Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Indyki / Perlice - Indyki rude i inne.

LWlodarczyk - 2006-12-07, 21:50
Temat postu: Indyki rude i inne.
Hej Wam ! ! ! jestem tu nowy to mój 1 temat. Mam nadzieje że i nie ostatni jak narazie tylko czytałem wasze rozmowy i Widzę, że jesteście jedną wielką RODZINĄ zawsze zgrani i zgodni chce wiedzieć czy ktoś z Was hoduje takie indyki ja mam u siebie 5 takich ptaków są to 3 indory i 2 indyczki z których jedna jest ciemniejsza kolorem przypomina mleczna czekoladę wiosna wszystkie pisklęta wymarzły mimo ze indyczki dobrze je dogrzewały. Każda indyczka miała po około 20 piskląt i tylko tych 5 mi zostało. Jeśli ktoś z Was ma u siebie takie indyki to ślijcie FOTY
mateusz20 - 2006-12-07, 22:01

Witamy. Niestety z tego, co mi wiadomo to na naszym forum jest niewielu hodowców indyków. Wiec, jeśli możesz to proszę Cię bardzo o rozwinięcie tego tematu.
Krzysiek Prokop - 2006-12-07, 22:58

Mój znajomy też ma chyba takie :-/
mirass - 2006-12-08, 14:20

To sa indyki czerwone :mrgreen:
Dominik67 - 2006-12-08, 17:02

Spadłeś mi jak grom z jasnego nieba. Szukam takich indyków jak ten indor na pierwszej focie i indyczka na ostatniej.

[ Dodano: 2006-12-08, 17:03 ]
Ja w swojej hodowli mam żółte no i czy możesz wymienić się młodymi na wiosne po tej parze.

[ Dodano: 2006-12-08, 17:06 ]
Tylko czy ty masz identyczne takie bo jeśli trak to biore napewno.

LWlodarczyk - 2006-12-08, 20:41

Hej moje indyki nie sa dokładnie takiego koloru jak te na fotkach sa znacznie jasniejsze od nich Moje sa takiego koloru jak kury rasy New Hampshir a te maja taki odcien jak kasztany wpadajacy w braz po za ta jedna indyczka ktora ma czekoladowe piora z rudymi pregami ale lotki i ogon ma rudy Nie moge nic obiecac bo do wiosny daleko a i ta wiosna nie byla zbyt dobra dla mlodych indyczat bo tylko tych 5 mi sie odchowalo Postaram sie dorwac skaner i wyslac fotke mojego zeszlo rocznego indora
Dominik67 - 2006-12-08, 21:09

Ja mam żółte. Jak będe miał czas podeślę fotki. A właśnie poszukuję czerwonych to moje marzenie je mieć. Jak narazie czekam na odp. Wanteda bo ma mi takie załatwić poczekamy zobaczymy.

Pozdro :lol:

[ Dodano: 2006-12-08, 21:10 ]
A czy mógłbys mi podać adres tej stronki skąd masz te fotki.?.

LWlodarczyk - 2006-12-08, 21:26

Hmmm zebym to ja teraz pamietal gdzie je znalazlem ale na stronce jest sporo fotek roznych odmian barwnych indykow Mam nadzieje ze Ci sie uda dostac takie indyki jakich szukasz Moj kolega Krzysiek tez szuka hodowcow takich indykow bo ma 3 indyczki i potrzebuje indora Ale wiesz co ja na poczatku mialem indyki w kolorze dzikim i od pewnej Gospodyni wydebilem ruda indyczke i od niej sie zaczelo Mozesz poeksperymentowac http://www.feathersite.co.../BRKTurkey.html
mateusz20 - 2006-12-08, 21:40

A mi sie te podobają http://www.feathersite.co...s/BRKBlack.html
LWlodarczyk - 2006-12-08, 22:11

oooo tak tez sa fajne zwlaszcza zaraz po wylegu takie czarne pisklaki tylko z zolta mordka sasiadka moja kiedys takie miala i pamietam ze chcielismy odniej ich nabyc ale za nic sie niechciala zgodzic A potem jak jej indyki padły to przyszla do nas zeby jej dac indora do indyczki na jakis czas zeby miala mlode to moja babcia jej dała Moja babunia to jest pierdola wszystko wszystkim daje zamiast pogonic jej kota Tym bardziej ze z tymi sasiadami zawsze sa klopoty o wszystko sie sprzeczaja
Pawi Król - 2006-12-09, 20:04

Gdy byłem ostatnio w miejscowości Gniewono o demnie jakieś 30 km to jeden z hodowców miał indyki niebieskie. Całkiem ładny kolor szkoda że nie miałem aparatu . Jak bedę się wybierał w tamte strony to zajadę i zrobię fotki
Dominik67 - 2006-12-09, 20:54

No niebieskie także mi się podobają. Jeżeli tam będziesz to załatw mi nr kontaktowy do tego państwa może będe od nich kupował coś na wiosnę.
LWlodarczyk - 2006-12-10, 12:05

hej ! ja raczej nie poszukuje indykow wystarcza mi te ktore mam a raczej moja babunia bo to ona sie nimi czesciej zajmuje Ale musze przyznac ze ten z Twojej fotki jest piekny ma taki ciemny kolor moje sa duzo jasniejsze
Kurcze czy mozna jakos edytowac swoja nazwe ? bo przy logowaniu zjadlem ostatnia litere w nazwisku czyli K nie bardzo jestem obcykany w tych sprawach Pozdrawiam

majawn - 2006-12-10, 13:00

LWłodarczyK ;-) ,
Witamy serdecznie na forum.
Wydaje mi sie, ze loginu nie mozna zmienić, ale to Ci Kamil powie na pewno. Inne rzeczy mozna zmienić jak nacisniesz na 'Profil' u góry.
Pozdrawiam,
Maja

Dominik67 - 2006-12-11, 16:10

LWlodarczy wiesz w ostatnich dniach udało mi się poznać twojego kolegę Krzysia i mówił mi właśnie ,że poszukuje indora bo ma 3 indyczki. A poznałem go bo zamawiał u mnie gąski biało-czarne a dokładniej biało brązowe.
LWlodarczyk - 2006-12-11, 21:45

Dominik67 ooo to bardzo fajnie cieszy mnie to spoko z niego gosc mam nadzieje ze dojdzie miedzy Wami do jakiejs tranzakcji A tak miedzy nami to dobrze sie nim zajmij bo z niego jest dobry klijent On ma naprawde bzika na punkcie drobiu nonstop cos kupuje :) wiec moze nie raz jeszcze cos od Ciebie bedzie chcial nabyc Hmmm nic mi nie mowil ze nabyl gesi bialo-brazowe
Dominik67 - 2006-12-12, 15:07

http://www.kurnik.int.pl/files/yyyyy_104.jpg O te twojemu koledze chodzi. Mi także się podobają.
LWlodarczyk - 2006-12-12, 18:46

faktycznie bardzo ładne sa te gesi Kiedys u mojej babci byla jedna bardzo podobna byla cala biala tylko glowe miala szara tak jak te bardzo fajnie wygladala jak zamaskowany bandyta :) noi bardzo dlugo zyla zreszta jak to gesi

