To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Polskie rasy gołębi - Dęte skarby wsi polskiej

momo1351 - 2019-05-16, 12:06

Czym się roznia nasze gołębie ? https://www.youtube.com/watch?v=_bquN-gC3jA filmik mowi za siebie wszytsko ;) filmik z zwolnionym tempie a tu rzeczywiste https://www.youtube.com/w...6Iyw.Pozdrawiam i zycze sukcesów w hodowli owczarków
bleki - 2019-05-16, 16:55

Po pierwsze ,ja z niko nie chcę zrobić głupka,nie jest mi to potrzebne,po drgie,jeśli czekasz żebym Ci napisał z jakim konkretnie ptakiem akrobatyczny stawak został skrzyżowany to się nie doczekasz,na pewno z wieloma rasami,swiadczy o tym pogłowie młodych,jak wiesz kiedyś miałem te ptaki i wiem coś o tym,po trzecie ,żeby nazwać rasę garłaczem to wypadałoby żeby ptaki przekazywały sobie coś takiego jak cechy rasowości,szczególnie zwracam uwagę na gardło,a z tym jest marnie,po czwarte,na pewno moje stawaki nie zostały spaprane żeby upodobnić je do niedawna stosowanego wzorca rasy,wręcz odwrotnie,to one były hodowane przez ludzi którzy w nosie mieli wzorce wielkich myślicieli,jeszcze niedawno na wystawach pokazywane były szczudłaki bez wigoru i chęci do latania,o akrobacjach nie trzeba chyba wspominać,i to ptaki starego wiejskiego typu są powrotem do korzeni prawdziwego stawaka,czy to się Tobie i nie tylko Tobie podoba czy nie,po piąte,chociaż jak zaklinasz rzeczywistość to prawda jest taka że ptaki które masz w swietle prawa świata wzorców to mieszańce,dopuki nie zatwierdzisz wzorca ,a do tego droga bardzo długa widząc jak to wygląda,po szóste,pewnie że masz prawo tworzyć nowe rasy,nowe barwy itd.tylko skoro tak to irytuje mnie to ze wyśmiewasz przy tym pomysły innych,ostatnio czytałem temat garłacza krymkowatego i musiałem mocno się powstrzymywać żeby nie napisać paru ostrych słów w Twoim kierunku,wymagasz szacunku to szanuj innych,i już na koniec chyba po siódme,dzięki za życzenia co do owczarków,ale nie potrzebne ,sukcesy już są a zapowiadają się dużo większe,widać dalej szukasz a ja nie lubię wścibskich,tak ze obserwuj swoje podwórko bo najlepiej na tym wyjdziesz
bleki - 2019-05-16, 20:38

momo1351 napisał/a:
Czym się roznia nasze gołębie ? https://www.youtube.com/watch?v=_bquN-gC3jA filmik mowi za siebie wszytsko ;) filmik z zwolnionym tempie a tu rzeczywiste https://www.youtube.com/w...6Iyw.Pozdrawiam i zycze sukcesów w hodowli owczarków

Co do filmików i tego czym różnią się nasze ptaki to widzę że jak grochem o ścianę,ja nie o locie tutaj piszę,stawaki które hoduję nigdy nie miały wywracać w założeniu hodowców,styl lotu został już nieraz opisany więc nie rozumiem co porównujesz,ale widać nie ważne co się pokazuje byle było pokazane,ale cóż,powodzenia tak czy owak życzę

