To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kury ciężkie - Kochin

patryk96 - 2014-01-06, 22:50

DANIELJ No też myślałem że więcej będzie ważył, ale widok imponujący :D Haha wierzę na słowo że mogło odechcieć się skubać :D

SERAMA dzięki :)

damiano153 - 2014-01-06, 23:27

patryk96, takich ptaków sie nie skupie ;DDD
patryk96 - 2014-01-07, 00:14

no chyba że oskórować można :D Niosą Ci te kurki jajka?
Ahlia - 2014-01-07, 23:03

Moj Kochinek :)

i big trio - ta brazowa to jakis maly oszukaniec ani to Kochin ani Brahma ale i tak ladna kurka :)

iklis - 2014-02-05, 20:30

Popieram:

damiano153 napisał/a:
takich ptaków sie nie skupie

tylko podziwia się je :lol:

Dwa lata temu kupując kurki jedwabiste zobaczyłam u hodowcy kilkuletniego złotego koguta. Wprost nie mogłam oderwać od niego oczu! 8) Pomimo tego, że zupełnie nie znałam rasy i nie planowałam jej mieć..., nie mogłam się oprzeć i kupiłam parkę 6 tygodniowych kurczaków. ;)
Sytuacja trochę skomplikowała się, kiedy ptaki podrosły i okazało się, że są to 2 koguty. :/ Niby takie ociężałe i łagodne, ale względem siebie były bezlitosne. ;( Na szczęście udało mi się znaleźć nowe podwórko dla jednego z panów. I tak miała zakończyć się moja przygoda z kochinami...
W ubiegłym roku zupełnie przypadkiem dostałam od znajomego jedno jajko 'kochinki'. To było takie niezobowiązujące zakończenie rozmowy na temat wielkości jajek różnych ras kur. 8-)
Akurat kwoczyła jedna z silek, więc, ot tak dla eksperymentu, posadziłam ją na jej jajeczkach dodając to otrzymane. Ku memu ogromnemu zdziwieniu jajko było zalężone, co więcej, wykluła się z niego kura. :jupi:
Teraz z niecierpliwością czekam na wiosnę i na jej pierwsze jajka. :)
I już mnie kusi ;) , aby rozmnożyć te kury, tylko nie mam pojęcia jakiego koloru upierzenie będą miały młode po złotym kogucie i niby białej kurce :?:
'Niby', ponieważ kura jest z mieszanego stadka białych i niebieskich ptaków, nawiasem mówiąc ma pojedyncze wstawki z ciemnych piór.

karo2411 - 2014-02-10, 20:07

witam od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem 2 kur i koguta kochina olbrzymiego barwy białej moje pytanie brzmi jakiego koloru niosą one jajka jeśli ktos byłby tak miły prosze o zdjecia hodowca od którego kupiłem twierdzi ze zaczynają sie nieść a mi szkoda zjadać ich jajek
iklis - 2014-02-16, 18:41

Kokoszka wreszcie osiągnęła dojrzałość i po prawie 9 miesiącach od wyklucia (26.05.2013 r.) wczoraj zniosła pierwsze jajko. :jupi: Ale jak na tak dużego ptaka, jajko do imponujących rozmiarami nie należy :hmm: . Waży zaledwie 53 g.
A, kolor skorupki ma kremowy. ;)

Ponieważ pojawiły się jajka ponawiam pytanie i prośbę do Osób bardziej doświadczonych w dziedzinie dziedziczenia koloru piór. Może ktoś z Państwa miał/kojarzył podobne ptaki i wie, jakiego potomstwa można spodziewać się po parce przedstawionej na załączonym zdjęciu? :?:

Zaznaczam, że nie są to kury wystawowe, ale chciałabym, aby zdobiły podwórko, a nie straszyły na nim. :)

robertokot25 - 2014-02-23, 19:03

Prośba o o cenę dwóch kokoszek kochina olbrzymiego złotego, budowa i kolor prawidłowy - czy może te czarne piórka w ogonie je dyskwalifikują jako czysty kolor? w momencie robienia zdjęć miały kilka miesięcy

http://img.fastshell.pl/?v=koch1.jpg

http://img.fastshell.pl/?v=koch2.jpg

http://img.fastshell.pl/?v=koch3.jpg

elmar13 - 2014-02-24, 21:20

witam jstem tutaj nowy hoduje kury typowe nioski na jajka i chce powiekszyc swoje stadko o zolte kochiny i mam pytanko czy ma ktos takowe jajka do odsprzedania albo pisklaki tej rasy?
DANIEL J - 2014-02-24, 23:47

iklis, Kurczaki mogą być żółte i białe albo będzie żółty lecz zakończenie ogona może mieć białe lub takie kremowe mogą się trafiać ;) Twój kogut ma dziwny grzebień nie wiem czy dobrze widzę różyczkowy ? Tak z figury i tej maski to mi bardziej pod brachmy zalatuje ;)

U mnie po czysto żółtych i co roku coraz lepszych po segregacji kurach zawsze trafia się jeden białas i zawsze kogut już 4 lata tak się to odbywa :D

karo2411, ich jajka niczym się nie różnią od jajek zwyczajnych czerwonych niosek ;) Jak na tak wielkie kury niosą dość małe jajka.