[ Dodano: 2006-12-12, 19:31 ]
no to temat z INDYKOW przerodzil nam sie w GESI :)

Dominik67 - 2006-12-12, 22:39

Ładna jest ta brązowa indyczka . Spicifer skąd wyczasłeś taką fotę.
dakota2000 - 2006-12-13, 15:59
Temat postu: Indyk
Szukam samca indyka,ale czarnego.Proszę o wiadomość.
wanted - 2006-12-13, 16:16

dakota2000, w Kłaninie jak pojedziesz na Swicino, obok kapliczki jest pani która ma mnóstwo indyków tego koloru, oraz w Goszczynie-jadąc drogą z Krokowej na żarnowiec-przy głównej drodze. Są tam też i rude, płowe oraz czerwone indyki.
LWlodarczyk - 2006-12-13, 16:44

widze ze temat INDYKI nabiera rozpedu he he ? Ja tez swego czasu zjechalem kawal swiata rowerem az natrafilem na jedno gospodarstwo gdzie mieli rude indyki Od jakiegos czasu mecze sie z fotkami zeby je zamiescic ale sa z nimi problem i chyba nici wyjda z tego interesu
Dominik67 - 2006-12-13, 18:31

Wanted jak tam będziesz to zrób fotki czerwonym indykom jeżeli jest taka możliwość.
LWlodarczyk - 2006-12-13, 20:19

Faktycznie masz racje szczeka opada ale te tez sa niczego sobie
http://sybilsden.com/images/imgbird/04turkey6.jpg
http://sybilsden.com/images/imgbird/04turkey5.jpg
http://www.little-c-ranch.com/000_0833.JPG

maciej - 2006-12-18, 16:50

ten indyk czarnoskrzydły to krzyżówka z indykiem pawim. Z jednej strony okropne czego to ludzie nie wymyślą ,a z drugiej ładny ptak.
maciej - 2006-12-19, 21:41

niestety ale znów się pomyliłem i zato przepaszam :oops: :oops: :oops:
LWlodarczyk - 2006-12-21, 21:20

Idą świeta a wraz z nimi w Stanach i nie tylko wiele indyków straci głowę, ja też dziś byłem u babci po indyka, 3 indory zostały stracone. Trochę ich szkoda, ale taki już ich los i przeznaczenie

http://www.graftongourmet...ast_turkey2.jpg

mateusz20 - 2006-12-21, 21:42

Mniam, robię się głodny
maciej - 2006-12-24, 12:19

a ciekawe ile euro kosztuje parka indyków czarnoskrzydłych
Dominik67 - 2006-12-25, 21:29

Ma może ktoś z was jakieś namiary na hodowców niebieskich indyków :?: jestem zainteresowany ostatnio coś za mną chodzi aby je kupić. Szukam też czerwonych ale jak narazie jestem spokojny bo w oklicach Wanteda mieszka ktoś kto ma takie indyki i obiecał mi że się spyta także jak by nie było to trzeba szukać dalej nic się nie zrobi. Jestem zainteresowany także kupnem jaj wylęgowych tych indyków. Mogę też się wiosną powymieniać bo w swojej chodowli mam piękną parę indyków żółtych fotki podeślę jak znajdę chwile czasu.
Pozdrooooo. :lol:

LWlodarczyk - 2007-01-03, 15:06

Tuż przed świętami gdy byłem u babci po indyka na świeta to zaobserwowałem coś, w tym roku mojej babci indyki się nie poszykowały i wiele młodych piskląt piskląt własnego chowu zdechło, i babcia dokupiła 7 białych mięsnych. Wszystkie ptaki razem się wychowywały i żyły zgodnie. Gdy tylko te białe zaczeły się wyróżniać w stadzie, bo szybciej rosły i nabierały siły, zdecydowanie dominowały nad rudzielcami i odganiały je od jedzenia, te były zawsze głodne i mikrej postury. Dlatego też pierwsze w kolejności pod siekierke były białe mięsne indyki, gdy ja zajechałem z tatą do babci został już ostatni biały indor dla nas i 5 swojskich indyków, indyków zaobserwowałem, że siedzi on sam smutny w oborze a rudzielce biegają po łące i polach, kiedy babcia posypała jeść to tym razem było inaczej to rudzielce miały przewagę i odegrały się widocznie za te wszystkie krzywdy i dziobały i skakały na grzbiet temu białemu. Czy to przejaw rasizmu  czy tylko znakomita ich pamieć ?.Na początku wszystkie w zgodzie żyły a potem nastąpił podział. Gdy tylko była pora karmienia to zawsze pierwsze były białe zawsze biegły jeden przy drugim w zwartym szyku, a tuż za nimi rudzielce niby sprawniejsze bo dużo lżejsze, ale pewnie niezle zastraszone. Gdy się przyjrzymy uważniej to można wiele zaobserwować w zachowaniach naszych milusińskich.

[ Dodano: 2007-01-03, 15:12 ]
Zamieszczam fotke dzikiej indyczki, o nietypomym ubarwieniu, bardzo ciekawa ptaszynka
http://www.bowhunting.net...11-WhiteHen.jpg
http://www.bowhunting.net...09-WhiteHen.jpg

Krzysiek Prokop - 2007-01-03, 17:01

Łukasz u kur też tak często jest, niektóre osobniki które w młodości były gnębione z czasem stają się bardziej odważne i potrafią zdominować najsilniejsze koguty.
LWlodarczyk - 2007-01-03, 21:14

Zwierzęta jak ludzie każde z osobna ma swój indywidualny charakter, trzeba przyznać że indyki z reguły bywają zadziorne, choć bardziej może perliczki zwłaszcza gdy dobierają się w pary i każdy samiec stara się zaimponować swojej partnerce.
LWlodarczyk - 2007-02-22, 14:22

Nareszcie z skanowano mi fotki teraz mogę w końcu zamieścić foto mojego starego indora który już dawno został z trawiony Wszystkie indyki jakie kiedyś miałem wyglądały tak jak ten
LWlodarczyk - 2007-02-22, 14:33

Zgadza się na fotce są wymarłe kurki moje 2 liliputy, czarna to krzyżówka po liliputach i nioskach a reszta to nioski mojej babci
Dominik67 - 2007-02-22, 16:04

LWlodarczyk, wyrypiasty ten twój indor czy posiadasz jeszcze takie indyki lub twoja babcia??? Jeżeli tak to ja jestem chętny.
LWlodarczyk - 2007-02-22, 19:18

Hej ja już niestety nie mam indyków kiedyś je miałem u rodziców mamy ale dałem jedną indyczke mojej drugiej babci która ma je do tej pory Ostatni raz byłem u niej w starym roku więc nie wiem ile ich tam jeszcze ma miała 3 indory rude i 2 indyczki jedna czekoladowa a druga ruda zapytam ją jak będzie miała młode czy nie zechce odsprzedać kilku
Dominik67 - 2007-02-22, 21:17

Tylko wiesz ja bym chciał takiego koloru jak ten indorek na fotce naprawdę ładny kiedyś widziałem takiego na jakieś amerykańskiej stronie i nie wiedziałem że są one w Polsce . Bardzo był bym wdzięczny LWlodarczyk, jak byś mi skombinował parę tych indyków tylko takich 2 miesięcznych i dowiedz sie co do ceny tych pięknych ptaków naprawdę coś ładnego będzie jak taki kolorek będzie chodził sobie po podwórku.
strus - 2007-02-24, 18:09

