To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Przyroda - Oprysk śliw .

BIANKA1 - 2016-04-10, 09:35
Temat postu: Oprysk śliw .
Witam . Mam w sadzie 2 śliwy które sama posadziłam . W zeszłym roku miały sporo owoców , ale wszystkie robaczywe . W tym roku postanowiłam je spryskać . W tym celu udałam się do sklepu rolniczego w miasteczku i tam polecono mi KOHINOR . Jednak obsługa sklepu nie potrafiła mi powiedzieć kiedy mam opryskać drzewka . Na ulotce też nic nie pisze . Drzewka lada moment zakwitną . Co robić , pomocy :d
janek67 - 2016-04-10, 11:31

W momęcie kiedy drzewa zakwitną zaczną zrzucać pierwsze płatki kwiatowe należy pryskać;następnie za 3 tygodnie
BIANKA1 - 2016-04-10, 12:06

Dziękuję :d
sroszkowski - 2016-04-10, 13:18

Oj, chyba nie.
Mamy do czynienia z owocówką śliwkóweczką, której trzeba znać biologię rozwoju. Ale wszystko zależy od pogody. Pierwsze obloty dorosłych motyli występują począwszy od drugiej połowy maja. Sadownicy wiedzą, kiedy to się dzieje dzięki pułapkom feromonowym.
Zwalczamy larwy śliwkóweczki, najczęściej w pierwszej dekadzie czerwca ale bywa też, że i pod koniec maja, gdy już dawno śliwy przekwitły.

BIANKA1 - 2016-04-10, 13:40

Tego środka do oprysku jest na 100l wody , więc na 2 nieduże drzewka starczy na oprysk po kwiatkach , w maju i w czerwcu . Tylko pisze żeby nie pryskać jak coś kwitnie ze względu na pszczoły . Mam w starym sadzie przedwojenną węgierkę . Drzewo mocno zniszczone , w zeszłym roku miało tyle owoców że gałęzie się łamały . Robaków w śliwkach nie było , mszyc na drzewie też nie . A te nowe wynalazki całe aż lepkie i pełne robactwa . Tyle że owoce duże .
BARciak - 2019-02-10, 10:18

NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻEBY NIE PRYSKAĆ NICZYM PODCZAS KWITNIENIA. WTEDY PO DRZEWACH LATAJĄ PSZCZOŁY I SIĘ TRUJĄ I PSZCZELARZE TRACĄ DOROBEK :!:
To trzeba powtarzać wielokrotnie wielkimi literami i tłuc do głowy sadownikom i rolnikom bo oni tego nie rozumieją. Przynajmniej znaczna część.