To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Gołębie - Ile czasu potrzeba na przyzwyczajenie gołębia do now.miejsca

Hubert - 2015-08-23, 19:05
Temat postu: Ile czasu potrzeba na przyzwyczajenie gołębia do now.miejsca
Zastanawia mnie ile czasu potrzeba żeby gołąb pocztowy przyzwyczaił się do nowego miejsca?
Od 2 tygodni mam gołębia z urazem nogi, ale chce go wypuścić w przerwie leczenia na polatanie po okolicy i obawiam się tego, że ucieknie. Jaką pocztowe mają pamięć, czy dwa tygodnie wystarczą?
Proszę o informacje.

Pozdrawiam
Hubert

saper - 2015-08-23, 19:14

Skąd ten gołąb pochodzi?
kgrzelinski - 2015-08-23, 19:22

Dwa tygodnie to raczej mało, tyle trzyma się rasy ozdobne, a i to nie wszystkie. W jakieś 3 miesiące jest pewna szansa, że się przyzwyczai.
saper - 2015-08-24, 20:50

Jak jest dobry i stary pocztowy to i w ogóle.
Czasem pomaga chwyt "na dzieci" tzn dać mu płeć przeciwną, będą młode, będą jajka i wypuścić.

Hubert - 2015-08-24, 22:05

Wielkie dzięki za odpowiedź. A jaka jest szansa jeśli to tegoroczny ptak? Jeszcze rosną mu pióra obok dzioba.
Lotar87 - 2015-10-09, 19:07

Gołąb znaleziony, obrączkowany? Jeśli tegoroczny to na 90% zostanie.
Ja w rozpłodzie miałem 4 lata samczyka od znajomego mieszkającego 160 km ode mnie. Wychował sporo młodych, a po wypuszczeniu i tak wrócił na swój pierwotny gołębnik :)
Wszystko zależy od upartości gołąbka.

gołąbek - 2015-10-14, 16:13

Ja swoje wysokolotne te które po selekcji odpadały nieraz wywoziłem na 15km i zawsze jakiś przyszedł. Albo dałem koledze samczyka i przyszedł potem znowu sprzedałem i przyszedł odałem sprzedał go i przyszedł i siedzi i już go nie będę ruszał.
Znów z pocztowymi nieraz wypuściłem samca obcego który u mnie wychował już 4 młode i poszedł a nieraz miałem i tak że odchował młode i poszedł.

piotrek - 2015-11-03, 16:36

Czasem gołębiowi nowe miejsce nie spasuje i nawet 1rok trzymania nie pomoże ja mialem taki przypadek trzymałem go w wolierze dalej mu samiczkę odchował 2 legi młode wypuszczałem a kiedy wypuściłem jego to wzbił sie w gore zrobił 2 okrążania nad domem i poszedł w sina dal
HUHRO - 2016-02-13, 15:54

mi dziś po około 3 tygodniach od kupna mewek polskich puściłem samiec sostała samica poleciała :( :/ ;(
dardog1 - 2016-02-13, 16:42

Niema jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie , jednak dwa , trzy tygodnie to za mało chyba że jest to piszczek . Mojemu koledze samica pocztowa wróciła po sześciu latach a ja sam wydałem wuki które u mnie nie latały tylko były pod rafką co prawda 15 km od domu ale jeden wrócił.