Dominik67, Ja mam takiego koloru indyki, jak beda w tym roku mlode to dam znac. Zdjecie jest z tamtego roku, te indyki byly jeszcze mlode, pstaram sie niedlugo zamiescic fotke doroslych.
LWlodarczyk - 2007-02-25, 18:48

Przypomniało mi się dziś coś na temat wysiadywania jajek przez indyczki, u mnie wybierały one zawsze miejsca na gniazdo nisko, nie tak jak kury w skrzynkach wyżej. Ustawiłem im stary duży zlew do którego zaczęły się nieść nie tylko indyczki ale i inne ptaki, zlew stał się nagle ulubionym miejscem do znoszenia jajek, niosły się do niego kury, perliczki, i kaczki piżmówki. Miejsce to było bardzo zaciszne, bo w samym końcu obory i nikt przeważnie tam nie zaglądał, indyczki jako dobre mamki przygarniały każde jajko, a gdy tylko zaczęły się lęgnąć pisklaki opiekowały się wszystkimi, a było ich sporo, dwie indyczki które siedziały w jednym gnieździe wodziły kurczęta, perliczki, indyczki i kaczki piżmówki. Wylęg trwał dosyć długo pisklęta były w różnym wieku, wiele jajek było też oziębionych, ale widok indyczek z wielogatunkowym potomstwem był zabawny.
karei - 2007-04-26, 13:11

Ten widok jest naprawde fajny ale ja wole zabierac jajka i dawać je w czsie kiedy usiądom wtedy zadne jajko nie zostanie zaziębione.
strus - 2007-06-11, 01:39

Moj indor.
Łukasz23 - 2007-07-07, 14:11

co myślicie o tym indorze :?: ma nietypowy kolor ni to niebieski ni szary taki dziwny :/ ogólnie mi się bardzo podoba troche nie wyrośnięty jak na indora ale ujdzie ;)

http://www.fotocommunity....display/9440060

Krzysiek Prokop - 2007-07-07, 14:45

Może to khaki??
Łukasz23 - 2007-07-07, 17:41

faktycznie nie pomyśliłem o tym to może być Khaki, w takim bądź razie to by była nowa odmiana kolorystyczna, ciekaw jak wygląda indyczka lub młode w tym kolorze :co:
Dominik67 - 2007-07-08, 00:41

Łukasz23, bardzo ładny jest ten indyk mi się bardzo podoba ja jak narazie będę polował na niebieskie indyki a czerwone niestety likwiduję :/ A zresztą nie wiem czy wypali z tymi niebieskimi. Poprostu powiem ,że indyki to piękne ptaki i kręciły mnie od samego początku zawsze je chciałem mieć. Ale już niestety za dobże je znam i wiem do czego są zdolne, Narobiły mi dużo szkód w hodowli a do tego jedzonko szło u nich równo. Także tylko indyczka odchowa maluchy i idzie ze swoim partnerem do nowego domku no i tak będa miały do dyspozycji całe podwórko u mnie tak nie miały. Wstawię jeszcze troche fotek, tak na pamiątkę bo się z nimi dobże zrzyłem.

Pozdrawiam ;)

Łukasz23 - 2007-07-08, 12:57

matko..... 8) wielka szkoda że z nich rezygnujesz ;( ale wiem coś o tym mi też dziadkowie po pewnym czasie kazali je zlikwidować, one nim zdążą urosnąć przejedzą majątek, oby ta osoba do której powędrują zajęła się nimi równie dobrze jak Ty.

ej a może Kris26 by coś od Ciebie zakupił mówił że będzie dokupywał indyki :!: a wiem że mu zależy na rudzielcach :P

Dominik67 - 2007-07-08, 15:51

Łukasz23, A wylęgło mu sie coś z tych jaj od czerwonego indyka? To już raczej nie będzie chyba takich czerwonych indyków jak jeszcze nie dawno miałem bo to będą młode po czerwonym indorze i żółtej indyczce zdjęcia są w albumie . Ja uciekam porobić trochę zdjęć indorowi. Już niestety nie jest taki piękny zgubił trochę piór w ogonie i lotki mu wypadają. Jak ktoś chce to mogę mu zbierać na spławiki :D U mnie wszyscy sobie od niego biorą lotki na spławiki :D

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-07-08, 15:53 ]
Chcę jeszcze dodać ,że indyki w mojej hodowli nigdy nie zginą bo napewno za jakieś 2 lata mi sie za nimi stęskni i znowu będę miał te ptaszory ale to już gdzieś indziej :D (Oczywiście chodzi mi tu o czerwone indyki no chyba ,że sobie jakoś wykombinuję niebieskie)

Łukasz23 - 2007-07-08, 16:26

wiesz nawet nie wiem czy coś po nim ma :co: nic nie mówił trzeba by go było przepytać

on jako nieliczny chyba z nas tu wszystkich ma dobre kwalifikacje na hodowcę indyków, ma duże gospodarstwo, własną pasze, zboża, jednym słowem warunki do hodowli indyków

żółte czy czerwone wszystkie są piękne :!:

kris26 - 2007-07-08, 21:02

na 12 jajek wyległy sie tylko 3szt :(
Łukasz23 - 2007-07-08, 21:28

głowa do góry dobre i 3 jak mawiają "lepszy rydz niż nic" żeby Ci się tylko teraz odchowały zdrowo to będzie duży sukces
karpik - 2007-07-09, 12:47

Może troszkę nie w temacie ale wczoraj wiidziałem ogromne stado indyków żółtych,rudych około 30-40 sztuk nie wiem nie liczyłem.
Dominik67 - 2007-07-09, 15:31

karpik, szkoda ,że nie porobiłeś zdjęć. Napewno taka ilosć nieźle się żywi.
Łukasz23 - 2007-07-09, 15:40

szkoda szkoda.... na pewno ciekawie wyglądają wszystkie razem

coś mi się wydaje że ten ktoś się chyba nie liczy z kosztami ich utrzymania, ma po prostu bzika na ich punkcie jak my 8-)

karpik - 2007-07-09, 21:34

Nie wiem do kogo one należały ale wydaję mi się że do pewnej starszej poczciwej pani. Były to odchowane młode z matkami. Nie wiem czy był tam(wstadzie) indor bo spieszyłem się do kościoła. Coraz mniej ludzi utrzymuje indyki typowo wiejskie bo wolno rosną ale ich mięso jest o wiele chudsze i smaczniejsze niż od brojlerów!
michalpk - 2007-10-10, 11:34

To są moje indynki
Łukasz23 - 2007-10-12, 20:38

piękne ptaki są powody do dumy najciekawsze są te rudzielce które ostatnim czasem są bardzo poszukiwane przez forumowiczów a i stadko perliczek w tle jest do pozazdroszczenia ;) 3 kolorowe