momo1351 - 2019-05-17, 10:18

HAHAHA "jeśli czekasz żebym Ci napisał z jakim konkretnie ptakiem akrobatyczny stawak został skrzyżowany to się nie doczekasz,na pewno z wieloma rasami,swiadczy o tym pogłowie młodych,jak wiesz kiedyś miałem te ptaki i wiem coś o tym,po trzecie ,żeby nazwać rasę garłaczem to wypadałoby żeby ptaki przekazywały sobie coś takiego jak cechy rasowości,szczególnie zwracam uwagę na gardło,a z tym jest marnie" Powiem szczerze ze na to czekałem.... NIe wiem czy wiesz ale kazda rasa jest krzyzowka wiec ameryki jasnie Panie nie odkryłes... Być moze była jakas rasa być moze nie bylo a to jedynie selekcja ....Co to drugiego zdania to hmm ... gdzie nie przekazuja gardła ? :D NIe gadaj głupot !To ze ptaki jedne wystepuja z wiekszymi czy tez mniejszymi gardłami jest norma....zobacz na klastyczne stawaki ;) jaka jest roznorodnosc fenotypowa. Jedne sa olbrzymie a drugie zas zupełnie bez gardłem . W kazdej rasie garłaczy pojawiaja sie osobniki z wiekszymi czy tez mniejszyi gardłami.po czwarte,na pewno moje stawaki nie zostały spaprane żeby upodobnić je do niedawna stosowanego wzorca rasy,wręcz odwrotnie,to one były hodowane przez ludzi którzy w nosie mieli wzorce wielkich myślicieli,jeszcze niedawno na wystawach pokazywane były szczudłaki bez wigoru i chęci do latania,o akrobacjach nie trzeba chyba wspominać,i to ptaki starego wiejskiego typu są powrotem do korzeni prawdziwego stawakaTak wiem Twoje stawaki zeszłał na ludzkosc sam Bóg.Taka jest prawda ze sam nie masz pewności ze Twoje nie były spaprane jakas rasa akrobatyczna ;) NIe wiem czy wiesz ale siadanie na ogon to jeden z etapów wywracajania... Albo obie rasy zostały wyhodowane przez selekcje albo obie to krzyzowki.Do reszty nie chce mi się wypowiadac a nie wypowiem się co do tego garłacza krymkowatego . Zabrałem głos po 1 . uwazam ze schemat krzyzowek jest błedny....rysunku nie przenosi się na kolor biały to raz a korone sie utrwala w 2 pokolenia . A kwestia po co to wszytsko jest moja kwestia...i moge to krytykować bo mam do tego prawo a ze uwazam ze to nonsens to tak jest." nie o locie tutaj piszę,stawaki które hoduję nigdy nie miały wywracać w założeniu hodowców,styl lotu został już nieraz opisany więc nie rozumiem co porównujesz,ale widać nie ważne co się pokazuje byle było pokazane" Ten post był wTwoim stylu .... skoro Ty mozesz odwracac kota ogonem to ja tez ;) A tak na zakonczenie ta całą dyskusja zaczeła sie od Twoich słow "kazdy zainteresowany wie skad sie wzieły " myslalem ze mi powiesz a Ty nie :D A i zapamietaj na przyszłość to ze jakas rasa niema wzorca nie oznacza jej niema ;) podać Ci przykład ?
Trippler angielski nie posiada wzorca...roller z brimigham w swoim kraju nie posiada wzorca.Donek macedonski nie posiada wzorca i mozna tak wymieniać i wymieniać ;) Zegnam

bleki - 2019-05-17, 13:49

I tutaj doskonale sprawdza się przysłowie eby nie dyskutować z idiotą,bo idiota najpierw sprowadzi czlowieka do swojego poziomu i tam zrówna z ziemią,ale jeszcze trochę musisz się wysilić :D ,czekam więc na artykuł jak się tworzy odmiany barwne nieistniejącej rasy,chętnie zobaczę też garłacza wywrotnego marmurkoatego,wiem że WYCHODOWAŁEŚ takie w zeszłym sezonie,pochwal się jak lata i jak teraz wygląda,wszyscy chętnie zobaczą twoją ciężką pracę,HA HA HA HA[/list]
Sebastian 17 - 2019-05-19, 19:16

