Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Pszczyńska Giełda Ptaków

Mirek - 2008-07-09, 18:25
Temat postu: Pszczyńska Giełda Ptaków
Co miesiąc w 1 i 3 niedzielę miesiąca w Pszczynie odbywa się Giełda Ptaków (NAJWIĘKSZA GIEŁDA PTAKÓW W POLSCE!!!) Na giełdzie można kupić gatunek ptaka jaki się tylko chce. Oprócz ptaków są też inne zwierzęta m.in. psy, koty, świnki wietnamskie itp. Można także kupić różne akcesoria dla ptaków. Na giełdzie do dyspzycji są 2 duże budynki (w których wszystko jest "przepchane" ptakami) oraz wolna przestrzeń na dowrze. Ja jestem na prawie każdej giełdzie, większość moich ptaków jest z tamtąd i naprawde polecam. Jeszcze żaden ptak mi nie padł. Jeśli chcecie zobaczyć galerię giełdy (po każdje giełdzie na stronie są zamieszczane zdjęcia) lub skontaktować się z założycielem, albo zobaczyć gdzie dokładnie jest giełda wystarczy wejść na www.gieldaptakow.com

Zapraszam na giełdę!

Józek - 2008-07-10, 01:10

Mirek :D :D :D bez przesady czasami świeci pustkami a i czasami nawet falistej nie można kupić i na pewno nie ma wszystkiego a jak coś jest co chcemy kupić to ,,,,,,, :/ ale czasami można kupić ładne okazy :d
Mirek - 2008-07-10, 11:22

^ ja bywam na prawie każdej giełdzie, i od falistych aż się tam zawsze roi ;)

Najwiecej ptaków jest w 1 niedzielę miesiąca o 7:00, wtedy jest duży wybór.

Monia - 2008-07-10, 18:27

no ja tez sie raz rozczarowałam.pojechałam specjalnie po zeberki byłam juz o 8:00 i ostatnie zeberki zabrał jeden z hodowców.ale ogólnie rzeczywiscie jest super,zawsze ogladam fotki z gieldy i sprawdzam ceny.mnie zawsze najbardziej interesuja zeberki ale ceny skoczyły ostro w góre i juz nie da sie kupic po 12zł jak jeszcze jesienia ubr.szukam czystych czarnolicych i samicy wystawowej koroniastej
Mirek - 2008-07-11, 15:04

Monia napisał/a:
no ja tez sie raz rozczarowałam.pojechałam specjalnie po zeberki byłam juz o 8:00 i ostatnie zeberki zabrał jeden z hodowców.ale ogólnie rzeczywiscie jest super,zawsze ogladam fotki z gieldy i sprawdzam ceny.mnie zawsze najbardziej interesuja zeberki ale ceny skoczyły ostro w góre i juz nie da sie kupic po 12zł jak jeszcze jesienia ubr.szukam czystych czarnolicych i samicy wystawowej koroniastej


A byłaś w 1 czy 2 niedzielę miesiąca?

Najwięcej ejst do wyboru w 1 niedzielę o 7:00, w budynku nr. I

Monia - 2008-07-11, 15:45

byłamw trzecia niedziele.własnie słyszałam ze zawsze w pierwsza jest najwiecej ptaków.teraz i tak sie tam nie wybieram bo wczoraj dzwonił znajomy i ma mi przywiesc 6zeberek w tym pare czarnolicych i białe z siwym lub kremowymi plecami.ale nie wiem czy napewno te co chciałam.a i ma własnie leg koroniastych ale jeszcze nie wiadomo co bedzie.a i moich młodych musze troche sprzedac bo jest ich ok 30szt 13 prawie samodzielne bo juz za ciasno sie robi:)
Mirek - 2008-07-11, 17:26

Monia napisał/a:
byłamw trzecia niedziele.własnie słyszałam ze zawsze w pierwsza jest najwiecej ptaków.teraz i tak sie tam nie wybieram bo wczoraj dzwonił znajomy i ma mi przywiesc 6zeberek w tym pare czarnolicych i białe z siwym lub kremowymi plecami.ale nie wiem czy napewno te co chciałam.a i ma własnie leg koroniastych ale jeszcze nie wiadomo co bedzie.a i moich młodych musze troche sprzedac bo jest ich ok 30szt 13 prawie samodzielne bo juz za ciasno sie robi:)



W jakiej cenie chcesz sprzedać?

Mogę prosić o fotki tych zeberek?