[ Dodano: 2007-11-09, 14:14 ]
luknijcie na fotkę z tym jego mościem :!: piekny co :?: to jest indyk kuropatwiany na bank :!: wymiata wszystkie inne odmiany indyków ma bardzo ładne pręgowane pióra na piersi i te rdzawe pióra w ogonie :P

http://www.flickr.com/pho...85297391&size=o

a tu indyczka z tej odmiany równie kolorowa co indor

http://images.search.yaho...0161e2&ei=UTF-8


co myślicie o nich :?: ja uważam że to najładniejsza odmiana indyków reszta się nie umywa do nich

Kituś - 2007-11-09, 15:10

8) 8) 8) 8) ładne ptaszyska tylko ja indyków nie za bardzo lubię bo jak byłem mały to takowy indor jarzębaty miał ochotę mi wlać ... :ops: ale na zdjęciu wglądają interesująco
Luśka - 2007-11-09, 16:37

Niesamowity indor :d Nigdy takiego nie widziałam :d

Indyki lubię .... oglądać z daleka, bo podobnie jak Kituś mam przykre wspomnienia z dzieciństwa :lol:

Łukasz23 - 2007-11-10, 19:09

oj nie są takie grozne :P ja dziś byłem u babci 4 indory straciły głowe na niedzielny obiad :/ ale najpierw trzeba było je złapać a to był nie lada wyczyn bo ptaki cały czas korzystają z wybiegu spacerują gdzie im się tylko podoba łąki pola lub do lasu więc są bardzo lekkie dzieki czemu świetnie latają
w tym roku babcia zdecydowała się zlikwidować całe stado doszła do wniosku że są zbyt kłopotliwe zostały jej jeszcze 4 rude indyczki oraz kilka czekoladowych indyczek i indorów

gdyby ktoś chciał kupić to zapraszam na rozmowe do mojej babci wiem że w ubiegłą niedziele jakiś Pan przyszedł i odkupił od niej parkę choć początkowo nie miała zamiaru ich sprzedawać osobiście jest mi ich bardzo szkoda bo są bardzo ładne noi nikt w okolicy takich nie ma

jestem ciekaw czy nasz hodowca indyków Dominik67 już widział linki do fotek z indykami kuropatwianymi :d

dadzio - 2007-11-10, 20:38

Bardzo ładne indyki!Szkoda,że indyki na żywo widziałem tylko kilka razy w życiu.O infykach wiem dużo otórz trzeba je karmić i dawać im wody!Obszerna wiedza co :diabel:: A właściwie to na indykach znam się jaki silki na lataniu.
Luśka - 2007-11-10, 21:37

Łukasz, wierzę Ci na słowo, ale jakoś nie mam ochoty na bliższe kontakty z wilekim, gulgocącym wściekle indorem :| Generalnei nie lubię facetów, którym coś dynda nad nosem :> :D

Dobrze ... przyznam się ... niechaj będzie to moja spowiedź :hmm:

W pobudliwym wieku lat trzech wyprałam sześć małych indyków w proszku IXI :|
Absolutnie nie chciałam im zrobić krzywdy... kaczuszki i kurczaczki były takie żółte i śliczne, a biedne indyczęta szare ... myślałam, że są brudne :ops: :ops: :ops:
Niestety zapadły biedactwa na jakąś chorobę róg oddechowych i padły :|

Tak sobie myślę, że chyba lepiej, żebym się do indyków nie zbliżała :hmm: :lol:

Bartek89 - 2007-11-11, 01:12

Łukasz a nie wiesz ile by Twoja babcia chciała za parkę...????? bo ja chyba byłbym zainteresowany....
Dominik67 - 2007-11-11, 09:03

Oj Łukasz widziałem link do zdjecia i kuropatwiane są piękne , ale i tak czerwonych burbońskich jak dla mnie nie pokonają :D . Nawet mogę wypeplać ,że Łukasz właśnie zaczyna malować obraz z indykami kuropatwianymi , mi tylko pozostaje czekać aż zamieści zdjęcie na forum swojego arcy arcy dzieła:D Ja mogę powiedzieć ,że indyki są super ,chociaż trochę lubią chorować ale i tak są dobrymi tak jakby kumplami :uscisk:
Polecam wszystkim te ptaki , moje umieją wiele i nadal się uczą ale już nie odemnie :?
Jak będę u nich w odwiedzinach to porobię zdjecia, ptaki są teraz przepiękne :P

Uratujcie indyki od Łukasza babci te które jeszcze żyją.JA bym pewnie brał wszystkie ale nie mam miejsca.

Łukasz23 - 2007-11-11, 16:36

Bartek89 ten facet zapłacił mojej babci 200 zł za 2 ptaki nie wiem czy to dużo czy mało ale on dał sam tak od siebie nie negocjował
jeśli naprawde jesteś zainteresowany to zapraszam do województwa Łódzkiego tylko musisz się śpieszyć bo pewnie do soboty nie bedzie ani jednego indyka a zostały chyba jeszcze ze 4 ciemne indory i kilka indyczek w tym 4 rude


Dominik Ty paplo.... :!: już nie powiem kto tu powinien zamieścić swoje arcy dzieła :d

Kituś - 2007-11-19, 14:55

Łukasz23, to dla ciebie i innych indyko lubów są tam nawet 2 różne odmiany czerwone http://www.feathersite.co.../BRKTurkey.html
michalpk - 2007-11-25, 02:41

Przedstawiam kolejne zdjęcia moich indyków
Łukasz23 - 2007-12-12, 14:37

http://www.fotocommunity....isplay/10438062

foto żółtego indora coś dla tych którzy lubią te ptaki (Dom....67) :P

Luśka - 2007-12-12, 14:38

Fantastyczne zdjęcie :d

Chociaż wolę oglądać indory z większych odległości :lol:

Edward123 - 2007-12-12, 16:21

Ładne indyki :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d
dadzio - 2007-12-12, 16:31

Ładny indor. Indyczki często są stosowane jako żywe inkubatory. Najważniejsze, że nie pobierają prądu więc są ekologiczne. :diabel::
Dominik67 - 2007-12-12, 21:14

Łukasz23, i kto to mówi przecież ty też je lubisz.
Bartek89 - 2007-12-12, 21:58

Hmmm no ja mam słabosc do indyków. w Tym roku zdobyłem czarnego inora i 2 indyczki i mam też jedną indyczkę taką w sumie ,,popapraną" ale jest bardzo ładna ma dużo białego, czarnego i siwego taka pstrokata;) i tez mam ja zamiar rozmnożyć, ciekawe co będzie;) i chciałbym jeszcze czerwone ale nie wiem, może uda mi sie zdobyć jajka....<marzyciel>
Łukasz23 - 2007-12-13, 10:06

no lubiem lubiem... ale co z tego jak nie mam ich gdzie trzymać :/

Bartek89 czekamy na fotki Twoich indyków :d

Arek1 - 2007-12-28, 22:37

Witajcie. Jestem tu od niedawna. Cieszę się, bo jak narazie otaczały mnie osoby nie lubiace ptaków :| . Ja mam jedną indyczkę, 5 letnią. Tylko ona mi się zostala.
Kiedyś miałem indyki czarne. No ,ale juz ich nie mam. Lis zrobil co zrobił i koniec. :(
Szukam kontaktu z osobami, które mogą sprzedać indyki (dowolnej barwy).
W mojej okolicy już nik nie ma tych ptaków. Proszę o pomoc.

