Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Woliery - czym zastąpić ziemię w wolierze?

innocentt - 2008-10-09, 19:08
Temat postu: czym zastąpić ziemię w wolierze?
ogólnie chodzi o to że wybudowałem woliere dla silek na czarnej ziemi, która jest tylko do połowy zadaszona. Wiec jak spadnie trochę deszczyku to moje białe silki są "czarne", i chciałem sie dowiedzieć czym zastąpić tą czarną ziemie??? bardzo proszę o pomoc
Pawi Król - 2008-10-09, 20:00

innocentt, najlepszym rozwiązaniem będzie drobny żwirek piaskowy , lub sam piasek . Nawet jak napada na niego deszcze to łapcie silek będą ewentualnie od piasku a nie będą brudne od czarnej ziemi .
sajga - 2008-10-10, 18:31

Jest jeszcze dodatkowa możliwość , to co już napisano + zadaszenie całej woliery. Nie wiem jednak jak dużą masz tą wolierę.Wiesz chodzi o koszty.
anna71 - 2009-02-08, 12:14

Zadaszenie całej woliery to chyba najlepsza sprawa. Ja nie mam zadaszonej wcale i mam wielki problem. Kury wyglądają teraz ja czarna ziemia. Dowoziłam piasek ale to nie pomogło. Snieg i mróz zamroził ziemię, woda nie wsiąka, jest jedno błoto. Mam to szczęście że wypuszczam kury na duzy wybieg, tam dochodzą do siebie. Do kurnika kury wnoszą całe to błoto , muszę częściej sprzątać. Szkoda mojej pracy. Jestem świadoma kosztów zadaszenia ale robi się to na wiele lat i zaoszczędzi nam pracy a nasze kuty będą wyglądały przyzwoicie.
gege - 2009-03-25, 20:31

Anna71, więc nic nie pozostaje innego jak wysypać żwirek nie ma błota, a kurki będą czyste.
saurania - 2009-03-26, 10:07

U mnie najlepsza okazała się kora ogrodnicza. Za worek 80 litrowy płacę ok. 10 zł więc nie tak dużo. Kora jest bardzo estetyczna, naturalna no i nie ma błocka. Przygotuj się jednak, że potrzeba jej całkiem sporo, bo pierwsze warstwy będą się mieszać z ziemią, "usztywniając", wiążąc ją. Dopiero następne dadzą piękny efekt. A jak masz nieco pieniędzy to możesz co jakiś czas usuwać wierzchnią warstwę i zastępować ją nową. To bardzo zdrowe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group