Monia - 2008-07-11, 17:43

po 13zł szt fotki troche nie wyrazne bo przez szybe.teraz przebywaja w dzien w wolierce.kolory to kremowe,siwe,szeki.tylko tak jeszcze z tydzien niech bede miała pewnosc ze wszystko ok.mam tez gołabki diamentowe zwykłe po 25zł szt-2szt z róznych gniazd. tel 889958734 odbiór najlepiej osobisty bo jest za goraco na wysyłke-szkoda meczyc ptaki w taka pogode.
Mirek - 2008-07-11, 20:06

^Monika, śliczne szeki. Szczególnie ten na pierwszym zdjęciu. Jeszcze się zastanowie nad zakupem. Bardzo mi się podobają. Jakie wymiery wolierki masz do zeberek?
Monia - 2008-07-12, 11:41

ten akurat dzisiaj rano został sprzedany ale sa dwa podobne tylko nie maja na głowie białego za to maja pod dziobem duza biała plame. wolierka ma wymiary co ok 1mx1mx1m nie jest duza zwłaszcza ze siedza tam tez kanarki i gołabki ale maja wlot do piwnicy wiec nie kłóca sie.
maciej - 2008-08-05, 17:47

ja właśnie wczoraj wruciłem z pszczyny i nie nażekam kupiłem rozellę królewską kilka samców amadyny wspaniałej i karzełki łapciate a pozatym to na giełdę nie narzekam
wanted - 2008-08-05, 20:44

maciej, a jakie orientacyjnie sa tam obecnie ceny ?
nyszka - 2008-08-06, 12:56

Tutaj są wszystkie aktualne i stare ceny :P
http://www.gieldaptakow.com/

Ja także jestem na giełdzie co dwa tygodnie, nie muszę nic kupić, wystarczy że sobie pooglądam i spotkam się ze znajomymi :D A niejednokrotnie znajdę jakąś perełkę :d ostatnio kupiliśmy z mężem parkę przepiorów kalifornijskich i kolejną parkę amadynek :d

maciej - 2008-08-06, 17:17

ceny różne za karzełka łapciatego porcelanowego kurczaka chcą po 50 para a ja kupiłem dorosłe srebrne kuropatwiane za 60 zł para egzotyka nie jest tak rewelacyjnie ale czasem można coś kupoiś taniej. Ja kupiłem roczną samicę rozeli królewskiej za 220zł amadyny od 100zł
rozella kaledońska 250 zł szt
berg 250 szt
wiec jak mówiłem można kupić różnie taniej i drożej

Monia - 2008-08-06, 19:38

A jak jest z zeberkami czy sa jakies ciekawe mutacje i po ile chodzą?
daniel1 - 2008-08-06, 21:29

Lepsze zebrki są w Prerovie, w Psczynie mutacje to jednynie standart, biała i czarnolica.
maciej - 2008-08-07, 22:10

Prerov spory kawałek drogi ale myślę że się kiedyś wybiorę
Monia - 2008-08-08, 06:55

Ja planuje jechać we wrzesniu ale nie wiem czy wypali.Chce kupic jakies ciekawe mutacje phaeo,rudopierśne,koroniaste,czarnolice białe i szeki,i inne
wj1964 - 2008-11-02, 16:11

Nie mam przekonania,że wybrałem właściwy temat, ale ponieważ sprawa dotyczy giełdy ptaków w Pszczynie, to opiszę sprawę tutaj.
Prosiłbym jeżeli administracja forum uzna, że miejsce jest niewłaściwe o przeniesienie postu, ale o nieusuwanie go.
Sezon handlowy jak w innym temacie napisał pewien hodowca dobiega ku końcowi, więc rzutem na taśmę postanowiłem zdobyć ostatniego brakującego koguta na następny rok i wybrałem się dziś do Pszczyny.
Mierny ruch wynikający pewnie z dość wyjątkowego, dzisiejszego dnia sprawił, że postanowiłem wrócić wcześniejszym pociągiem, więc na całe zakupy miałem niewiele czasu.
U jednego sprzedającego ku swojej uciesze zobaczyłem koguta który ratowałby moją sytuację (nazwijmy go umownie Białoczubem Białym miniatura). Kogutak miał czyste oczy, dobrą postawę, a jego brudne upierzenie potraktowałem jako fakt, że osoby handlujące z chęci zarobienia mają wszystkiego za dużo w stosunku do swoich możliwości, a biały jest jak wiadomo kolorem "trudnym", zresztą na całej giełdzie niczego podobnego w lepszym wydaniu nie było.
Szybko zapakowałem kurczaka do kartonu i prawie truchtem ruszyłem na stację PKP, żeby zdążyć na pociąg.
Mam tak, że jak wysiadam u siebie z pociągu, to najpierw idę do mieszkania w bloku bo bliżej, a dopiero potem jadę na "działkę" na której utrzymuję swoje stadko.
Tutaj też zacząłem dokładnie oglądać nowy nabytek.
Witalność bez zarzutu, kał o prawidłowej barwie i konsystencji i tylko coś dziwnego "żółtawy piasek" na strosinach piór?
Tylu jaj pasożytów jak i samych "wszy" nigdy na jednym ptaku nie widziałem!
Co robić nie mogę takiego kurczaka zawieźć na działkę! Przydała się "Woliera" i zdjęcie pewnej Angielki która nad kuchennym zlewem suszyła swojemu kogutowi czuprynę suszarką do włosów.
Niestety dziś dostępny był w markecie tylko szampon dla dzieci, (marki nie wymieniam żeby nie było kryptoreklamy, ale włosy tak miękkie jak nigdy dotąd to prawda co napisali, pióra zresztą też).
Wypłukałem wszystko co się dało, to co zostało nie ruszało się więc Może się udało. Niestety jaja zostały na strosinach, czyli jutro pomocy szukam u weterynarza.
Oczywiście na koniec solidne suszenie suszarką (Angielki nie będą lepsze niż ja), i radość bo kurczak wracał z osuszaniem kolejnych partii coraz bardziej do zycia- a wyglądał jak martwy w trakcie kąpieli.
Po co chciało mi się to pisać? Wcale nie po to, żeby ktoś dodał post a widzicie bo giełdy takie są. Ja akurat o "dobrych dużych" hodowcach mógłbym też coś złego napisać.
Nie w tym rzecz, mam nadzieję, że człowiek od którego kupowałem być może też korzysta z tego forum.
Jeśli by tak było to ja apeluję - niech Pan przemyśli co powinien Pan zmienić, nie skazujmy naszych podopiecznych na taki los!
Dla siebie pewnie podobnego byśmy nie chcieli!