Bartek89 - 2007-12-29, 10:44

Jeśli tylko zrobi sie ładna pogoda i będzie okazja chociąz na chwilke wypuścić je na śnieg to zrobie i zamieszczę zdjęcia moich indyków. Tylko odrazu mówie że nie wiem czy one są czyste pod względem barwy....
Dominik67 - 2007-12-29, 17:03

Bartek89, czekam na fotki :D A co do Arka to poczekaj u mnie na pewno coś się znajdzie z indyków w przyszłym roku na sprzedaż no chyba ,że się nadzieje okazja ,że będą gdzieś bliżej ciebie indyki do nabycia ( Ja mam czerwone) zdjęcia zamieszczę jeszcze w przyszłym tygodniu jak mi się uda. :D
Arek1 - 2007-12-29, 19:27

Dominik67, Dzięki. Czekam z niecierpliwością.
:)

Ja swoje czarne jak miałem, musiałem kojarzyć z białymi, aby uniknąc bliskiego pokrewieństwa. Ponieważ, nie mogłem znaleźć innego hodowcy.

Łukasz23 - 2008-01-14, 12:28

zobaczcie jaka ciekawa indyczka :P .... http://www.flickr.com/pho...00714680&size=l ciekawe co to za kolor :?:
Kituś - 2008-01-14, 13:32

Łukasz23, a czy to jest indyczka :?: mnie bardziej wygląda na innego ptaka może dropia choć nie jestem pewny
mateusz20 - 2008-01-14, 16:58

Łukasz, przecież to Drop a nie indyk. Kiedyś słyszałem określenie struś europy, ale na pewno nie jest to indyk.
Łukasz23 - 2008-01-15, 09:04

kciałem Was troszkę wkręcić i zobaczyć jakie będą Wasze reakcje na tą moją gafe tak to jest samiczka Dropia na pierwszy rzut oka jak się je tak dobrze przymknie przypomina indyczkę zwłaszcza że siedzi i nie widać jej całej

tylko 2 osoby zdecydowały się coś napisać reszta miała chyba cykora co :?:

Michał23 - 2008-01-22, 15:55

Tyle można przeczytać o rasach, wyglądzie indyków o ich wielkości i o masie... Hoduje te zwierzątka moje samce osiągają 7 - 8 kg indyczki natomiast 4 - 5 i szczerze mówiąc w swojej okolicy nie spotkałem większych (za wyjątkiem brojlerów) ile osiągają wasze indyki??
damianbober - 2008-01-22, 17:59

mam pytanie.... czy indyki czerwone i rude czy jak tam one sie nazywaja to jest jakas staroswiecka rasa czy wytworzona nie dawno ?????????? ?????????

[ Dodano: 2008-01-22, 18:00 ]
bo jak pokazywałem te indyki babci to ona mówi ze w zyciu sie z takimi nie spotkała ...

damianbober - 2008-03-01, 13:11

widzieliście kiedyś takie :P
http://www.feathersite.co...CrestedHen.JPEG

http://www.feathersite.co...sCrestyYng.JPEG

http://www.feathersite.co...BRKCrested.html

bili17 - 2008-03-27, 14:51
Temat postu: barwy indyków
witam! prosze fachowcow o podanie mi prawidlowych nazw barw moich indykow
z gory serdecznie dziekuje!

Secza - 2008-08-21, 13:10

ten indor to ma dziwny kolor ale bardzo ciekawy musi być krzyżówką czarnego z burbonem :?
bili17 - 2008-08-22, 22:03

co najdziwniejsze mlode od indyczek czerwonych i po owym indorze maja zawsze barwe ojca...
Secza - 2008-08-22, 22:11

wyhodowałeś sobie kolor :!: :d
Łukasz23 - 2008-10-08, 13:24

secza zapytałeś mnie ile mają RUDE indyki których zamieściłem fotki http://www.forum.woliera....php?pic_id=3292 szczerze muszę się przyznać że nie wiem i nawet nie zapytałem :/ bo ptaki nie są tak całkiem moje zostały nabyte od jednego z userów forum ;) obecnie mieszkają u mojej babci

najważniejsze jest to że są ładne zadbane zdrowe i cieszą oko babci :D

Secza - 2008-10-08, 18:08

oczywiście zdrowie jest najważniejsze babcia pewnie jeszcze takich nie widziała tak samo jak moja jak jej oto zapytałem :d
Łukasz23 - 2008-10-08, 20:21

secza zaskoczę Cie moja babcia długo hodowała indyki w tym kolorze zeszłej jesieni niestety je skasowała :/ z powodów zdrowotnych lecz wiosną zatęskniła znów za obowiazkami i czymś żywym na podwórku postanowiła je odzyskać lecz bez skutecznie gdyż na rynku nie było indyków w zamian za to kupiła gęsi
Secza - 2008-10-09, 19:27

JA jestem rozczarowany bo mi rodzice zmienili zdanie i nie pozwalają mi na to abym mógł zostawić parę indyków na zaród bo twierdzą że nie jest to warte tyle co trzeba wkoło tego chodzić i że ty słabe piszczy i zdycha mimo że moje od wyklucia są w doskonałej kondycji a opiekuje się nimi ja tylko i wyłącznie ja nikt poza mną......... ;( :!:
Łukasz23 - 2008-10-14, 14:17

Secza przykra sprawa wiem co czujesz nie za wesoła ta cała sytuacja każdemu na Twoim miejscu pewnie nie było by łatwo się pogodzić z taką decyzją starszych ;( no cóż oni rządzą :x
ale prawdą jest taka że indyki potrzebują dużego wkładu finansowego by je wychować zwłaszcza te lekkie które dużo jedzą a wyglądają jak by wiatrem żyły

3mam jednak kciuki na to że Twoim rodzicom się odwidzi i zmienią jeszcze zdanie Ty też się tam postaraj i rozegraj to jakoś :P

Secza - 2008-10-16, 13:58

Ja udaje że o niczym nie wiem ale nie jestem pewien czy to jest dobra metoda ale z drugiej strony myślę sobie że kiedyś wyjdę na swoje i już nikt mi niczego nie ograniczy :!:
Secza - 2008-12-05, 09:55

Tak a propo barw wydaje mi się że na dzień dzisiejszy indyki rude są popularniejsze już jak odmiana ROYAL PALM czyli te białe z czarnymi plamami
Kituś - 2008-12-22, 07:53

Luk co tam u rudzielców zaaklimatyzowały się już w nowym domciu: ?:
Łukasz23 - 2008-12-23, 07:38

Kitosław muszę się przyznać że nie mam bladego pojęcia co tam u Rudzielców słychać dawno nie byłem u babci a jeśli już nawet to do indyków nie zaglądałem :/ ale na pewno z nimi wszystko ok
pojadę na święta więc aparat zabierem z sobą może trzasnem im jakie foto jak się nadarzy okazyja :D specjalnie FOR YOU :!:

a teraz może po molestujmy Secze i dowiedzmy się co u jego indyków :?: czy coś zostawia do dalszego chowu na wiosnę :?:

Kituś - 2008-12-23, 08:21

da zgadzam ssie molestujmy Secze :diabel::
bili17 - 2008-12-23, 12:47

kolejne fotki moich indyków: czarne, brązowe biało nakrapiane, czerwone, żółte i oczywiście kolorowe : biało-brązowo-czerwono-czarne,
jak Wam się podobają?

