To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Polskie rasy gołębi - Dęte skarby wsi polskiej

kgrzelinski - 2014-01-31, 17:58

Całkiem ładne , nawet gdyby nie były akrobatyczne to i tak dobre. Piękne kolory, o co coraz trudniej u stawaków.
gołąbek - 2014-01-31, 18:11

A czy to prawda że dobrego stawaka poznaje się po locie jak ma tak wytarte ostatnie 3 pióra czy są wytarte.
bleki - 2014-01-31, 18:13

Są drobniejsze niż stawaki stylowo latające,wąziutka brewka,nasycone kolory,te ptaki były hodowane przez długie lata tylko dla ich lotu,więc żadnych domieszek innych stawaków dla poprawy wyglądu raczej nie mają,a wyglądają jak wyglądają,to dowód że stawak może i latać i wyglądać
bleki - 2014-01-31, 18:15

gołąbek napisał/a:
A czy to prawda że dobrego stawaka poznaje się po locie jak ma tak wytarte ostatnie 3 pióra czy są wytarte.

Jak stawak ma zbite lota to dowód na to że bije w skrzydła a nie na to że je składa w locie,są stawaki bijące w lota a niepotrafiące się składać

kgrzelinski - 2014-01-31, 22:31

Są też składające i bijące jak należy a po lotkach nic nie widać. To cecha indywidualna gołębia.
bleki - 2014-02-01, 19:59

Są składające po których lotach nie widać efektu 'wytrzaskania' dla tego irytuje mnie jak ktoś ma za wyznacznik jakości stawaka wytrzaskane lota,jest odłam stawaka który hodowano głównie pod kątem bicia w lota,miałem takie,podnosi człowieka z miejsca jak przelatują,to ten typ z aukcji
http://allegro.pl/garlacz...paign=Customers

kgrzelinski - 2014-02-01, 21:04

Niebrzydkie. Znasz te ptaki, warte coś? Ja byłem dzisiaj po te "super asy", którymi chwalił się pewien hodowca na targowisku. Ładne, duże, piękne garła, biją, aż dach się trzęsie ale żadnego składania. W sumie nie kupiłem nic. Cena nieadekwatna do wartości gołębi. W czwartek kupiłem czerwone tigry, drobne, ale składają jak należy.
bleki - 2014-02-01, 21:31

Znam te ptaki,jako stawaki odpadają,są dużo większe od stawaka,sprzedający większość materiału ma od gościa od którego ja je miałem,te ptaki selekcjonowano tylko pod kątem trzaskania,najlepsze sztuki trzeba przymykać żeby zgoiły się lota,miałem czerwonego na pończochach i jasnego czarnego tigra które tak miały,ptaki warte zainteresowaania,składać się nie potrafią
kgrzelinski - 2014-02-01, 22:26

Tak, to podobny typ jak te z Sieradzkiego, które ostatnio oglądałem. Duże i pięknie biją,nawet na dachu czy w gołębniku, ale zero stylowego lotu. Poniedzieli wrzucę fotki tych nowych tigrów , które przywiozłem.
bleki - 2014-02-01, 22:57

W gołębniku u mnie biją jak się patrzy,gołębnik mam 5m.na 4m.wys 2,5m.mam samca z akrobatycznych który zlatując z półki pod sufitem zdąży strzelić na ogon,na dachu to że tak powiem standardowe zachowanie,samce tłuką lotami nad sobą,u mnie jak ptak leniwy to ptak skończony ;)
bleki - 2014-02-02, 15:15

Wczoraj szczepiłem całe stado,miałem ostatnio przypadek paramyksowirozy u samicy sprowadzonej niedawno,postanowiłem zaszczepić wszystko bo jak wiadomo co jest nosicielem po szczepieniu się ujawni,po szczepieniu byłem pełen obaw,rano poszedłem do gołębi i nic,żadnych objawów,powiedziałbym że ptaki chcą gołębnik roznieść,to mnie cieszy,puściłem towarzystwo na wolny oblot niech mają ;) wieczorem wrzucę dzisiejszy filmik,teraz wrzucam fotki burej samiczki z zimy,stawak stylowo latający,jeszcze nie do końca spierzona,świetnie się zapowiada,na zdjęciach jest pośrodku
bleki - 2014-02-02, 17:32

Obiecany film,kiepska jakość ale cóż poradzić,trzeba będzie kupić lepszy sprzęt,zwróćcie uwagę na białolota na początku
http://www.youtube.com/watch?v=ghgd6s1y72g

kgrzelinski - 2014-02-03, 17:44

Byłem wczoraj na wystawie królików w Wieluniu. Były też wystawiane gołębie i drób. Między innymi była spora stawka stawaków polskich i to nie wystawowych a oryginalnych wiejskich "składaków". Niestety aparat mi wysiadł i zdjęć stawaków nie mam, a były naprawdę fajne, niewysokie, lota dość krótkie i szerokie, spore garła. zwłaszcza czarne i żółte przypadły mi do gustu. czerwone też były fajne, w ładnym kolorze, ale na tle pozostałych wydawały się drobniejsze.
ManiekP - 2014-02-03, 17:49

kgrzelinski napisał/a:
Tak, to podobny typ jak te z Sieradzkiego, które ostatnio oglądałem. Duże i pięknie biją,nawet na dachu czy w gołębniku, ale zero stylowego lotu. Poniedzieli wrzucę fotki tych nowych tigrów , które przywiozłem.

Z chęcią bym zobaczył te czerwone tigry. Lubię tigry u niektórych ras, w szczególności czarne tigry. U nas na to umaszczenie mówi się berlin

kgrzelinski - 2014-02-03, 19:58

Jak tylko się ogarnę z innymi pilnymi sprawami , postaram się zrobić fotki. Teraz mam na głowie organizację wycieczki do Poznania, bo to już w tą niedzielę będzie wystawa.