Reticulata - 2008-11-02, 17:43

Bardzo subtelnie, z niezwykłą delikatnością, wj1964 potraktował jakże ważny temat. Z przyjemnością przeczytałem ten tekst. Nikogo nie obraża, ależ... jaką ma wymowę. Gratuluję tekstu, życzę pociechy z kogutka.
Iro_mak - 2008-11-02, 20:42

wj1964 kup sobie pularyl w płynie rozmieszaj z wodą i wykąp tego kogutka, oczywiście potem go wysusz, i po kilku dniach powtórz zabieg.
mateusz20 - 2008-11-02, 20:55

Tylko nie nalej mu go w oczy, bo narobisz mu bólu niepotrzebnego.
Monia - 2008-11-02, 21:54

A najlepiej Ardap jest nie szkodliwy dla ptaków a skuteczny na pasożyty oczywiscie trzeba uważac na oczy.
wj1964 - 2008-11-03, 18:41

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi w kwestii poradzenia sobie z pasożytami. Byłem dziś u weterynarza i pularyl owszem ale on na jaja nie działa, a to właściwie zostało do zlikwidowania. Dorosła forma pasożyta jeśli nawet coś zostało to niewiele. O skuteczność Ardapu zapytam jutro, bo znów tam pójdę, to zaprzyjaźniony wet.
Resztę przypadłości zlikwiduję kwarantanną, na działkę mogę wywieźć dopiero po zakończeniu "kąpieli", bo tam niestety nie mam ogrzewanego pomieszczenia.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomocne posty.

mateusz3494 - 2008-11-15, 18:27

Ja mam pytanie Pszczyna w jakim województwie leży?
gege - 2008-11-15, 19:07

mateusz3494 napisał/a:
Ja mam pytanie Pszczyna w jakim województwie leży?

Śląskim :)

MICHAŁ12 - 2009-08-18, 21:22
Temat postu: Pszczyńska giełda ptaków
Giełda dnia 16.08.09r. Czy ktoś z osób był w tym dniu na giełdzie z forum .


Pozdrawiem MICHAŁ12 :)

motyla - 2009-08-19, 09:58

Ja się wybrałam :D MICHAŁ12, ty byłeś?
daniel1 - 2009-08-19, 16:17

Wyjątkowo ja byłem. Zazwyczaj jestem w pierwsze niedziele. :d
MICHAŁ12 - 2009-08-20, 09:02

Ja jestem czasami zależy od czasu taty . :)
motyla - 2009-08-20, 10:15

MICHAŁ12, a co hodujesz, jeśli można wiedzieć?
MICHAŁ12 - 2009-08-20, 13:16

Z gołębi to pawiki i garłacze z kur to onagadori. Z egzotyki to kanarki gołąbki diamentowe falki i nimfy .

A ty MOTYLA co chodujesz jesli moge wiedzić ??

Pozdrawiam MICHAŁ12

motyla - 2009-08-20, 15:21

Falki i nimfy.. Na wiosnę chcę moje zeberki rozmnożyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
alus93 - 2009-08-20, 20:28

ja też byłem w tym dniu na giełdzie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group