Łukasz23 - 2008-12-23, 13:23

bili17 poprostu kosmos takie kolorowe stadko indyków :!: zdecydowałeś już które z ptaków i ile zostawiasz do następnych lęgów :?:
Secza - 2008-12-23, 14:47

Łukasz23, ,Kituś, aktualne zdjęcia moich orłów możecie znaleźć w galerii INDYKI a co jeszcze mogę dodać to to że zaczynają gulgotać i puszyć się










******jest szansa że czarno-biały indor (HENRICH) czyt HENRYŚ zostanie z jakąś indyczką

bili17 - 2008-12-23, 17:38

Łukasz23, po części tak, jak co roku staram się zostawić po jednym przedstawicielu każdego koloru, tak więc na pewno zostaną indyczki: czerwona, żółta i czarna wszystkie z 2006r, sprawa indora jak zwykle otwarta, nigdy nie mogę się zdecydować i jest jeszcze jedno wolne miejsce dla młodej indyczki- też nie wiem dla której...
Łukasz23 - 2008-12-23, 20:15

Secza to super wiadomość :P w takim razie do wiosny
życzę stadka kolorowych indycząt no i będę czekał na ich foty :D

Łukasz23 - 2008-12-26, 20:42

Kitosław tak jak obiecałem świeże foty rudych indyków mojej babci które przyjechały od Dominika67 któremu je dedykuję

dziś widziałem je po raz 2 od czasu gdy przyjechały do mojej babci w paczce są teraz dużo większe wybarwione i przepiękne

adrian_lasek - 2008-12-26, 21:08

Aż normalnie nie mogę patrzeć na takie ładne indyki :)
Kituś - 2008-12-27, 17:41

nice indoros ładny z niego ciacholos :hahaha: :P Ma ciekawy kolorek nieprawdaż po za tym pamiętam że gdzieś skrobałeś że siedzą na grzędzie tu som na desce za pewne od chlewika 8-) :?:
Łukasz23 - 2008-12-27, 20:20

Kituś zgadza się tu siedzą na chlewie a to dlatego że teraz patyk / grzęda jest dla nich za mała i zbyt blisko ściany :/ a jak sam widzisz urosło im się trochę ;)
Łukasz23 - 2009-01-30, 11:30

oszzz... Ty Kris26 ja pierdyczę ale indory / indyczki http://www.forum.woliera....php?pic_id=3740 ile masz takich ptaszorów :?: wszystkie ptaki są Twojej produkcji eeeeh... znaczy się hodowli czy to jakieś nowsiejsze nabytki :?:
kris26 - 2009-01-30, 12:47

mam 3 indory 1 rudy i 2 czarne do tego 7 indyczek i juz 1 wysiaduje młode
Łukasz23 - 2009-01-30, 14:41

taaaa... bez kitu nie gadaj że u Ciebie już indyczka na jajkach siedzi :?: ja Cię kręcę czyli na luty bedziesz miał młode indyczki wow :!: co to za indyczka siadła jakaś rudzielacha :?:

3 indory i 7 indyczek to spore stado :P to już jest skład wiosenno-lęgowy czy coś jeszcze pod siekierkę trafi :co:

kris26 - 2009-01-30, 19:21

2 indory do kasacj sa tylko rudy zostanie , indyczki zostana bo sie juz niosa i szkoda mi takie likwidowac ruda siedzi taka sama jak indor z fotki co jest na forum zostało jej jeszcze 3 tygodnie chyba ze ktos bedzie chciał kupic jakas indyczke lub z małymi
Secza - 2009-02-01, 15:31

kris26, ale masz fajnie że tak ci szybko indyczka usiadła to pomoże ci wyhodować szczep szybko-siadających no i przede wszystkim zdrowych zimowych indyków bo te wcześnie wyklute szybko siadają na drugi rok prawda?
kris26 - 2009-02-01, 19:18

mam indyki od kilku lat i dopiero w tym roku pierwszy raz mi tak szybko zabrały sie za niesienie jajek mam jeszcze 6 indyczek w tym 4 tez sie niosą wiec będę miał sporo wczesnych indyków
Secza - 2009-02-01, 19:54

załóżmy że każda z nich zniesie po 15 jaj 15x7 =105 indycząt (w najlepszym wypadku) ale 80 szt na pewno odchowasz tylko co potem :?: rosół czy handel :(
kris26 - 2009-02-01, 20:45

wszystkich nie nasadze na indyki jeszcze 2 na indyki pozostałe na gesi i perliki
Secza - 2009-02-01, 22:22

a no właśnie bo współczesne gęsi siadają bardzo rzadko perliczki z resztą też
kris26 - 2009-02-02, 07:24

niemam ptoblemu z gesiami nawet juz mi chciała siedziec w tym roku ale na ges jeszcz było za wczesnie teraz jak bedzie sie niosła to napewno tez bedzie wysiadywac jajka, tylko ma jedna wade ta ges znosi mało jajek :/
nicram222 - 2009-02-02, 09:33
Temat postu: .
kris26 jeśli chcesz mieć więcej jajek od tej gęsi to zbieraj każde zniesione jajko (wtedy nie będzie miała na czym usiąść) a gdy uznasz, że ci już wystarczy to włóż je spowrotem do gniazda i gęś siądzie ci na odpowiedniej liczbie jajek.
kris26 - 2009-02-02, 10:27

to nic nie da bo ja zabieram jajka i ona znosi zawsze tylko 6 lub 9jajek
nicram222 - 2009-02-02, 10:57
Temat postu: .
kris26 ja zbieram gęsiom jajka (pierwsze jajka podkładam pod kury) i mi niosą się cały czas gdy już przestane zbierać to gęś zniesie ok.10 sztuk na których sama siada.
Secza - 2009-02-02, 17:20

kris26 napisał/a:
to nic nie da bo ja zabieram jajka i ona znosi zawsze tylko 6 lub 9jajek
dobre i to gdyby mi gęś tyle zniosła to pozwoliłbym jej siedziec taka okazja to dzisiaj jest rzadkość że gęś chce siedzieć
kris26 - 2009-02-05, 13:05

to moja ulubiona ges szuka gesiora i indyczka ktora czeka na młode
Secza - 2009-02-05, 18:10

A czy ta siedząca indyczka jest dla ciebie agresywna :?: bo słyszałem że jak indyczka siedzi to nie są żarty
kris26 - 2009-02-05, 18:38

nie ta jest spokojna, ale trafiają sie takie co dziobią
Secza - 2009-02-05, 20:51

Indor mnie mnie raz już bił jak mnie dziobał to ciągnął za skórę :diabel:: to wszystko przez te walki z kogutem on się w ten sposób rozdrażnia kto wie czy za jakiś czas nie będzie bandziorem
emil80 - 2009-02-10, 20:43
Temat postu: Siema!!
Szukam wlasnie rudych indykow,jesli mozecie udzilelc informacji gdzie i za ile mozna kupic-to ja bardzo chetnie kupie.
damianbober - 2009-03-13, 00:53

witam, mam problem z indorem... NIE CHCE KRYĆ INDYCZEK , został wychowany przez kurę i z tego co zauważyłem woli kury niż indyczki :/ ... moje indyki chcą się już kryć i kiedy się do niego zalecają on ucieka :/ i puszy się przy kurach.
Jest na to jakaś rada :?: :?: :?: Co prawda mam już innego indora w zastępstwo ale zależy mi na młodych właśnie po tym który nie chce kryć ...

