Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Bażanty / Pawie / Głuszce - Tragopan modrolicy- Tragopan temminckii

wanted - 2010-01-14, 20:48
Temat postu: Tragopan modrolicy- Tragopan temminckii
Tragopan modrolicy- Tragopan temminckii

Tragopan modrolicy żyje w północno - wschodnim Asamie, północno - wschodniej Birmie, południowo - wschodnim Tybecie, w chińskim Juannie, północno zachodnim Wietnamie i górach środkowych Chin.
Jest ptakiem średniej wielkości, około 64 cm długości.
W okresie lęgowym co może mieć miejsce już u młodych rocznych ptaków, samice znoszą ok. 10 jaj. Okres inkubacji wynosi 28 dni. Samice zazwyczaj same wysiadują jajka. Samica tyminka jest bardzo podobna do samicy Tragopana czerwonego. Młode niewybarwione jeszcze do końca samce mogą z powodzeniem pokryć kurę, jednak znacząca sprawę ma tu rozwój samca i okres jego wyklucia. Pózne samczyki nie będą zdolne do krycia.
Gniazda zakładają wysoko. W hodowlach wolierowych pod dachem woliery. Za gniazda służą im koszyki wiklinowe. U mnie lęgną się też w specjalnie dla nich przygotowanych budkach jak i w naturalnych dziuplach w pniach.
Żywi się je podobnie jak inne bażanty. W skład diety powinny wchodzić różne zboża, mieszanki, zielonki, warzywa, owoce, tak, aby karma była urozmaicona.


Mój pupilek, tak oswojony że pobiera pokarm z ręki. Uwielbia porzeczki czerwone i truskawki.



W 2009 roku wykluło mi się troszkę tych pięknych bażantów.

tragopan - 2010-01-16, 22:30

Moje tragopany modrolice.

Samiec




tokujący samiec


Samica



Zaloty




Jajko tragopana


Młody




wzór prawidłowy piór u samców tragopanów modrolicych


onagadori - 2010-05-05, 19:17

A czy te tragopany podlegają rejestracji? To co mi wiadomo to nie ale nie jestem pewien :/
tragopan - 2010-05-05, 19:44

onagadori nie trzeba rejestrować.
http://www.tragopan.pl/info/cites.html

sebul - 2010-05-29, 22:52

i jak tam wasze tragopany macie już jakieś młode?????
nyszka - 2010-05-29, 23:17

U mnie tragopany modrolice rozmnażają się bardzo ładnie. Biega już kilkanaście młodych :d
wanted - 2010-11-07, 19:23

U mnie w tym roku lęgi nie były tych ptaków tak udane jak w poprzednich latach ale nie narzekam. W tym roku rozmnażałem 2 gniazda niespokrewnionych ze sobą ptaków. W kolejnym roku polecę na 3 gniazda.
Hiszpan1806 - 2011-01-27, 22:05

Tragopany trzyma się w parach czy może być kilka samic na jednego samca?
Jeśli trzyma się w parach to ile par może być w jednej wolierze?

tragopan - 2011-01-27, 22:19

Hiszpan1806, najlepiej jest trzymać w parach. I w jednej wolierze musi być para. Bo dwa samce się potrafią zabić.
A co do samic, to jak samice się tolerują i nie ma dominacji wśród samic. to mogą być 2-3 samice z jednym samcem. Ale to jest w nie licznych przypadkach.

kamillo1395 - 2011-01-27, 22:26

Oto mój tragopan :D
Jak sądzicie będzie miał w tym roku młode?

nyszka - 2011-01-28, 11:54

Twój tragopan jest już bardzo mocno wybarwiony, czyli jest ze wczesnych lęgów :d
Jest taka możliwość, ale ja na twoim miejscu bardziej nastawiłabym się na miłą niespodziankę niż jakieś potomstwo. Lepiej być mile zaskoczonym, niż rozczarowanym ;)

kamillo1395 - 2011-01-28, 13:51

nyszkawiem o tym że różnie może być ale dla mnie najważniejsze jest to że je posiadam :)
wybarwiony to jest bardzo, czego na zdjęciach niezbyt widać ...
on był najbardziej wybarwiony ze wszystkich samców jakie posiadał hodowca od którego je brałem ... a samców było sporawo...
Zdanie zaczynamy wielką literą, a kończymy odpowiednim znakiem interpunkcyjnym. Tomek83

karo-install - 2011-05-05, 11:12

Mam zamiar po sezonie lęgowym zacząć hodować tragopany, prosiłbym o jakieś wskazówki, jakich błędów nie popełniać, czego unikać? Skąd nabyć młode? Czy może lepiej kupić dorosłą parę, trzymać 1+2 czy 1+1 ?
sylwia2401 - 2011-05-05, 13:01

karo-install, na ten temat zdania są podzielone,wszystko zależy od wielkości woliery,ja trzymałem nawet jednego samca z pięcioma samicami,ale polecam 1-1,lub 2-1
Hiszpan1806 - 2011-05-13, 20:22

A w jakiej cenie są dorosłe ptaki, młode i jajka?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group