Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Gryzonie - Myszki i szczury

karas1987 - 2009-10-09, 11:01
Temat postu: Myszki i szczury
Mam Takie pytanie czy szczur i myszka moga mieszkac w jednej klatce, akwarium
tomo06 - 2009-10-09, 12:11

niestety nie. Mysz to odwieczny wróg( ofiara) szczurów i na 100% zostanie zagryziona (może zostać zjedzona)
karas1987 - 2009-10-09, 12:39

nawet jak beda ze soba od malego?? psa i kota tak mozna przyzwyczaic do siebie
Jolek - 2009-10-09, 14:04

:? smutne to ale tomo 06 ma rację.Szczur jest 2 razy większy od myszki i bardziej inteligentny.Nawet jak będziesz starał się je połączyć od małego to może stać sie tak, że mysz będzie małą zabawką. Do tego mogą być problemy z karuzelą jak tylko jednemu przypadnie do gustu a drugiego nie dopuści.Jesli już chcesz spróbować czy się zgodzą to akwarium musisz mieć duży i osobne domki oraz razem je wpuścic.Samiczki są bardziej zgodne-chociaż to zalezy od temperamentu osobnika.W każdym bąć razie już na starcie niby małe a proporcje wielkością duże.U mnie mysz albinos i szczur japoński chodziły luzem po domu a jeśli je zamykałam to osobno.
adam_gnatek - 2009-10-09, 17:38

ja jednak bym nie proponował żeby mysz i szczur mieszkały razem, szczury są bardziej inteligentne od myszy, a poza tym będą konkurować o wszystko, szczur może nie atakować myszy poza klatką a w klatce okaże się że z myszki zostanie tylko ogonek, mój rozprawiał się z dziką myszką, która chciała zamieszkać w moim pokoju- sam byłem w szoku- bo szczurek był bardzo miły dla psa kota czy świnki morskiej, i nic im nie robił.
Jolek - 2009-10-09, 18:46

czyli wniosek dla karas1987 jesli chce obydwa gatunki to dużo przesztrzeni i przyzwyczaić do tego,że każdy ma swój pojemnik na karmę i możliwość usunięcia sie na odległość.U mnie każde miało swoje ulubione miejsce w różnych pokojach i ja wiedziałam gdzie które jest jeśli przez długi czas nie były na oku.Ogólnie były trochę zazdrosne jeśli któraś za długo była na kolanach.
zajac - 2009-10-09, 20:01

Ja bym nie wykluczał takiej możliwości. Trzymałem kiedyś przez około miesiąc w 100 l akwarium świnkę morską, 2 myszki i szczura (samca). Każde spało w innym rogu i nie wchodziły sobie w drogę. Później musiałem oddzielić, bo szczur za bardzo naskakiwał na świnkę. Zaznaczam, że to był samiec, bo samiczki u szczurów są bardziej dzikie i agresywne a także trudniejsze do oswojenia. Oczywiście nie twierdzę, że na pewno będzie wszystko dobrze, mówię tylko jak u mnie było. Jeśli byś próbował je zapoznać, to bardzo ważne jest, żeby to się odbywało na neutralnym terenie.
zajac - 2009-10-09, 20:07

Właśnie teraz doczytałem post Jolka, że samiczki są bardziej zgodne. Dziwne zawsze u mnie było odwrotnie, a szczurów miałem dużo, ale może rzeczywiście zależy to od osobnika i nie ma reguły
Jolek - 2009-10-09, 21:31

najboleśniejsze jest to że szczurki żyją półtora roku a myszki do 2 i pół.Najbardziej przywiązywałam sie do szurków-takie mikro pieski a płakałam jak ,,bubr"jak odchodziły.Świnki żyły do 8 - 9 lat i też nie było problemu we wspólnym życiu o ile każde miało swój azyl.Na żółwia w ogóle nie reagowały bo on gryzoniami się nie przejmował to i one go olewały.Tak więc zabroniłam juz kupowania szczurków i myszek ze względu na krótki zywot.
Koko-zieloneoko - 2010-03-09, 03:50

Ja bym nie ryzykowała wpuszczać szczurka i myszki do jednego pomieszczenia i to zamkniętego .Myszka nie ma szans .
malwa - 2010-03-11, 18:59

