Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Warzywa i owoce - Ogórek

falcon - 2009-06-07, 12:54
Temat postu: Ogórek
Czy podajecie papugom ogórki? Ja podałem raz razem z marchewką i ptaki rzuciły się na ogórek. Nie wiem czy tak im smakuje, bo raczej głodne nie były. Czy ogórek ma jakieś szczególne właściwości?
AL - 2009-06-07, 16:14

falcon, Owoce ogórka zawierają niewielkie ilości witamin i składników mineralnych. Prezy czym większość z tych skladnikow jest w skórce.Ale jest smaczny i zawiera dużo wody. Czasami podaje się go ptakom egzotycznym aby przyśpieszyć proces pierzenia.
Ogórka nie podajemy z innymi warywami ponieważ niszczy wit. zawarte w innych warzywach.

blood.luna - 2009-09-02, 16:13

Potwierdzam to, co napisał AL.
Podawałam moim ptakom ogórka przez jakiś czas, trochę bezmyślnie, bo wydawało mi się, że bardzo im smakuje. Wszystko zjadały, ale strasznie się pierzą od tamtego czasu. Samiec stracił pióra w ogonie i teraz mu odrastają, nawet przez chwilę nie był w stanie latać przez to. Nie polecam przesadzać z ogórkiem!

A czy ktoś wie, jak się ma dawanie ogórka przepiórkom chińskim? Czy to działa na nie tak samo?

bażant - 2009-10-14, 21:44

Ogórki to akt żaden rarytas dla bazantów, jednak uprawa ogórka jest bardzo prosta. U mnie ogórki rosną na kupie ziemi i poprostu raz po raz zrywam takie wielkie przerośnięte ogórki i wrzucam do woliery.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group