wj1964 - 2009-03-13, 10:48

Jedyna szansa to zamknąć indora z indyczkami w jakiejś wolierze, najlepiej też takiej, żeby nie widział kur. Niestety on najwyraźniej "myśli" że jest kogutem.
piotrs - 2009-03-13, 13:39

Jest jeszcze możliwość inseminacji, są tacy specjaliści.
Łukasz23 - 2009-03-13, 19:43

michalpk WOW WOW WOW X 1000... :!: czarny indor i indyczki są extra http://www.forum.woliera....php?pic_id=3910 takie czarniuśkie że szok zero białych piórek rewelka :P mów gdzie dorwałeś takie ptaki :?: wszyściuśko od A do Z
Arek1 - 2009-03-13, 19:56

michalpk Przepiękne indyki. Kolana mi się ugięły jak je zobaczyłem. Wspaniałe. Dołączam się do pytania Łukasza. Doskonale prezentują się na śniegu. :)
adrian_lasek - 2009-03-13, 20:50

Jakie cudniaste indyki, ja chciałbym mieć takie ;(
Secza - 2009-03-14, 09:17

damianbober, ja już co prawda dokładnie 2 tyg. temu musiałem się pozbyć ostatniego indora, ale mój podobnie jak twój był wychowany przez kurę i "kręciły" go tylko kury.A dzisiaj te 2 indyczki co mi zostały to tak potwornie zawodzą ale nie mam pojęcia z jakiego powodu :/ na początku myślałem że płaczą za indorem ale już 2 tyg mija dziś jak go nie ma :? O co im chodzi :?:
inspektor - 2009-03-14, 10:32

Zew natury, zawodzą, bo weszły w okres wiosennego pobudzenia, moje indyczki zawodziły tak przez dwa tygodnie, najbardziej rano i po południu, a teraz zaczęły znosić jaja.
Secza - 2009-03-14, 18:56

A to o to chodzi :d czyli nie mam się o co martwić :d to dobry znak :hahaha: inspektor
dziękuje za pomoc 8-)

Łukasz23 - 2009-05-02, 21:20

Secza !!!!!!!!! z myślą o Tobie wklejam dzisiejsze fotki indyków mojej babci :D

stadko sie powiekszyło indyczka wyległa 9 indyczkóf z 11 jajek które zniosła :P bardzo ich broni osłania je skrzydłami i ogonem
maluszki mają 1,5 tyg. i od 2 dni spacerują po słoneczku dreptają za mama po trawie kąpią sie w piachu :D

Secza - 2009-05-03, 12:02

A moja siwa wodzi tylko 4 kurczątka zielononogie. Muszę przyznać że jak wodzi kurczęta to już jest agresywna i to bardzo. jak się nad nią nachyliłem to czaiła się żeby mnie pozbawić oka :diabel::
kris26 - 2009-05-06, 20:59

umnie dzis dopiero indyczka wzieła sie za siedzenie
alus93 - 2009-05-06, 22:04

a hoduje ktoś indyki kanadyjskie?
Secza - 2009-05-07, 22:19

A jak one wyglądają :?: :?: :?: Bo pierwszy raz o nich słyszę :/ :/ :/
Arek-miłośnik - 2009-05-08, 09:20

Secza, jak indyki dzikie.
Secza - 2009-05-14, 13:59

A no tak w kolorze ciemnego brązu i z czarno zielonym połyskiem
Iro_mak - 2009-08-02, 18:44

a to mój nowy nabytek, młodziutki samczyk, samiczka dojedzie w tym tygodniu
Łukasz23 - 2009-08-07, 09:33

Iro_mak piekny jasno żółty indur :D gratulacje
foty indyczki jak tylko dojedzie też dasz co nie :?:


a to już fotki indyków mojej babuni cała 9 ma się dobrze brykają sobie swobodnie po łące :P

Iro_mak - 2009-08-30, 11:47

no i niestety miało być inaczej, a wyszło jak zawsze to jest z kupowaniem przez wysyłkę, no ale nie ma już co gdybać, zobaczymy co z tego wyrośnie.
Secza - 2009-08-30, 12:18

Iro_mak chyba muszę cię rozczarować :( te 2 małe to są indorki masz 3 indory
a te 2 małe będą w kolorze.....







...........o takim:[/b]

Iro_mak - 2009-08-30, 12:23

Secza, przypuszczam że raczej wyrośnie z tego coś w kolorze podobnym do tego starszego, ptaki pochodzą po czerwonym indorze i po jednej indyczce czerwonej a drugiej żółtej.
Secza - 2009-08-30, 12:53

Nie to będzie coś w typie mojego Iro_mak'u, wrzucam fotki jak mój indor z poprzedniego zdjęcia był taki jak twoje teraz
Łukasz23 - 2009-09-01, 18:02

aaa mi one wyglądają na parkę ten pierwszy ptak z podciętym skrzydłem na mur beton to młody indorek a to drugie hmmm... wygląda jak indyczka ale trudno stwierdzic
poproszę więcej fotek i trochę wiekszego roizmiaru :P tak żeby było widac dokładniej ptaki

co do koloru to one faktycznie rude nie będą ;( Secza ma rację :P te ptaszynki będą miały pióra zakończone na czarno z dodatkami rdzawego nalotu

Łukasz23 - 2009-09-01, 18:19

chciałem dać podobnie jak Secza 2 fotki indyków dorosłego i młodego w podobnym kolorze jak te Twoje ale jest jakiś problem z załącznikami :/ i pisze plizzzz skontaktuj się w tej sprawie z adminem forum ;)

Iro_mak
gdybyś bardzo chciał rude indyki to zapraszam do woj. Łódzkiego znam 2 miejsca gdzie gospodarze mają takie właśnie indyki pomogę Ci je zdobyc jakby co :P
stadka są spore więc nie powinno być raczej problemu z 1 lub 2 indyczkami :)
a tu foto jednego z stad http://www.aviornis.com.p...php?pic_id=4224

arturo - 2009-09-22, 19:28
Temat postu: indyki czerwone
Witam,
Ostatnio zakupiłem do mojego stadka czerwoną indyczkę. Indyki mam pierwszy rok, kompletowałem stadko od wielu hodowców. Czerwona indyczka zaczęła się niedawno puszyć, jak dorosły indor. Stąd moje pytanie:
Czy to możliwe, że indyczki puszą się jak indory? (chodzi mi o niedojrzałe osobniki)

Kajka - 2009-09-22, 19:45

To zupełnie tak jak u mnie,kupiłam parkę indyków-czarny indorek i czerwona indyczka,ale teraz mam dwa indory,bo czerwona indyczka najpierw zaczęła się puszyć,a teraz kiedy podrosła to widać już wyraźnie,że jest samcem. ;)
Indyczki się raczej nie puszą,więc Twoja indyczka jest chyba indorkiem.

arturo - 2009-09-23, 08:49

ok dzięki, teraz już jestem pewny :/
Łukasz23 - 2009-11-03, 08:13

hallo !!!! Iro_mak jak tam Twoje indyki :?: opowiadaj co Ci z nich wyrosło
teraz już napewno widac co jest co :?:

Iro_mak - 2009-11-04, 19:36

tam tych indyków już nie mam jak mi pisaliście że to dwa samce a w dodatku nie ten kolor to się ich pozbyłem, na to miejsce przyszły inne pewne samice i w takim kolorze jakim chciałem.
drugie zdjęcie przedstawia tego indora którego zdjęcie zamieściłem już wcześniej z indyczką czerwoną a pierwsze zdjęcie dwie indyczki żółta i ta czerwona. i to już pozostaje do hodowli.