Zacznijmy od tego że nie ma co się kłócić jak ani jeden ani drugi niema stawaków Momo to wie i zwie je garłaczami tworzy swoją rasę chwalebne a Pan ma odpady z hodowli garłacza wywrotnego gdyż stawak ma stawać a nie nieudolnie siadać na ogon :P
bleki - 2019-05-20, 09:14

O,i dołączył drugi gówniarz co nie bardzo wie gdzie ptak ma ogon a gdzie glowę a robi z siebie znawcę,tutaj mnie nie zablokujecie więc jak najbardziej możemy rozmawiać,ale z wami?o czym niby?śmiech na sali,dam sobie spokój bo czas mnie goni,niestety są jednostki niereformowalne jak wiać,na swoich grupach się zachwycajcie stawakami co nie składają,i wywrotnymi nie garłaczami,tutaj niestety są znawcy tematu a nie gówniarstwo co samo nie wie co jest co,powodzenia życzę,niech się wiele koczków uchowa w sezonie,twoja teoria o odpadach po garłaczach wywrotnych jest świetna,udowodniłeś nią jak jesteś daremny,zamiast wypisywać brednie w necie zajmijcie się gołębnikami bo na grupach pokazujecie bezczelnie młodki całe utachane w gównie z pytaniami czemu chore mogą być,żenada,szkoda na was klawiatury,
żegnam
[/list]

Sebastian 17 - 2019-05-20, 10:04

Haha odkąd pamiętam u mnie na wiosce były stawane i swego czasu miałem składane a nie takie co letwo na ogon siadają nawet nie i chwalić się a pretensje się ma do całego świata jak ktoś napisze swoje spostrzeżenia :D
bleki - 2019-05-20, 10:58

Twoje spostrzeżenia są twoje,sam wystawiłeś sobie laurkę,nikt nie ma pretensji,żeby coś było odpadem po czymś to to coś musiało by istnieć,mieć fenotyp i genotyp,czyli,jeśli moje są odpadem po wywrotnych pomiotach to gdzie widzisz w tych pomiotach ustalone cechy?ogarniasz?no odpowiedz mi merytorycznie,udowodnij jaką masz wiedzę,zaskocz mnie
bleki - 2019-05-20, 12:30

HA HA,to jedyne co potrafisz napisać?czekam
bleki - 2019-05-20, 13:20

Na tym forum zaczynałem,i tutaj deklaruję,założę stado stawaka składaka,mam dużo kontaktów,myślę że się uda,są dwa powody tej decyzji,pierwszy to fascynacja rasą,niemijająca,drugi to utarcie nosa gówniarstwu,samozwańczym chODOFFFCOM,działamy
Sebastian 17 - 2019-05-20, 14:08

Ok ok ja Pana nie krytykuje ptaki ma Pan wzorowe ale to nie klasyczny lot stawaka proszę się nie unosić :P
bleki - 2019-05-20, 15:37

Sebastian 17 napisał/a:
Ok ok ja Pana nie krytykuje ptaki ma Pan wzorowe ale to nie klasyczny lot stawaka proszę się nie unosić :P

Ja się nie unoszę,nie odwracaj kota ogonem,rozwiń temat że moje są po wywrotnych,bardzo Cię proszę,poczytaj temat,może coś do ciebie dotrze,i jeszcze jedna sprawa,masz temat do wyjaśnienia,nie ma że boli,zaskocz mnie

Sebastian 17 - 2019-05-20, 20:31

Gdyż stawaki wywrotne trzymają w wioskach pod Krakowem i Rzeszowem i z tamtąd pochodzą :P drażni mnie ten sam fakt że Pan nazywa siadanie stylowym lotem ależ nie u mnie w wiosce stawaki rysie i fajfry to rodzime rasy ot to taki szczegół :d a poza tym jak to mówią Pana cyrk Pana małpy ja mam swój
bleki - 2019-05-20, 22:01

Zawsze i przy każdej okazji podkreślam że to stawaki wywrotne,gdzie zostały wychodowane to wiem,nie trzeba mi nauki