Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Bażanty / Pawie / Głuszce - Żywienie pawi

Jaro - 2008-07-12, 18:01
Temat postu: Żywienie pawi
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o żywieniu pawi. Chodzi mi o dorosłe ptaki, jaki i pisklaki oraz młodzież. Słyszałem o kilku szkołach żywienia pawi, ale która jest najlepsza? - sam nie wiem... W jadłospisie pawia powinno znajdować się znacznie więcej białka zwierzęcego niż w dawce dla kury czy bażanta. W jaki sposób żywić pawia aby pokryć jego zapotrzebowania pokarmowe? A czym Wy karmicie swoje ślicznotki? Drodzy koledzy, proszę o pomoc...
Jaro - 2008-08-18, 09:51

Ostatnio słyszałem o podawaniu żółtego sera jako dodatku dla młodych pawi. Czy to aby na pewno jest wskazane?
Pawi Król - 2008-08-18, 19:42

Dorosłe ptaki dostają jako podstawa pszenicę i dwa razy w tygodniu gotową mieszankę dla gołębi składającą się conajmniej 15-20 składników . Oprócz tego podają im prawie wszystko co znajduje się w sadzie czy ogródku m.in porzeczki , jabłka , agrest i inne owoce , oraz z warzyw przedewszystkim marchew i po trochu buraka cz kalarepy . Nie zapomnij także o zieleninie - u mnie bardzo ją lubią .
Co do młodych osobników dostają oprócz zwykłej wody do picia dwa razy w tygodniu wodę z witaminami , a jeżeli chodzi o paszę to do około 3 miesięcy dostają paszę dla indyków , a powyżej czwartego miesiąca wprowadzam powoli pszenicę.

Jaro - 2008-08-18, 22:00
Temat postu: Żywienie pawi
Pawi Król dzięki za odpowiedź. A co z dodatkami białkowymi? Ja stosuję (tak jak zalecił mi hodowca, od którego kupiłem pawie), żeby stosować w żywieniu mieszankę wysokobiałkową, ponieważ pawie mają większe zapotrzebowanie na białko od innych gatunków drobiu. Ja takowe stosuję, oczywiście ekologiczne ;) do stałej konsumpcji mają też mieszankę zbóż, nasiona grochu, konopii, słonecznika itp. Od czasu do czasu jakieś owoce, warzywa i inne smakołyki. Zieleninki i owadów mają pod dostatkiem, ponieważ chodzą luzem po ogrodzie. Chyba jestem nieco przewrażliwiony jeśli chodzi o witaminy, bo codziennie dostają wodę z Polfamixem- z tym chyba przesadziłem... :ops:
Pawi Król - 2008-08-19, 21:39

Polfamix dajesz za często . Ja podaję raz a czasem dwa razy w tygodniu . Co do diety wysokobiałkowej to nie zwracałem na to uwagi . Dostają różnoradny pokarm i chowają się dobrze
Jaro - 2008-08-19, 22:26

Masz rację... trochę przesadziłem :ops: To z przewrażliwienia ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group