To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kury - Jak stworzyc nową rase?

robeert94 - 2010-04-04, 18:27
Temat postu: Jak stworzyc nową rase?
Witam, chciałbym się dowiedzie czy można stworzyc np samemu nową rasę kur(wiem że to jest praca której owoce można zebrac dopiero po kilku latach), jakie są też wymagania co do powstałej rasy(np względem kur z których powstałą). Wiem że musi sie różnic 3 cechami??
reymysterio94 - 2010-05-07, 14:51

również marze op stworzeniu nowej rasy
indyk963 - 2010-05-07, 15:07

ja próbowałem stworzyć nową rasę kur ale nie wyszło ;(
Michał Prokopowicz - 2010-05-07, 19:11
Temat postu: nowa rasa
Witam!
Odpowiedź na pytanie jest prosta natomiast dużo gorzej z realizacją planu.
By stworzyć nowa rasę jak już wspomniałeś kura musi różnić od innych trzema cechami. Co nie oznacza, że gdy wyhodujesz jakiegoś mieszańca, który nie jest do niczego podobny stworzyłeś nową rasę, gdyż takowa kura (nowo wyhodowana) musi mieć ściśle określone cechy, które w następnych pokoleniach będą dziedziczne, (czyli np.:u jedwabistej: jedwabiste upierzenie czy niebieska skóra lub czubatki polskiej brodatej: broda, czub w określonym kolorze) ponadto same wyhodowanie kury różniącej się trzema cechami nie wystarczy, bo by prawnie liczyła się jako nowa rasa musi być rzecz jasna zarejestrowana. (oczywiście nie zarejestrowana kura będzie już nową rasą, ale nie na papierze)

Mam nadzieję, że pomogłem choć sam w tej dziedzinie "jestem zielony" - to zwykłe przemyślenia, bo o prawdziwym tworzeniu nowych ras i ich powstawaniu w praktyce może się wypowiadać ktoś kto taką rasę stworzył.

Pozdrawiam Michał P.

ManiekP - 2010-05-07, 20:31

kurek, świetnie wytłumaczyłeś pytanie,a zarazem odpowiedź.Dodam także(choć to była moja tajemnica),że jestem już prawie na pośrednim etapie tworzenia nowej rasy.Szczegółów nie zdradzę,ale we wakacje może,może... :?
damianek - 2010-05-08, 09:17
Temat postu: Zgadza sie
No to czekamy na tą "nową rasę" którą stwarza Mariusz...
Ja planowałem stworzyć kopię "Bażancika" w kolorze złocisto bursztynowym i jastrzębiatym,niestety kurczęta mogłyby się nadawać do dalszej hodowli ale jakby na złość zdechły i po planach.Ja sie tak łatwo nie poddam!!!
Jak nie w tym roku to w następnym ,ale chyba nad inną barwą popracuję ;)

pozdrawiam

piotrek11 - 2010-07-12, 11:13

No Mariusz14 są już wakacje pokaż rezultaty. :d :d
reymysterio94 - 2010-07-12, 11:20

no właśnie udało się stworzyć nową rase
AL - 2010-07-12, 18:21

reymysterio94, ????? czyli możemy się spodziewać,że masz ptaki, które w następnych pokoleniach będą dokladnie takie jak rodzice :D
Jacek - 2010-07-12, 20:03

AL napisał/a:
reymysterio94, ????? czyli możemy się spodziewać,że masz ptaki, które w następnych pokoleniach będą dokladnie takie jak rodzice :D

no i że stado jest na tyle liczne, że za trzy lata nie tylko będą takie same, ale wogóle będą?
J.

reymysterio94 - 2010-07-12, 22:20

chodziło mi o to czy Mariusz14 stworzył tą nowa rase