To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Pozostałe tematy - Kogut liliput + kury towarówki

Początki hodowli - 2019-12-14, 16:38
Temat postu: Kogut liliput + kury towarówki
Witam.
Czy kogut liliput będzie deptal kury towarówki?
Ponieważ niedawno kupiłem koguta liliputa ale on wcale nie depta kur. Natomiast kury go dziobią i ganiają.

inspektor - 2019-12-14, 20:59

Nie powinno być problemów, Mój feniks deptuł nawet brahmy i odganiał od nich koguta brahmę, który był od niego przynajmniej 10 razy większy. Więc albo Twój kogut jest za młody albo coś z nim nie tak.
Początki hodowli - 2019-12-18, 19:59

No właśnie mi się wydaje że coś z nim nie tak.Ale jak go kupiłem to piał ale nie deptał kur,a teraz nawet nie pieje .A czy jest możliwe że on sie boi kogutów od niosek i dlatego nie pieje i nie depta?
Początki hodowli - 2019-12-18, 20:00

Bardzo mnie to zastanawia.Proszę o szybką odpowiedź.
Goniec - 2019-12-19, 01:35

Początki hodowli, tak, jest to bardzo prawdopodobne. Koguty które są zdominowane przez inne, zazwyczaj nie pieją, a kury depczą ewentualnie, kiedy inne koguty są gdzieś dalej. Przy silniejszych kogutach będę również chodziły ze skrzydłami założonymi na pióra siodła (normalnie lotki są pod piórami siodła).
Początki hodowli - 2019-12-19, 16:53

Czyli jak odizoluje koguty od niosek ,a kury zostawie z tym liliputem to wszystko wróci do normy?
Goniec - 2019-12-19, 18:27

Początki hodowli, powinno, ale jeżeli będą się widziały przez ogrodzenie, to słabszy nadal może zachowywać się w sposób podporządkowany. Czasem jest to kwestia czasu, aż zauważy, że nic mu nie grozi, a czasem konieczne jest takie oddzielenie kogutów, aby się nie widziały.
albertoo - 2019-12-20, 18:05

Liliputowi kup liliputy a nie będziesz tworzył takie bezsensowne miksy ni to na jajka ni to na rosół.
Początki hodowli - 2019-12-29, 18:56

W sumie racja.Ale ten kogut to nie jest do końca czysty liliput ponieważ ma nawet spory czubek i jest trochę większy od normalnych liliputów.A ponieważ bardzo mi sie spodobał to na pewno u mnie zostanie,więc niech sie na coś przyda.A tak w sumie to mi sie bardziej podobają miksy średnich ras i najlepiej jak mają czubek i opierzone skoki.
BARciak - 2019-12-30, 15:27

Początki hodowli, nie ma czegoś takiego jak czysty liliput. Jest to po prostu mała kurka, dużo mniejsza od standardowej. W różnych częściach Polski liliputy wyglądają inaczej. Jedne są większe, inne mniejsze. Jedne mają czubek, a inne nie. Jedne mają grzebyk prosty, a inne różyczkowy. Mogą mieć opierzone skoki, lub nie (osobiście nie lubię piór na skokach ) :) Można by tak wymieniać w nieskończoność różnice między poszczególnymi liliputami.
Ja tam bardzo lubię te małe "diabełki" :D