Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Gotowe karmy, pasze i nasiona - Czym karmić nioski?

kamil-magic - 2008-09-01, 14:24
Temat postu: Czym karmić nioski?
Witam,
ostatnio zakupiłem dla moich niosek dość sporo mieszanki (owies, żyto) wiem, że owies jest bardzo dobry dla ptaków. Ale czy owies nie wywoła u nich tzw. "pypcia"? Sąsiadka uważa, że owies może wywołać pypcia u kur, czy to prawda? A jeżeli tak, to jak mam ten owies przygotować aby był dobry dla kur? Słyszałem o moczeniu owsa...

sajga - 2008-09-01, 20:31

Od zaraz zrezygnuj z żyta. Żyto powoduje biegunkę i niszczy wątrobę. Może doprowadzić do upadków. A dlaczego nie kupiłeś pszenicy ?
kamil-magic - 2008-09-03, 14:55
Temat postu: Dzięki
Zamówiłem owies, powiedzieli mi, że mają mieszankę : owies z żytem - więc zamówiłem. Czyli radzisz zamówić pszenice? A co do owsa nie masz żadnych zastrzeżeń?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

tomo06 - 2008-09-03, 15:50

najlepiej podawać pszenice lub pszenżyto. one są najlepsze i najbardziej smakują ptaszorom
sajga - 2008-09-03, 16:03

Posłuchaj. Ten co sprzedał Ci tą mieszankę to skomponował ją sam. Żyto jest ozime , a owies zbożem jarym, dlatego razem nie mogły być wysiane i zebrane. Jak już poprzednio napisałem ze zbóż najlepsza jest pszenica. Owies jako domieszka może być, tylko nie wiem czy kury będą go chętnia jadły. Po pszenicy ze zbóż jest w kolejce jako karma pszenżyto , tylko nie samo, podobnie jak owies jako domieszka do paszy.
Reasumując to najlepsza i w pełni bezpieczna w miarę bilansująca zapotrzebowanie pokarmowe kur jest pszenica.

jarek_garbus - 2009-03-08, 18:36

Witam

A ja zauważyłem, że moje liliputki zajadają się śrutowaną kukurydzą, wybierając ją w pierwszej kolejności przed pszenicą.
Wyraźnie im smakuje, chcę tylko się upewnić czy to dla nich dobra karma?

Pzdr

18marcinnn - 2009-03-08, 18:56

jarek_garbus, śrutowana kukurydza jak najbardziej ;) ale nie jako wyłączna karma, ja np stosuje mieszankę ziaren złożona z pszenicy, kruszonej kukurydzy oraz jęczmienia.
jarek_garbus - 2009-03-08, 19:03

To ja podobnie robię, śrutowana kukurydza, pszenica, no i to co sobie wygrzebią;)
Pzdr

marian.k59 - 2009-03-08, 19:33

Ja, od wielu lat, sieję jak to się kiedyś u nas mówiło,propagandę". Mieszanka owsa z pszenicą i jęczmieniem. Gdy kiedyś na przedwiośniu zacząłem dawać pszenicę, bo mieszanka się skończyła, kury nie wiedziały jak się do tego zabrać. Żyto niestety nie nadaje się do karmienia drobiu. Jeżeli juz,to moczone i w naprawdę niewielkich ilościach.
kochin14 - 2009-09-27, 21:32

a jakie prosenty maja być wszystkiego po połowie?
AL - 2009-09-28, 08:31

kochin14 napisał/a:
a jakie prosenty maja być wszystkiego po połowie?

możesz to napisać w jakimś zrozumiałym jezyku :D bo niestety nie da się zrozumieć

gomora - 2009-09-28, 18:00

Chodzi pewnie o to ile procent poszczegolych skladnikow ma zawierac mieszanka. Jakie są proporcje?
kowal - 2009-09-28, 20:35

Kury skarmiane kukurydzą a przeznaczone na rosół mają tłuszcz niezbyt ciekawego smaku. przynajmniej jak dla mnie.
albertoo - 2009-10-15, 08:35

jaka pszenica jest lepsza surowa czy gotowana?
AL - 2009-10-15, 15:56

albertoo, surowa oczywiście :D
albertoo - 2009-10-16, 08:59

a czy gotowana moze szkodzic zdrowiu kur? sąsiad mi taką polecał ze kury sie nią zajadają ale ja mysle ze gotowana moze miec znacznie mniej witamin i wartości odżywczych niz surowa i gotowana jest mokra wiec chyba szybko w niej sie bakterie itp pojawiają i kiśnie. czy są jakieś przypadki ze gotowana pszenica zaszkodzila
chocielewko - 2010-08-04, 23:22

Przyjechały moje kurki rossy , do tej pory były hodowane na ściółce , jadły paszę .
Sprzedawca mówi żeby nie podawać od razu ziarna , tylko paszę .
Kupię im kurę naturkę , ale też chcę karmić zbożem itd.
Ile czasu powinny być na pasz?? Mogę już jutro podać im zboża? Jak myślicie??
Monika

kamillo1395 - 2010-08-05, 10:17

chocielewko, pomieszaj pasze razem z ziarnem np. pszenica
i z dnia na dzien zmniejszaj im ilosc granulatu a zwiekszaj ilosc ziarna..
a jak wyjedza granulat to z glodu zjedza pszenice :D

piotrek11 - 2010-08-05, 10:22

A co to jest pypcia a ja poda je taką pasze biorę kurkę naturke mieszam z pszenicą i z kukurydzą i jeszcze pasze sypką .
ShowGirl - 2010-08-05, 10:58

jak byly na sciolce i jadly pasze to nie maja gastrolitow, sprzedawca dobrze mowi, daj im troche czasu zeby sie nalykaly malych kamyczkow, albo podaj drobny zwirek, bez tego ciezko im bedzie strawic cale ziarno imoga byc klopoty

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group