Łukasz23 - 2009-11-09, 12:43

ooooo....kurcze pieczone :!: :!: :!: ale zarąbiste indyczki serio :P ta ruda (czerwona) jest lux nooo żółta też
aaa.... a indorm hmm...piekny
ma bardzo ładny kolor piór w skrzydłach

Iro_Mak chce jeszcze jeszcze jeszczeeee....wiecej ich fotów nie mogem sie na patrzeć :D
gratuluję nabytku:!: :!: :!:

aaa wracając do tych wczesniejszych indyków które miałeś to trudno powiedziec co to było :?: ale jedno wiem napewno że rude to one by nie były :/

Secza - 2009-11-28, 22:02

Iro_mak, twój indoor już na pewno się puszy, masz takie zdjątko :?: :?: :?: I jeszcze się tak zapytam, czy on już pokazuje przejawy agresji :?:
Iro_mak - 2009-11-29, 17:47

już od jakiegoś czasu gania za samiczkami, pięknie się puszy, korale ma ładne, najlepsze jest gdy zmieniają barwę, a z tą agresją narazie tylko raz doskoczył mi do nóg.
Secza - 2009-11-29, 21:43

Wiem coś o tym :D :D :D ta niebieska twarz, wygląda jak maska wenecka
Łukasz23 - 2009-12-22, 18:31

indyki popielate
wyjątkowo małe jak na te ptaki

Secza - 2009-12-22, 18:43

Ślicznoty :!: :!: :!: :!: :!: zupełnie jak moja inyczka tyle że ona nie jest taka mała :D :D :D
Karol Chmielewski - 2010-03-24, 21:30

Kilka portretów indora odmiany białej. ;)




Łukasz23 - 2010-03-25, 18:27

wooow Karol bardzo ładny indor :!: dawaj foty indyczek i indora w całości :!: :!: :!: niech zaprezentuje swój ogon :P

ja dajem foto indyczki / indyczek standardowych w typie lekkim :D widać tam też moje rapetki 8-)

sylwia2401 - 2010-03-26, 21:51

A to moje indyczki,które zakupiłem w zeszłym roku,a teraz czekam na przychówek :D :D
marekka - 2010-03-28, 16:40

sylwia2401 siwtnie ze sie pochwaliłas to moje marzenie niebieskie indyki , Piękne cudo!!, zycze duzego i dorodnego przychówku od nich
sylwia2401 - 2010-03-28, 20:14

marekka dziękuje,ale też trochę się ich na szukałem. A jeżeli chodzi o przychówek,to zobaczymy może.
Łukasz23 - 2010-04-01, 07:16

niebieskie :?: bardzooooo... rzadki kolor :P
parka pewnie blisko spokrewniona :?:

Karol dajesz te foty cy nie :?: :diabel::

ja zapodajem foty dnia wczorajszego duże stadko indyków z EWINOWA :taniec:

Iro_mak - 2010-06-20, 12:53

biedny indorek teraz musi sobie sam pochodzić, czerwona już wykluła, żółta drugi raz wysiaduje.
pawlo - 2010-10-19, 18:55

Iro_mak, dodaj więcej zdjęć indyków . I powiedz to pomieszczenie w którym jest indyczka z młodymi jest an zewnątrz i jakie ma ono wymiary jeśli mogę prosić to też o więcej fotek jego .
Iro_mak - 2010-10-19, 19:35

indyki wciąż te same więc zdjęć nie robię, pomieszczenie to pokój w starym nie zamieszkiwanym domu, pokój mam przedzielony na trzy części i tam odstawiam matki z młodymi. w dwóch kątach mam takie regały jakby na króliki, tam z kolei idą kwoki kur i pozostają tam do odchowu młodych. jak będę miał trochę czasu to zrobię jakieś zdjęcie indyków, a mam zamiar ściągnąć sobie jeszcze czarną indyczkę a może i niebieską, ale tylko tak do trzymania, nie będę trzymał kolorami będą chodzić wszystkie razem.
pawlo - 2010-10-19, 19:54

Iro_mak, Indyki mogą być te same porób jakieś fotki a na pewno młode już dorosły wiec jest co pokazać .
D1989 - 2010-10-19, 20:11

Witam! zaczałem hodowle indyków w tym roku do legów zostawiełm pare a moze bede mial 2+1 jeszcze zobacze... oczywiscie mowie o indykach kanadyjskich ( czarnych) chciałbym zrobić dla tych indyczek takie dwa gniazda do składania jaj, jakich one powinny być wymiarów?? Pozdrawiam
wojtekgrzyb - 2010-10-20, 19:15

jakie macie rasy waszych indyków? bo ja posiadam royal palm ,czarne ,białe
hatman - 2010-10-23, 09:10

ja posiadam tylko indyka czerwonego, nie mogę dostać samicy bo nikt tu w moich okolicach nie hoduje wo-gule indyków tylko mają te mięsne brojlery.
pozdrawiam
(mój indyk jest w galerii indyki ,a towarzyszą mu pawie)

Iro_mak - 2010-11-11, 19:13

zdjęcie indyków tych samych co były plus 2 młode i jedna czarna nowy nabytek
Tomek83 - 2010-11-11, 19:17

Piękne ptaki. Szkoda tylko, że nie można powiększyć zdjęć.
Pozdrawiam

maci88 - 2010-12-17, 10:38

Jakie z tych domowych indyków są najcięższe i nie chodzi mi tu o te białe ciężkie z wylęgani. Chciałem na przyszły rok nabyć inne znaczy wymienić krew w moim stadku
wojtekgrzyb - 2010-12-18, 18:04

domowe indyki są na ogół podobne wagowo ,indyki royal palm,czarne(krucze) itd.to nie są małe indyki,ale najcięższe indyki domowe to indyki rude (rudzielce,czerwone)
patrol221 - 2011-01-19, 21:10

ja zgadzam się z kolegą ale według mnie najczęściej spotykane są indyki czarne
:)

Karol Chmielewski - 2011-02-15, 21:00

Kilka zdjęć Indyków Norfolskich z mojej hodowli:
1.Pisklę.

2. Młody indorek. (zdjęcie z późnej jesieni)

3.Portret młodego indora. (późna słoneczna jesień)

jerzy030349 - 2011-02-22, 14:31

Indyki z mojej hodowli.
Więcej fotek na mojej stronie Spis Hodowców.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group