robertokot25, ajjj te kity !!! kurde całkiem przyzwoite kury żeby nie ogony ;) Czarne i robią się stożkowate, a to jest ciężko zatracić w tej rasie mocna wada do pozbycia się :D Na to trzeba uważać bo można dać się naciąć sprzedawcy nieraz powyrywają czarne pióra nabywca zadowolony, a tu za jakiś czas szok jak czarny ogonek odrośnie :D

robertokot25 - 2014-02-25, 00:01

DANIEL J - tak bo to były kurczaki od znajomego i on hoduje kochiny czarne i złote i pewnie czarny kogut się przy nich zakręcił :uscisk: , ja na razie koguta złotego nie mam, czy czysto złoty kogut by rozwiązał sprawę? czy nadal mogą wychodzić młode z takimi ogonami?
DANIEL J - 2014-02-25, 00:12

robertokot25, no i się wyjaśniło, a znajomy wyczuł sprawę i Ci je tanio popchnął :D Nie no żarcik jak młode to mógł nie wiedzieć bo to późno wyrasta :D ale i tak jeszcze takiej tragedii nie ma ;) No wątpię żeby po jednym sezonie to zniknęło takie ogonki lubią się pokazywać jeszcze w kilku pokoleniach, na pewno trochę się rozjaśnią od czerni do brunatnego i tak dalej do czystości trzeba lecieć ;)
iklis - 2014-02-26, 19:03

DANIEL J napisał/a:
iklis, Kurczaki mogą być żółte i białe albo będzie żółty lecz zakończenie ogona może mieć białe lub takie kremowe mogą się trafiać ;) Twój kogut ma dziwny grzebień nie wiem czy dobrze widzę różyczkowy ? Tak z figury i tej maski to mi bardziej pod brachmy zalatuje ;)

U mnie po czysto żółtych i co roku coraz lepszych po segregacji kurach zawsze trafia się jeden białas i zawsze kogut już 4 lata tak się to odbywa :D

DANIEL J bardzo dziękuję za wyjaśnienie w kwestii kolorów. Czyli wszystko możliwe i niczego nie można przewidzieć. :)
Tak sobie teraz myślę, że po mojej parze mogłabym się spodziewać nawet takich niespodzianek jak ma Robertokot25, bo kurka jest ze stada, gdzie były ptaki niebiesko upierzone. To naprawdę fascynujące :)

Odnośnie czystości gatunku - to cena którą zapłaciłam jako nowicjusz za naukę. :( Jeden z Forumowiczów uprzejmie wyjaśnił mi już w prywatnej korespondencji, że to moje kogucię to raczej kochinem nie jest. ;(
Rzeczywiście jego grzebień jest jakiś dziwny :hmm: , co widać na poniższym portrecie

Jeżeli chodzi o jego wydłużoną sylwetkę, to chwilowe. To efekt zauroczenie kurką, wobec której miał niecne zamiary. ;) Bo tak normalnie, to on jest niższy

I na zakończenie zaprezentuję zdjęcie porównawcze jajka kochinki i innych kur - może się komuś przyda. ;)

Dodam jeszcze, że pierwsze jajko było jaśniejsze niż to ze zdjęcia. I jak do tej pory kokoszka całkiem nieźle niesie się - od 15-go lutego zniosła 8 jajek :taniec:

DANIEL J - 2014-02-26, 22:19

iklis, no żeby nie ten grzebień to byczek piękny ;)

iklis napisał/a:
Odnośnie czystości gatunku - to cena którą zapłaciłam jako nowicjusz za naukę. :(

Na pocieszenie każdy zaczynał od zera ;)
Jeszcze zobaczysz jakie mogą się piękne kurczaki wyrodzić ;)
Żółte kochiny najciężej jest moim zdaniem doprowadzić do porządku kolorystycznego jeśli zaczyna się od ptaków z defektami barwnymi bo niby osobnik czysty, a w lęgach się odzywają geny dziadków i bam czarne albo ciemnobrązowe pióra najczęściej ogonowe.

Myślę że najłatwiej to czarne i białe :D bo u nich czarno na białym widać co jest nie tak :D

Bartek Mróz - 2014-02-27, 00:32

A ja mam taki sam problem :D dzisiaj wykluly mi sie kurczaki po zoltych rodzicach. W moim stadzie jedna kurka jest jasniejsza, druga ciemniejsza, a kogut ma niestety czarne piora na ogonie. Ale, u kurczakow rozbierznosc barw jest tak ogromna ze jednego kurczaka mam tak jak mowiliscie bialego, poprzez idealnie zolciutkie, przez żółte z nalotem ciemnym na glowce, przez idealnie pomaranczowe, przez pomaranczowe z ciemnym nalotem na glowce aż po uwaga KUROPATWIANY. I tutaj moje pytanie. Skad ten kuropatwiany kurczaczek? Jakim cudem on ma takie upierzenie? Co sam sobie wybral jaki chce miec kolor? Nie rozumiem. Żółci rodzice kuropatwiany kurczak :/ jak bysicie mogli mnie uswiadomic jakim cudem to sie stalo to byl bym wdzieczny ;)