Moja szczurzyca atakowala wszystko i wszystkich prócz mnie, gdy wypuszczone ptaki siadały na jej klatce to na nie polowala, nawet nie raz psu (owczarkowi niemieckiemu) powaznie sie w nos oberwało gdy przytknął go do klatki ze szczurzycą. Jak koniecznie 2 zwierzaki to lepiej tego samego gatunku. (jak co to polecam bardziej szczura niż mysze, bardziej kontaktowy... i latwiej go znaleść w domu;) )
Koko-zieloneoko - 2010-03-12, 03:39

No tu się zgodzę lepsze są szczurki bardziej się oswajają ażeby się nie nudziła w pojedynkę można trzymać 2 szczurzyce lub 2 szczurków :* :d
18marcinnn - 2010-03-12, 11:10

Ja mam od wielu lat myszy i jak poświęci się im troche czasu to bardzo szybko się oswajają, przychodzą na wołanie, to bardzo mądre zwierzątka ;) i oczywiście niech nikomu nie przyjdzie do głowy trzymać myszy ze szczurem, chyba że ktoś ma mu zamiar urozmaicić diete, myszy to pokarm szczurów w naturze i mimio udomowienia nic się nie zmieniło, gryzonie to nie psy czy koty
Monia - 2010-03-12, 15:18

Ja miałam chomika i szczura ale w osobnych akwariach i niestety pewnego dnia szczurek zaja się chomikiem w mgnieniu oka.Szczury sa bardzo mądre,kolega miał tak wytresowanego,że nikt nie mógł wchodzić do pokoju podczas jego nieobecności a jak on byl to nikt nie mógł nic ruszac bo zaraz pojawiał sie szczur.
jakub - 2010-03-12, 17:17

Szczurki są bardzo inteligętne. Bardziej polecałbym jednak np. hodowle szczurka z świnką morską i kólikiem mini a niżeli z myszką. Jeżeli szcur ma mieszkać z innym zwierzątkiem to te zwierzątko powinno być od niego silniejsze.
Koszmaria - 2011-03-18, 14:22

szczur jak większość gryzoni to zwierzęta stadne,trzymanie ich w pojedynkę jest co najmniej nie w porządku.
szczury/świnki/króliki/koszatniczki/szynszyle/myszy muszą mieć towarzystwo tej samej płci i gatunku,by czuły się dobrze i rozwijały jak należy.
dodatkowo klatka dla szczura powinna być spora.żadnej karuzeli..!to zwierze jest za inteligentne na takie chomicze rozrywki;)-lepsze są codzienne wybiegi po odpowiednio zabezpieczonym pokoju.

Jolek - 2011-03-18, 16:53

:d ja jednak uważam ,że myszki czy szczurki powinny być hodowane pojedynczo. One wtedy same szukają też z nami kontaktu i można je wiele nauczyć. Fakt ,że jeśli są z drugim towarzyszem to bardzo sobie pomagają w pielęgnacji ale już tak nie szukają kontaktu z człowiekiem. Ograniczają to do tego; pokaż co nam dasz dobrego to podejdziemy a potem zostaw nas. :d
izetta - 2011-07-05, 11:52

Ja mam wdomu 2 szczurzyce. co jakiś czas ta większa biało-kremowa, ale leniwsza, doprowadza tą mniejszą, czarno-białą, ale zwinniejsza do porządku, podgryzając ją. podejrzewam, że gdyby to była mała myszka, to by ją zjadła. Szczurki nasze żyja w zgodzie z psem domowym (bo mam dwa duże na dworze, które po wystawieniu klatki ciągle jej pilnują) i powiedzmy tolerują sie z kotem. Kot co jakiś czas je ogląda, nawet z bliska, ale ponieważ moje poprzednie dwa szczurki, dotkliwie go pogryzły w łapy podczas próby blizszego kontaktu, chyba o podtekscie kulinarnym "paszcza-paszcza" to na więcej sobie nie pozwala. A piesek domowy to mieszanka jamnika z czymś, więc jak szczurki sie rozbiegną po pokoju to usiłuje je połapać i zaniesć spowrotem na łóżko. robi to bardzo delikatnie, jakby nosiła porcelane. ma tylko problem bo jak jednego zaniesie to drugi zdąrzy zwiać :)
karas1987 - 2011-07-05, 16:34

Myszy i szczury to naturalni wrogowie. wiec nie ma szans by żyły razem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group