Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Minerały i witaminy - Kreda pastewna

łukasz15 - 2010-01-15, 21:09
Temat postu: Kreda pastewna
Moje kury niosą coraz mniej jajek. Co na to zaradzi? Na forum wyczytałem ze pomoże im w tym kreda pastewna. Jak ją podawać i w jakich ilościach? Z góry dziękuje .
Łukasz

Bruno - 2010-01-15, 21:14

Cóż ja podawałem kredę kiedy kury miały problemy z jakością skorupek. Nie jestem przekonany czy ma ona wpływ na ilość jaj. W swoim kurniku zauważyłem że największy wpływ ma to co jedzą kury + temperatura + ilość światła. Napisz jak to wygląda u Ciebie.
topd - 2010-03-03, 21:45

Jak kreda pastwna to tylko z www.kredapastewna.pl
Pozdrawiam

JASZCZUR - 2010-03-03, 23:23

Kreda pastewna absolutnie nie wpływa na ilość znoszonych jaj przez kury.
Podaj im raczej witaminy np. Polfamix A-Z.

Jaro - 2010-03-04, 00:21
Temat postu: Kreda pastewna?
Podpisuję się pod poprzednikiem. Kreda pastewna nie ma wpływu na ilość znoszonych jaj, wpływa jedynie na jakość skorupy. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie udziału białka w paszy i stosować urozmaiconą dietę... chyba, że problem tkwi gdzie indziej.
Jolek - 2010-03-04, 15:43

:) Łukasz 15 to,że Twoje kurki znioszą coraz mniej jajek może być uwarunkowane wielona czynnikami.Podstawowy to wiek kury i uwarunkowania genetyczne kur.W pierwszym roku niesą się super a w następnych latach coraz mniej i obrastają w tłuszczyk.Dużo też zależy od jakości pokarmu jaki dostają, tempetatury otoczenia i długości dnia.Kreda pastewna to tylko dodatek do ich pokarmu i raczej poprawia jakość skorypki czyli jest budulcem.Być może będą się pierzyć.
Markus Kurspiot - 2010-03-07, 18:25

Kreda pastewna jest dobrym dodatkiem do diety kur, ponieważ wzmacnia skorupki jaj.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group