bażantów to w większości dorosłe zeszłoroczne ptaki:złociste,bananowe,łowne,diamentowe,uszak jaki pojedyncze młode sztuki

Garullus napisał/a:
i chyba mikado(nie znam się ;) ),

to był kogut swinhoe

Teraz jeszcze nie jes sezon na giełdy
teraz sa głównie dorosłe ptaki,odpadowe z młodzieży lub kurczaki z kolejnych lęgów
jak i handlarze

Garullus napisał/a:
A, no i 5 zł wejście (dzieci do 15 roku i chyba kobiety gratis) więc dużo mniejsze zainteresowanie okolicznej ludności tzw. gapiów niż na "rozruchu" gdy wejście było za "free".

a wjazd dodatkowe 3zł
Im mniej ludzi którzy oglądają a nie kupują,tym lepiej dla kupujących i sprzedających ;)

Garullus napisał/a:
ale mnie giełda na kolana nie rzuciła

A czy kiedykolwiek kogoś na kolana rzuciła którakolwiek Polska giełda?
A no nie,bo nasze giełdy wcale imponujące nie sa ;)

Garullus - 2013-07-15, 14:00

champion1 napisał/a:
A ja mam całkiem inne informacje
że giełda była duża (jak na ta giełdę)

Nie mam pojęcia jak było na kilku ostatnich giełdach, ale gdy tam wcześniej bywałem zapowiadało się nieźle i spodziewałem się że będzie dużo lepiej niż było wczoraj.
champion1 napisał/a:

Teraz jeszcze nie jes sezon na giełdy
teraz sa głównie dorosłe ptaki,odpadowe z młodzieży lub kurczaki z kolejnych lęgów
jak i handlarze
Może i racja, ale np. młodych papużek falistych czy nimf powinno być już trochę z wolier zewnętrznych nie mówiąc o ptakach z pomieszczeń ogrzewanych, a tu lipa.Wiadomo że organizator za to co kto przywozi nie odpowiada ;) Poczekamy - zobaczymy
champion1 napisał/a:

Im mniej ludzi którzy oglądają a nie kupują,tym lepiej dla kupujących i sprzedających ;)

Kieszonkowcy i tak dadzą sobie radę.
champion1 napisał/a:

A czy kiedykolwiek kogoś na kolana rzuciła którakolwiek Polska giełda?
A no nie,bo nasze giełdy wcale imponujące nie sa ;)

Niestety racja!

champion1 - 2013-07-15, 16:27

Garullus napisał/a:
Może i racja, ale np. młodych papużek falistych czy nimf powinno być już trochę z wolier zewnętrznych nie mówiąc o ptakach z pomieszczeń ogrzewanych, a tu lipa.

W tych okolicach nie ma zbytnio hodowców papug
a ci którzy sa albo nie jeżdżą albo jak wielu nie za dobrze poszły legi w tym roku.

Cytat:
Kieszonkowcy i tak dadzą sobie radę.

Aż tak to nie jest,wszystko odbywa sie spokojnie.

kagre - 2013-07-15, 17:36

Myśmy z Dorotą byłyśmy. Sprzedających sporo i masa gapiów. Tylko my byłyśmy koło siódmej rano. :D
Kilkanaście razy chodziłyśmy w jedną i z powrotem. :P Pewnie nam się trochę dziwili.
Ale ogólnie giełda bardzo udana.

rafi - 2013-07-19, 16:47
Temat postu: Giełda ptactwa ozdobnego Nierada
http://www.gieldaptakow.pl/oferta.html
bardzo polecam tą giełdę dużo kupujących ale mało sprzedających z powodu że giełda jest niedawno otwarta wiec zachęcam do przyjazdu

champion1 - 2013-08-24, 21:28

Kto się teraz wybiera?
Jakub98 - 2014-04-08, 14:19

Czy wybiera się ktoś z forumowiczów w tą niedziele do Nierady?